PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34936}

Luter

Luther
6,7 3 503
oceny
6,7 10 1 3503
Luter
powrót do forum filmu Luter

Marcin Luter był dwukrotnym mordercą, który wstąpił do klasztoru, żeby ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Opisywał w listach do krewnych, że źle się czuje w klasztorze. Bo niby jak miał sie czuć morderca pośród zakonników? Pozostał jednak z nimi, ponieważ wiedział, że tylko azyl kościelny może go uratować przed karą śmierci. Nie był w stanie dokończyć swojej mszy prymicyjnej, bo zwyczajnie był nawiedzony i potrzebował egzorcysty. Przedstawia się go jako człowieka, który walczył z Kościołem Katolickim a tak naprawdę, wymyślił sobie nową religię tylko dlatego, żeby ratować samego siebie.
Polecam: http://www.eprudnik.pl/marcin-luter-niewygodne-fakty-z-zycia-reformatora/

ocenił(a) film na 7
ania_piskalisz

"Marcin Luter był dwukrotnym mordercą" ... i Ty wierzysz w ten czarny piar? Szkoda mi Ciebie. No ale jak ktoś jest na poziomie "Hokus Pokus Różowa Pantera" (ocena 9), to w sumie się nie dziwie. Z całego serca współczuje.

ocenił(a) film na 3
kyle_reese

Każdy miał kiedyś kilka lat, chyba, że o czymś nie wiem? Oczywiście, że wierzę w fakty a nie "czarny PR". Nie jestemzapatrzona w lewackie wybielanie tych, którzy niszczyli Kościół Katolicki.

ocenił(a) film na 5
ania_piskalisz

Ale pierd... bzdury

ania_piskalisz

Lenin powiedział, że film jest najważniejszą ze sztuk i nie powiedział tego od tak sobie. Owocem istoty prawdy jaką zawarł Lenin są m.in. takie filmy. Ten film nawet nie że przekłamuje historię, a jest po prostu jednym wielkim kłamstwem historycznym. Wystarczy spojrzeć na ogromny wysyp skrajnych ignorantów pod tym filmem, którzy w swoich wypowiedziach na tym forum nieświadomie obnażają się ze swego niekończącego się umysłowego wstecznictwa, które nauczyło ich zamykać kompletnie się na fakty, a otwierać szeroko na jedną z najbardziej prymitywnych propagandowych bredni nt. życiorysu i działań Lutra jakie świat widział, by widzieć, że podatny grunt na objawiona przez Lenina prawdę jest tak ogromny, że trudno by było, aby ktoś prędzej czy później filmów do kolportowania fałszerstw nie zaczął wykorzystywać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones