PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33344}

Lunatycy

Sleepwalkers
5,7 4 166
ocen
5,7 10 1 4166
Lunatycy
powrót do forum filmu Lunatycy

Pamiętam doskonale kiedy wypożyczyłem ten film w legendarnych już dzisiaj wypożyczalniach kaset video. Była pierwsza połowa lat 90 minionego wieku, mało kto słyszał o DVD, nikt choćby nie marzył o tak szerokim dostępie do niemal wszystkich produkcji światowego kina jaki mamy dzisiaj. Zapłaciłem za pożyczenie kasety z "Lunatykami" całe pięć złotych i muszę przyznać, że dla mnie jako bardzo młodego człowieka było to wtedy najbardziej przerażające pięć złotych które przyszło mi przez całe ówczesne życie wydać. Produkcja mną absolutnie wstrząsnęła i przeraziła, dziś gdy jestem już dorosły i odświeżam sobie ten film, to odbiór jest raczej zdecydowanie mniej emocjonalny, choć w dalszym ciągu uważam, że jest to horror który jak mało który tak bardzo zapadł w mojej pamięci i tak bardzo mnie przestraszył, a jeszcze ta psychotyczna muzyka w trakcie trwania produkcji i przy napisach końcowych dodatkowo budzi dreszcze emocji.

ocenił(a) film na 7
poland7

Dobrze Cię rozumiem. :) Kiedyś z kuzynem mieliśmy taki szał i często wypożyczaliśmy horrory i jednym z nich był ten film. Super czasy to były. Teraz wydaje mi się że to jakaś śmieszna baja ale wtedy? Ścieżka dźwiękowa super. Piosenka z napisów końcowych to The fuges - Ready or not, chociaż w filmie to był inny wykonawca. The fuges nagrali to dużo potem o ile się nie mylę.

ocenił(a) film na 9
nokash

To Enya. A utwór powstał długo przed tym zanim przerobili go Fugees.

ocenił(a) film na 8
Sighma

Tak, Enya. I jeden z najpiękniejszych, najsmutniejszych, najbardziej onirycznych utworów ever.

ocenił(a) film na 9
Nina281

Prawda.

ocenił(a) film na 7
poland7

Ja zaś dodam, że jest to jeden z ciekawszych filmów Kinga (większość jest niestety tandetna),
Fajny klimat, ogląda się miło, generalnie polecam, nawet dziś, po latach...

stasiuvino

Ja niestety klimatu tu żadnego nie czuję. Baja jakich wiele, z praktycznie zerową fabułą.

poland7

ależ ja się tego bałem, niech to szlag

poland7

Też pamiętam wypożyczyłem ten film w pierwszej połowie 90 lat i bardzo byłem zdenerwowany, że wydałem na to pieniądze. Strasznie mnie ten film obrzydził, ledwo dałem radę wytrzymać do końca. Po kilkunastu latach próbowałem ponownie obejrzeć ten film i miałem to samo, wyłączyłem po niecałej godzinie. Takie horrory mnie nie straszą a wyłącznie obrzydzają.

ocenił(a) film na 5
poland7

Mam identyczne odczucia! Wypożyczalnie kaset video, oglądanie po zmroku do 23 bo trzeba wstać do szkoły, myślenie i roztrząsanie każdego mrocznego i przerażającego elementu fabuły... Te subiektywne odczucia były wspaniałe. Dziś taj jest się już DUŻYM nie kręci to tak jak kiedyś no i wszystko można ściągnąć a to już nie to samo. Kocham filmy z lat 90!!!

ocenił(a) film na 3
poland7

Nie dziwne, że mało kto słyszał o DVD w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych. Filmy na DVD był wydawane dopiero od roku 1998, o ile się nie mylę. :) W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych były płyty laserdisc, w Polsce praktycznie w ogóle nieobecne.

ocenił(a) film na 4
poland7

W tamtym okresie widziałem go w osiedlowym kinie

ocenił(a) film na 6
poland7

A ja akurat nie z kasety, ale bodajże Polsat puścił ten film w piątkowym kinie nocnym (w połowie lat '90-tych). Byłem gówniarzem, więc film wówczas robił wrażenie i przerażał po całości. Wstępnie sympatyczny bohater okazuje się zdradzieckim potworem. I ten jego kazirodczy związek z matką. Poryło mnie to strasznie. Gdzieś z dekadę później obejrzałem go ponownie już w erze internetowych DiviX-ów. I to dość przypadkowo, bo zgrywałem od kumpla filmy dziesiątkami i ten przewinął się jako jedna ze starszych produkcji pośród ówczesnych nowości. Tytuł miał nieprzetłumaczony i dopiero w trakcie oglądania skumałem, że już go wcześniej widziałem. Wiadomo, że po latach ocena filmu będzie inna tym niemniej sentyment pozostał.

poland7

Piękne stare czasy to były! Fajny morphing twarzy!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones