Pytanie do speców :) w wielu filmach i grach po strzale w kanister z benzyną zawsze jest wybuch. Czy ktoś się orientuje czy to tylko sztuczki filmowe czy rzeczywiście przestrzelony kanister wybucha?
Raczej bajka. Kiedys widzialem film jak wojskowi strzelali do samochodowej butli z gazem z roznego typu pociskow. Nawet zapalajace powodowaly jedynie lagodne spalanie sie gazu uchodzacego przez wyloty. Nie jestem specem ale benzyna jest chyba za gesta zeby sie zapalic od takiego czegos.
To tak samo jak prawie każdy samochód ulegający wypadkowi w filmie wybucha ;)...
Raczej od strzału z użyciem zwykłej amunicji kanister z benzyną wybuchnąć nie może. Bardziej opary benzyny niż ciecz mogłyby się zapalić ale tak jak mówi wyżej SzaraEminencja prędzej nastąpiłoby to od amunicji zapalającej. Znawcą nie jestem w żadnym razie ale pamiętam, że Pogromcy Mitów badali kiedyś coś w stylu: czy możliwe jest wywołanie wybuchu beczki z benzyną czy gazem przez strzał z broni palnej. I pamiętam, że szło to bardzo opornie. Więc raczej mit obalony :P