PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=226856}

Małe dzieci

Little Children
7,2 31 198
ocen
7,2 10 1 31198
7,4 13
ocen krytyków
Małe dzieci
powrót do forum filmu Małe dzieci

średni

ocenił(a) film na 5

Nie wiem, może nie zrozumiałam tego filmu albo po prostu nie był dla mnie. Myślę, że ogólnie jest w porządku, ale momentami był nudny.. tak naprawdę tylko pod koniec filmu coś się zaczęło dziać, ale myślałam o innym zakończeniu :) na pewno nie uważam, żeby to był jakiś dobry film, ale każdy lubi co innego.

użytkownik usunięty
galagness

A czego ci zabrakło, że był nudny? strzelanki czy kopniaków może?

ocenił(a) film na 5

dlaczego od razu strzelanki czy kopniaków? właśnie szczerze mówiąc nie jestem fanką filmów akcji tylko raczej dramatów, dlatego właśnie obejrzałam ten film. Po prostu mówię, ze widziałam dramaty, które potrafiły mnie naprawdę wzruszyć i chyba o to w takim gatunku filmu chodzi. ten film- ok, ale bez większych emocji. taki bezpłciowy i tyle.

użytkownik usunięty
galagness

Ciekawy jestem jakie dramaty lubisz. A może melodramaty. Ten cię nie wzruszał, a no tak.

ocenił(a) film na 9
galagness

Nie sądzę żeby akurat ten film miał na celu wyciskać łzy. Dylematy i rozterki każdego z głównych bohaterów (Sarah, Brad, Kathy, Larry oraz dziwnie wzbudzający współczucie Ronnie) naprawdę angażują emocjonalnie podczas oglądania tego wyśmienitego obrazu. Scena wspólnego obiadu jest mistrzowska. Dobrym chwytem jest też zupełna depersonalizacja męża Sarah'y - człowiek nikt. To tylko pomaga zrozumieć pustkę i głód jaki odczuwa ta kobieta.

ocenił(a) film na 7
cure79

zgadzam sie z przedmowca, lecz uwazam ze film zdecydowanie za dlugi chociazby o scene jak oni grali mecz

ocenił(a) film na 5

Wkurza mnie to że jak motłoch jest zachwycony jakimś filmem to zaraz sie rzuca z pazurami na tych nielicznych którym sie nie podobał sugerując że nie dorośli do takich filmów i pewnie lubią strzelanki i kopanki a najpewniej nałogowo w kółko oglądają transformersy. Jak film dla kogoś jest nudny to jest nudny i tyle. Mnie też ten film nie zachwycił. Cały czas miałem wrażenie że bohaterowie zachowują sie sztucznie i nienaturalnie. Myślę że potencjał na porywającą historię był niezły ale został skopany przez reżysera no i oczywiście aktorów.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
kamyk76

"Cały czas miałem wrażenie że bohaterowie zachowują sie sztucznie i nienaturalnie"

Bo musieli grać przed światem. Niemal ciagle widać tę grę. Nie zauważyłeś?

ocenił(a) film na 7
galagness

Ja wręcz przeciwnie, włączyłam sobie ten film późno w nocy z myślą, że obejrzę kawałek a dokończę następnego dnia i ku mojemu zaskoczeniu obejrzałam cały ! Fajna narracja- co odróżnia ten film od innych i stwarza zupełnie inny klimat, pozwala dokładnie poznać bohaterów. Według mnie film ciekawy i zasługuje na uznanie. Może do najlepszych nie należy ale zdecydowanie polecam obejrzeć.

ocenił(a) film na 6
renata_

Przez cały czas film operował schematami...myślałam, że jest to celowy zabieg a koniec będzie jakiś zaskakujący. Jednak zakończył się również schematycznie...

ocenił(a) film na 6
Tynuta

Z jakiegoś powodu nie mogę edytować więc dokończę pod spodem. Jeśli jest taka możliwość to proszę jakiegoś moderatora o złączenie...


