PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=392553}

Matka łez

La Terza madre
4,2 2 319
ocen
4,2 10 1 2319
4,0 6
ocen krytyków
Matka łez
powrót do forum filmu Matka łez

Przyznam się, że dawno już tak dobrze nie bawiłem się na filmie do szpiku złym. Dla Dariusza z Argentyny czas chyba naprawdę się zatrzymał, bowiem "Matka łez" to produkt do tego stopnia archaiczny, że mógłby powstać dobre 30 lat temu. Wszystko wygląda jak przeniesione żywcem z innej epoki: koszmarny dubbing, po stokroć idiotyczne dialogi i sytuacje, fabuła, która przetwarza wszelkie możliwe banały, beznadziejna gra aktorska (z Asią Argento na czele), tanie efekty specjalne, idiotyczne kostiumy, obciachowa muzyka... Wow! "Matka łez" to film tak tragicznie karykaturalny, że w pewnym momencie zacząłem podejrzewać Dariusza naszego o zamierzoną autoironię, no ale dla niego to jednak chyba ciut za wysokie progi. Poza tym intrygująca jest tutaj gra aktorska jego córki, która była wyjątkowo fa-tal-na, a przecież w innych filmach z tego samego roku Asia wypadła co najmniej nieźle. Czyżby więc celowo dostosowała się ona do jakości obrazu, czy też może jest to chwilowa obniżka formy? A może fatalny dubbing? Tak czy owak, świetnie wpasowała się w sam film, na którym boki można zrywać mniej więcej w takim stopniu jak przy produkcjach Tromy czy Uwe Bolla. :)

ocenił(a) film na 2
eon_blue

No właśnie, twierdzą niektórzy ,że to pastisz /parodia swego dorobku.Nie dostrzegłem, miałem wrażenie że film zrobiono z zaciśniętymi zębami. Wszystko co napisał autor wątku zgadza się i należy pogratulować zimnej krwi. Dalej nie komentuję, bo wpis byłby usunięty.
Wg. Argento widz niszowy, a do takiego kieruje swe filmy, to taki, któremu rozmiar buta zgadza się z ilorazem inteligencji!
Good night and good luck, esforty.
2/10

użytkownik usunięty
esforty

Heh, film jest naprawdę kuriozalny, aczkolwiek w żadnym wypadku nie dałbym mu jedynki- w mojej osobistej skali ocen, na tę notę zasługują tylko prawdziwe, niezdatne do oglądania filmowe gówna i filmy w jakikolwiek sposób obrażające moje poglądy.
'Matka łez' do takich obrazów nie należy- choć, jak wspomniałem jest to film totalnie kuriozalny, archaiczny i beznadziejny w praktycznie każdym aspekcie sztuki filmowej (ograny scenariusz, marna reżyseria, komiczne efekty specjalne, tragiczna gra aktorska, nawet Asi, czy Udo Kiera, czyli całkiem dobrych aktorów), to paradoksalnie ogląda się go całkiem przyjemnie (z wyjątkiem obrzydliwych scen gore), z uśmiechem na gębie.
Nie wiem, czy Daro Argento płodząc tego dziwoląga miał w głowie pomysł stworzenia pastiszu, czy po prostu próbował nakręcić dobry film i mu nie wyszło. Asekuracyjnie wystawiam neutralną notę 5/10 i dodaję film do ulubionych, bo naprawdę zarówno mi, jak i osobie oglądającej go ze mną sprawił on całkiem sporo frajdy.

ocenił(a) film na 3

Zgadzam sie z wszystkimi przedmowcami! Ale najbardziej chyba z Wielkim_ K, film ten bardzo zlym jest, ale jedynka to chyba za malo, mimo wszystko, moze dwojka lub trojka....Pozdrawiam!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones