PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107377}

Mechanik

El Maquinista
7,6 138 809
ocen
7,6 10 1 138809
6,7 21
ocen krytyków
Mechanik
powrót do forum filmu Mechanik

Fight Club.?

ocenił(a) film na 7

dobry klimat, niezla muzyka, ale mam wrazenie ze to odsmazony Fight Club ale inaczej przyprawiony, bardziej ascetyczny. troche bardziej z domieszka Zbrodni i Kary Dostoewskiego.
deja vu pod koniec, troche mnie to zniecheca do dalszego ogladania

papierowybazant

totalnie nie poprawne skojarzenie. jak mozna porownac ten film do tego gownianego Fight Club'a ?? ;/ film genialnie obrazuje zycie,traume o ktorej nawet sami nie wiemy. Czapki z glow dla Bale'a za role nie dosc ze genialnie to zagral to jeszcze mega poswiecenie z jego strony(stracenie okolo 25kg).Film naprawdy godny uwagi a koncowka mocna i dajaca do zastanowienia :))
gdyby juz porownywac to przypominal mi on w jakims tam stopniu Bezsennosc(moze dlatego ze on tez nie spal xd)

ocenił(a) film na 7
sokkerowiec1

ja nie mowie ze nie poswiecil sie dla roli, taka jest jego praca z reszta. sam film jest dobry, i tak go ocenilam, ale chodzi mi o motyw, motyw jest ten sam - gosc mysli ze ktos mu miesza w zyciu, a okazuje sie ze to on sam.

ocenił(a) film na 7
sokkerowiec1

Co takiego gównianego jest Fight Clubie?

ocenił(a) film na 7
KorniShawn

*w Fight Clubie

ocenił(a) film na 7
KorniShawn

Po obejrzeniu obu wymienionych, podpinam się pod pytanie.

andy_eragon

pewnie filmu nie oglądał więc nie ma już nic do dodania, taka dwu sekundowa chwila chwały, napisać o czymś gówniane ;)

ocenił(a) film na 4
sokkerowiec1

Przynajmniej Fight Club nie był taki naciągany.
Tutaj jest mało logiki w tym wszystkim, bohater zachowuje się nieracjonalnie.
Przykładowo kiedy zaczął uciekać z komisariatu - nie dość, że kulawy, kondycji raczej nie ma wcale bo stojący tryb pracy, łowienie ryb w wolnych chwilach to zdążył jeszcze wypracować sobie taki dystans, że wskoczył na tory, minutę się zastanawiał, po czym wrócił się i uniósł rękoma pokrywę, która ważyła pewnie więcej od niego.
Jak ja widzę takie rzeczy to od razu mi się odechciewa oglądania. Unikam filmów akcji i odpalając coś takiego spodziewam się czegoś więcej, ale niestety takich scen jak przytoczyłem jest w filmie więcej :/

ocenił(a) film na 9
papierowybazant

Jedyne co łączy te dwa filmy to to, że obaj bohaterowie mieli urojenia.

ocenił(a) film na 8
papierowybazant

coś w tym jest, poczucie wina jak w z i k spowodowało stworzenie alter ego jak w fc,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones