PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219138}

Międzynarodowe Centrum Szczęśliwych Ludzi

Lucky People Center International
7,9 1 311
ocen
7,9 10 1 1311
Międzynarodowe Centrum Szczęśliwych Ludzi
powrót do forum filmu Międzynarodowe Centrum Szczęśliwych Ludzi

jednak ten film drażni nahalnymi, pulsującymi dźwiękami młodzieżowej, pop-tandetnej
muzyki, która skutecznie utrudnia należyty odbiór filmu. Próba zmuszenia się do
obejrzenia tego filmu z włączonym dźwiękiem skutkuje silnym bólem głowy i
nudnościami. Obraz ładny, historia opowiedziana filmem niebanalna, poruszająca
naprawdę ważne zagadnienia, jednak najlepiej oglądać ten film z włączonymi napisami, a
wyłączonym dźwiękiem.

Choć treść filmu zasługuje na ocenę 9/10, to całość filmu, którego częścią jest również
muzyka, zasługuje na co najwyżej 7/10. A wystarczyło przecież wykorzystać muzykę
tradycyjną tych grup etnicznych, które przedstawiono w filmie. Oczywiście można było
wpleść też nieco klasyki, zwłaszcza nieśmiertelnego Bacha lub utwory z projektu "Mozart w
Egipcie", stanowiące niesamowite połączenie klasycznej harmonii z ludową nutą.

ocenił(a) film na 10
mysli_o_dobru

muzyka jest nieodłączną częścią tego filmu, jest też jednym z jego tematów. Zdaje sobie sprawę, że momentami film (nie tylko muzyka) może być trudny w odbiorze, może nawet uciążliwy ale właśnie taki miał być, tak został pomyślany. Ludzie mają różne gusta, jedna muzyka im się podoba, inna nie, ale nazywanie akurat taj "młodzieżową" czy "pop-tandetną" świadczy o wyjątkowej nieznajomości tematu. Utworom tym daleko jest do popu, a krótkowłosi miłośnicy rąbanki nie znajdą tu niczego dla siebie.
Faktem natomiast jest to, że jeżeli kogoś drażni albo muzyka, albo sposób w jaki ten film jest zmontowany to nie będzie w stanie go "zrozumieć". Film jest raczej nastawiony na "doświadczanie" niż na "oglądanie".

mysli_o_dobru

Buahaa.Oglądać ten film bez dźwięku? Skończony idiota tylko tak zrobi.Muzyka jest rewelacyjna i jak najbardziej pasuje do obrazu.Klasyczna muza zupełnie by tu nie pasowała i nie podkręciła by klimatu tego filmu.

ocenił(a) film na 3
mysli_o_dobru

Jak dla mnie ten film jest zbyt chaotyczny - zarówno jeśli chodzi o muzykę, zdjęcia, jak i sam dobór tematów. Wszystko to bez ładu i składu wrzucone do jednego wora.

ocenił(a) film na 1
ScarlettElvie

absolutna zgoda - film pozbawiony sensu

mysli_o_dobru

Zaczęłam oglądać i zgadzam się, że te dźwięki są po prostu wkurzające :). Tak więc widziałam może pierwsze 10 min i dalej nie mogę oglądać. Aż sama się zastanawiam czemu te dziwne dźwięki są dla mnie tak irytujące, że uniemożliwiają skupienie się na obrazie. Może innym razem.

Pfl

Dźwięki irytujące maksymalnie, obrazy ciekawe, a treść banalna. Raz obejrzeć i zapomnieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones