Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 1:32
Film

The Little Mermaid

1989 1 godz. 23 min.
7,3 73 742
oceny
7,3 10 1 73742
3 410
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
{"id":"104","linkUrl":"/film/Ma%C5%82a+syrenka-1989-104","alt":"Mała syrenka","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/01/04/104/7491664.2.jpg"}
Pewnego dnia mała syrenka ratuje życie księcia Eryka. By go ponownie zobaczyć zastawia u podwodnej wiedźmy to, co ma najcenniejszego - swój głos.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Oscar Najlepsza muzyka oryginalna w roku 1990 dla Alan Menken Oscar Najlepsza piosenka w roku 1990 Złoty Glob Najlepsza muzyka w roku 1990 dla Alan Menken Złoty Glob Najlepsza piosenka w roku 1990 Satelita Najlepsze wydanie DVD filmu dla młodych widzów w roku 2006 Grammy Najlepsza piosenka napisana specjalnie dla filmu kinowego lub na potrzeby telewizji w roku 1991 dla Alan Menken, Howard Ashman
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Mała syrenka
Zwiastun nr 1 (polski) 1:32
Mała syrenka - Zwiastun Nr 1 (polski) Mała syrenka - Zwiastun Nr 1 (polski)

Niezależna księżniczka Ariel marzy o tym, by odrzucić ogon i stać się częścią świata ludzi. W końcu zawiera pakt z podstępną wiedźmą Urszulą, która wprawdzie przemienia syrenkę w człowieka, ale w zastaw zabiera jej najcenniejszy skarb – przepiękny głos. Ariel będzie potrzebowała dużo odwagi, determinacji oraz pomocy wiernych przyjaciół – Sebastiana i Florka – aby poradzić sobie w nowych okolicznościach i uporządkować sprawy w obu światach.

boxoffice
$211 343 479 na świecie
$111 543 479 w USA
$99 800 000 poza USA
budżet
$40 000 000
na podstawie
Hans Christian Andersen "Mała Syrenka" (opowiadanie)
dystrybucja
Syrena EG / Disney
studio
Walt Disney Pictures (przedstawia) / Silver Screen Partners IV (współudział) / Walt Disney Feature Animation (niewymienione w czołówce)
inne tytuły
Ofertę użyczenia głosu postaci króla Tritona odrzucił Patrick Stewart. Przeszkodą był konflikt terminów z serialem "Star Trek: Nastepne pokolenie".
Bea Arthur odrzuciła ofertę użyczenia głosu postaci Ursuli. Pod uwagę brane były również: Nancy Marchand, Nancy Wilson, Roseanne Barr, Charlotte RaeElaine Stritch i Jennifer Saunders.
W chwili gdy Ariel wskakuje do morza, żeby dopłynąć do statku jest bosa, a kiedy już wchodzi na pokład ma na stopach buty.
Bohaterka jednej z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena – Syrena poległa w swojej walce o stanie się człowiekiem i została skazana na przebywanie w otchłani ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 95%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Bardzo jestem ciekaw,

  lew890 ocenił(a) film na 8

  ilu z dzisiejszych widzów to osoby dorosłe. Oglądałem ostatnio Piękną i Bestię, Króla Lwa i, przed chwilą, Małą Syrenkę i ze zdziwieniem stwierdzam, że teraz te bajki robią na mnie o wiele większe wrażenie niż w dzieciństwie. To niezwykłe uczucie na te niecałe półtorej godziny oderwać się od ... więcej

 • Poprawność polityczna niszczy jedną z nabardziej ikonicznych postaci Disneya.

  rusekolsztyn ocenił(a) film na 10

  Sierra Bogges była fenomenalną Arielką w musicalu wystawianym na Brodwayu. A w niektórych partiach wokalnych takich jak repryza Part of Your World potrafiła przyćmić oryginalną syrenkę czyli Jodi Benson. Nie jestem rasistą, ale decyzja którą ... więcej

 • Arcydzieło

  Fan345

  Ten film to po prostu arcydzieło,genialny film który wzrusza i ma pełno magii w sobie. Mała syrenka Disneya to film który jest interesujący ani na moment nie ma nudy . Film ma niesamowite piosenki i genialny czarny charakter w postaci Urszuli. Jestem zachwycony tym filmem.

 • Urszula...

  emmesey ocenił(a) film na 8

  jest najfajniejsza :)

 • Najlepsza bajka Disneya !

  użytkownik usunięty ocenił(a) film na 8

  Płakam jak bobr a mam 25 lat pierwszy raz ją oglądalam i napiecie bylo ogromne ale jedna wzieli slub i nie stacila duszy a juz bylo malo co. Chwila staty duszy przez ojca to byl moment na ktorym łzy płynely ciorkiem... Ja tez chce sie tak na zaboj zakochac :)

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.