Film

Miłość i śmierć w Wenecji

The Wings of the Dove
1997
1 godz. 42 min.
7,1 3 645
ocen
7,1 10 1 3645
5 117
chce zobaczyć
Uboga Kate Croy poszukuje sposobu na pozyskanie fortuny, która pozwoli jej uwolnić się od konwenansów i poślubić niezamożnego kochanka. Więcej Mniej
Miłość i śmierć w Wenecji zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film zdobył 2 nagrody BAFTA, 4 inne nagrody i 20 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Opowieść rozgrywa się w Londynie, na początku XX wieku. Uboga Kate Croy (Helena Bonham Carter), której ojciec z powodu uwielbienia trunków nie śmierdzi groszem, po śmierci matki trafia pod opiekę bogatej ciotki Maude (Charlotte Rampling). Ciotka widzi dla niej tylko jedną przyszłość - małżeństwo z majętnym lordem Markiem. TymczasemOpowieść rozgrywa się w Londynie, na początku XX wieku. Uboga Kate Croy (Helena Bonham Carter), której ojciec z powodu uwielbienia trunków nie śmierdzi groszem, po śmierci matki trafia pod opiekę bogatej ciotki Maude (Charlotte Rampling). Ciotka widzi dla niej tylko jedną przyszłość - małżeństwo z majętnym lordem Markiem. Tymczasem dziewczyna kocha z wzajemnością równie ubogiego jak ona dziennikarza Mertona Denshera (Linus Roache). Młodzi zaręczają się w sekrecie, ale nie mają widoków na szczęśliwą przyszłość. Przełomem okazuje się poznanie Amerykanki Millie Theale (Alison Elliott), bogatej dziedziczki, która przyjechała do Europy zobaczyć zabytki i zaznać miłości, zanim śmiertelne żniwo zbierze choroba, na którą cierpi. Kate wraz z Mertonem planują intrygę i podążają za nią do Wenecji. Czy uda się doprowadzić do tego, by Millie zakochała się w dziennikarzu na tyle, by zostać jego żoną?

boxoffice
$17 692 848 na świecie
$13 692 848 w USA
$4 000 000 poza USA
na podstawie
Henry James (powieść)
dystrybucja
ITI Home Video
studio
Miramax Films / Renaissance Dove
tytuł oryg.
The Wings of the Dove
inne tytuły
Julianna Margulies była brana pod uwagę do roli Kate Croy.
Ewan McGregor był brany pod uwagę do roli Mertona Denshera.
Film kręcono w Londynie, Stevenage, Luton, Cobham, Shepperton i Brentford (Anglia, Wielka Brytania) oraz w Wenecji (Włochy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych