PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104454}

Między słowami

Lost in Translation
7,4 175 279
ocen
7,4 10 1 175279
8,2 40
ocen krytyków
Między słowami
powrót do forum filmu Między słowami

Mam dziś taki melancholijny dzień i obejrzałam film o samotności. Nie wiem czy to dobre połączenie.Szukałam w tym filmie jakiegoś miejsca zaczepienia, czegoś co ,by mi dał ten film. Ale nic ,kompletnie nic w nim nie zobaczyłam.Samotność temat przewodni,ale banał goni banał. Może wyjątkiem jest to,że ich znajomość była okazana w sposób bardziej subtelny (brak scen łóżkowych),ale poza tym nic nowego. Klimat-Tokio całkiem dobry,ale co poza tym? Przed obejrzeniem miałam nadzieje na jakieś refleksje lub chociaż wciągnięcie się w film,lecz to także nie nastąpiło.Nie mam pojęcia dlaczego ten film jest tak wysoko oceniany. Jedyne co mogę tu wyróżnić to dobry klimat nic poza tym,a i jedną myśl Boba

"Jak wiesz kim jesteś i co chcesz to mniej rzeczy może Cię dotknąć"- Bob

A że ludzie są samotni chociaż wydawałoby się,że mają wszystko (czyt.pieniądze) to na prawdę nic nowego.Tak samo jak ludzie są samotni w tłumie. O kryzysie wieku średniego też słyszałam. Więc jeśli to są te "cudowne" wnioski to strata czasu.

ocenił(a) film na 9
mussowa

Ludzie są samotni, każdy na swój sposób...są w życiu momenty euforii, energii, są momenty załamania i wypalenia. Poczucie pustki u Ciebie nazwanej samotnością ma różne podłoża. Człowiek zawsze dąży, poszukuje, goni coś czego czasem nie potrafi nazwać i brak widocznego nazwanego celu a także zrozumienia powoduje wszechogarniającą pustkę. Myślę, że ten film jest po prostu o dwóch osobach, które czują taką pustkę, są w innych miejscach swojego życia ale ten wspólny mianownik ich łączy, łaczy ich także pewna nić porozumienia mentalnego, to coś co powoduje że dwie osoby rozumieją się bez zbędnych słów. Przy tym wszystko jest jakby oplecione jedwabną nicią, takie delikatne i eteryczne. Wprost przepiękny klimat utkany między słowami choć bywa i zabawny.
Nie należy doszukiwać się tutaj recept na życie czy złotych myśli. Nie każdy lubi taki przekaz. Dla mnie flm bardzo dobry zwłaszcza że nie jest łatwo w inteligentny sposób przekazać "między słowami" tyle treści.

ocenił(a) film na 10
arnikaa

Pięknie powiedziane :) Uwielbiam ten film. Do końca nawet nie potrafię wyrazić czemu... Pierwszy raz trafiłam zupełnie przypadkiem w TV pstrykając po kanałach i nie wiedzieć czemu zostawiłam i obejrzałam do końca. Potem jeszcze raz i ponownie... :) Niesamowicie podoba mi się relacja pomiędzy głównymi bohaterami. Oboje zagubieni w miejscu, które jest zupełnie obce kulturowo, któego nie rozumienią. No i zagubieni w swoim życiu w momencie, w którym nie wiedzą co dalej, czego chcą i czego potrzebują. Powstaje między nimi przyjaźń, a w pewnym momencie chyba każdy zadaje sobie pytanie czy nie jest to coś więcej. A jednak nie ma tu banalnego romansu - przynajmniej nie w sensie fizycznym. I właśnie to napięcie między nimi, gesty - to buduje ten film. Taki balans na granicy, której nikt nie zamierza przekroczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones