Odtwórz Zwiastun nr 1 2:05

Zobacz Mała podróż do nieba zwiastun

Film

A Little Trip to Heaven

2005 1 godz. 30 min.
6,3 816
ocen
6,3 10 816
986
chce zobaczyć
{"id":"168757","linkUrl":"/film/Ma%C5%82a+podr%C3%B3%C5%BC+do+nieba-2005-168757","alt":"Mała podróż do nieba","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/87/57/168757/7110737.2.jpg"}
Śledczy Holt bada sprawę podejrzanej śmierci kierowcy spalonego samochodu. Od wyniku dochodzenia zależy, czy siostra nieboszczyka otrzyma odszkodowanie.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Edda Najlepsze zdjęcia lub montaż w roku 2006 dla Óttar Guðnason
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Mała podróż do nieba
Mała podróż do nieba (2005) Zwiastun nr 1 2:05
Mała podróż do nieba | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2005 | Film Początek lat 80-tych, nieprzyjazny i surowy amerykański Środkowy Zachód. Śledczy Holt ([person=7526]Forest Whitaker[/person]), zajmujący się przestępstwami ubezpieczeniowymi, bada podejrzaną śmierć kierowcy spalonego samochodu. Musi wyjaśnić, czy nie chodzi tu o wyłudzenie odszkodowania. Kiedy poznaje Isold, siostrę nieboszczyka, której twarz szpecą głębokie blizny, stopniowo zaczyna tracić do sprawy zawodowy dystans... Jest to pozbawione sztampy połączenie wystylizowanego thrillera z czarną komedią. Piękne zdjęcia oraz surrealistyczna atmosfera małomiasteczkowej Ameryki. Film tworzy świat, w którym dominują zmieniające się wartości i sprzeczne emocje - świat dobrze znany z wcześniejszych filmów [person=9732]Baltasara Kormákura[/person]: "[film=1361]101 Reykjavik[/film]" i "[film=99095]Morza[/film]".

Początek lat 80-tych, nieprzyjazny i surowy amerykański Środkowy Zachód. Śledczy Holt (Forest Whitaker), zajmujący się przestępstwami ubezpieczeniowymi, bada podejrzaną śmierć kierowcy spalonego samochodu. Musi wyjaśnić, czy nie chodzi tu o wyłudzenie odszkodowania. Kiedy poznaje Isold, siostrę nieboszczyka, której twarz szpecą głębokiePoczątek lat 80-tych, nieprzyjazny i surowy amerykański Środkowy Zachód. Śledczy Holt (Forest Whitaker), zajmujący się przestępstwami ubezpieczeniowymi, bada podejrzaną śmierć kierowcy spalonego samochodu. Musi wyjaśnić, czy nie chodzi tu o wyłudzenie odszkodowania. Kiedy poznaje Isold, siostrę nieboszczyka, której twarz szpecą głębokie blizny, stopniowo zaczyna tracić do sprawy zawodowy dystans... Jest to pozbawione sztampy połączenie wystylizowanego thrillera z czarną komedią. Piękne zdjęcia oraz surrealistyczna atmosfera małomiasteczkowej Ameryki. Film tworzy świat, w którym dominują zmieniające się wartości i sprzeczne emocje - świat dobrze znany z wcześniejszych filmów Baltasara Kormákura: "101 Reykjavik" i "Morza".

studio
Blueeyes Productions / Palomar Pictures (II) / Pink Productions
data produkcji
2005
tytuł oryg.
A Little Trip to Heaven
inne tytuły
Mała podróż do nieba Polska
Skroppið til himna Islandia
Więcej...
Film kręcono w Hlemmur (Reykjavík, Islandia),
Hvalfjörður (Islandia), Minnesocie (USA), Stacji Powietrznej Naval (Reykjanes, Islandia), Strákagöng (Islandia).

Okres zdjęciowy: 15 sierpnia 2004 - 14 października 2004.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Inne zakoncznie (spoiler)

  ingridcold

  Gdyby film skonczyl sie zaraz po tym jak Holt przekazuje Isold czek na 1500 dolarow to byloby interesujaco i zbijajaco z tropu, a tak to potoczylo sie po prostu jak bajeczka...i jest po prostu OK.

 • Trudno mi

  dobbiacco_attersee ocenił(a) film na 7

  postrzegać ten film jako thriller;nie rozumiem,jak można widzieć ten film w takich kryteriach.Jest to raczej dramat psychologiczny-opakowany we wspaniałą grę Whitekar'a.On swoją rolą nadaje filmowi klimat..A i..miód i małmazja życia w cudownych Stanach-bezcenne!

  • Dzisiaj w TVP Kultura o 20:05

   domel003

   Małą podróż do nieba będzie można obejrzeć dzisiaj w TVP Kultura o 20:05

   • ( Spojlerek ) Obraz amerykańskiej prowincji ...

    jjarek_filmweb ocenił(a) film na 7

    ... jest daleki od idealizowania , powiem więcej , pomijając oczywiste szczegóły - bo w końcu to Stany , historia mogłaby się dziać pośród naszej patologii , np nie ubliżając , w pegeerze po 90 roku , pogoda również niewyjściowa , ciemno , syf , śnieg z deszczem , klimacik ... więcej

    • Jakie życie, taka śmierć...

     MaX_Q ocenił(a) film na 8

     ...chyba, że potrafisz się poświęcić ! Dobry, lekko Jarmuschowy klimat i dramat z morałem, w sumie niezła bajka dla dorosłych, jak nie spaprać sobie życia i jak je uratować...