-Piękno tego filmu według komentarzy miało polegać na osobowościach, rozterkach, problemach postaci. Jednak wydają mi się one bardzo typowe.. Typowe rozterki, typowych ludzi konkretnego pokroju z typowym zakończeniem ich decyzji. Przyznaję jednak, że żaden ze mnie filmowy specjalista i z chęcią przeczytam jakies inne opinie:)

ocenił(a) film na 7
Tynuta

Chyba masz rację bo mi ten film również od razu skojarzył się ze stereotypami, a zostało to zrobione w trochę taki groteskowy sposób. Żadnych niejasności, wszystko do bólu wręcz przerysowane. Ale ogólnie rzecz ujmując przyjemnie mi się ten film oglądało.

ocenił(a) film na 9
Tynuta

czy to takie typowe żeby mieć romans mając malutkie dziecko lub dwójkę? z kimś kto też jest w takiej sytuacji....
zastanówcie się?
może tak.... może ludzie tak robią lub mają ochotę
film mi się podobał właśnie dlatego że opowiadał historię o takich właśnie ludziach,jakby z wnętrza ich ocen sytuacji w którą wdepnęli

ocenił(a) film na 5
renata_

Narracja była akurat tym, co mnie strasznie irytowało ;)
U mnie było odwrotnie - spodziewałam się dosyć dobrego filmu, a był przeciętny

ocenił(a) film na 6
Sol89

Tu sie zgodze, narracja bardzo irytujaca i chyba (?) totalnie zbedna. poza tym film ma cos w sobie, nie powala, ale w swoim realizmie jest dosc konsekwentny. Pierwszy raz ogladajac go bylam zwiedziona zakonczeniem (para kochankow), a potem zdalam sobie sprawe, ze tak wlasnie zycie sie uklada. wiekszosc ludzi woli nie ryzykowac zyciowo, zwlaszcza jesli chodzi o zwiazki partnerskie.

ocenił(a) film na 5
RantCasey

zachowania postaci granej przez Patricka Wilsona nie nazwałabym jednak realistycznym - no bo błagam, jaki człowiek po tym, jak namówi kochankę do ucieczki postanawia pojeździć sobie z dzieciakami na desce (mając przy tym świadomość, że kobieta gdzieś tam w nocy czeka)?
Co do narracji, to może nie była całkiem zbędna, ale ja podchodzę do tego tak - mamy jednak do czynienia z filmem i jeśli jego twórca nie jest w stanie oddać klimatu książki bez dodania takiej sztucznej narracji, to powinien po prostu dać sobie spokój z ekranizacją

ocenił(a) film na 6
Sol89

hmmm no mysle, ze wzyczajnie dal sie poniesc z calej tej ekscytacji. moze mam zle doswiadczenie, ale akurat infantylne zachowanie mezczyzn nie jest dla mnie nowina ;-)

ocenił(a) film na 7
galagness

Ja obczaiłem ten film tylko dla golizny Winslet :D ale ogolnie nie był zly.

ocenił(a) film na 5
damian252

hahahaha przynajmniej szczerze ;D jak gustujesz w goliźnie Winslet to polecam filmy "lektor" i "iris" nie dośc, że sa poprostu fantastyczne, to jeszcze Winslet pokazuje swoje wdzięki ;D

ocenił(a) film na 7
galagness

Lektora widziałem :-) zarąbisty :-) Iris nie widziałem i chyba nie zobacze bo to biograficzny a takie mnie nie kręcą ale poszperam w sieci za urywkiem z tego filmu i golizna hheheheh dzieki

ocenił(a) film na 8
galagness

Film interesujący w swym wolnym, ale dobitnym przekazie. Ciężki, ale mnie nie nudził. Nie wiem czemu, ale daję mu za oryginalność i przesłanie 10/10. Chociaż czuję bardziej 9/10 ;)

MF13

A ja zgodzę się z galagness. Mnie ten film też trochę rozczarował. Spodziewałam się wstrząsającego do bólu filmu (sądząc po reklamach i recenzjach), a obejrzałam całkiem poprawny dramat, ale bez tego ssania w środku po projekcji, bez tego niepokoju. który zawsze mi towarzyszy po obejrzeniu naprawdę rozdzierających produkcji. Najbardziej interesujący wątek (i zarazem najwiekszy dramat) to wątek pedofila. Rozterki Kate nie bardzo mnie wzruszyły, prawdę mówiąc to jej bohaterka mnie po prostu wkurzała, podobnie jak jej egoistyczny kochanek (który najchętniej zostawiłby i wróbla w garści i gołębia na dachu :P). Reasumując - jednak odczuwam niedosyt po tym filmie. Czegoś w nim zabrakło, aby dać mu więcej niż "niezły".

ocenił(a) film na 8
agar71

Niech i tak będzie...

ocenił(a) film na 8
agar71

Rzeczywiście najbardziej dramatyczna postać - postać pedofila. Śmieszne jest to że z tych postaci występujących w filmie on miał najmniejszy wpływ na własne życie. Kochanek egoistyczny - to prawda, nie potrafił rozmawiać z atrakcyjną żoną, natomiast Sarah - no cóż - sama na własne życzenie się wplątała w romans, zresztą facet wcale się nie bardzo interesował innymi kobietami.
Film fajny mnie się podobał bardzo !!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones