PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1047}

Milczenie owiec

The Silence of the Lambs
8,2 684 149
ocen
8,2 10 1 684149
8,4 50
ocen krytyków
Milczenie owiec
powrót do forum filmu Milczenie owiec

Milczące owieczki

ocenił(a) film na 5

Co oznaczały te "milczące owieczki"?

ocenił(a) film na 9
Wojnarukf

Nie zrozumiałeś znaczenia tytułu w filmie ?

ocenił(a) film na 5
SzymonS1

Hannibal pytał niejednokrotnie tego określenia. Chce się po prostu upewić.

ocenił(a) film na 9
Wojnarukf

A więc w skrócie .. podczas rozmowy z Clarice , Hanibal pyta ją o jej przeszłość , a ona opowiada mu min. o tym jak usłyszała w dzieciństwie głosy ryczących zwierząt , zobaczyła że farmer chce je zabić, próbowała uratować jednego baranka ale się jej nie udało .. dręczyło ją to i śniło się po nocach.. pózniej na wskutek tych dramatycznych doznań postanawia w życiu dorosłym zrehabilitować się za swoje niepowodzenie i wstąpiła do policji (by ratować istoty w tym przypadku ludzkie ..) udało jej się samodzielnie schwytać psychopatę i to jej pozwoliło uspokoić sumienie ..

ocenił(a) film na 9
SzymonS1

Czyli "owce zamilkły" (końcowy zwrot Hanibala do Clarice)

ocenił(a) film na 5
SzymonS1

Jasność. Dzięki piękne ;)

Wojnarukf

a czy jakieś większe znaczenie ma gest, kiedy Clarice odbiera dokumenty od Hanibala, a ten głaszcze ja po palcu?

ocenił(a) film na 10
lenka514

to znaczy, że nawiązała się między nimi jakaś intymna więź, zapowiedź uczucia. w książce na podstawie, której zrobiony był "Hannibal" Clarice i Dr. Lecter uciekają razem chyba do Argentyny i żyją tam szczęśliwie. Dzięki miłości Clarice Doktor zapomina o koszmarach z młodości oraz swoim zamiłowaniu do ludzkiego mięsa ;)

ocenił(a) film na 7
sledzi_k

to mnie zachęca do przeczytania książki :)

ocenił(a) film na 10
SzymonS1

Polecam przeczytać książkę tam jest dokładnie opisane skąd się wziął tytuł.

ocenił(a) film na 9
bercik9

Ale to chyba nie ja pytałem o wyjaśnienie tytułu, chyba że uważasz że wprowadziłem założyciela tematu w błąd ?
Poza tym to portal filmowy a nie książkowy...

użytkownik usunięty
Wojnarukf

Były metaforą polskiego społeczeństwa strzyżonego przez pasterzy i niemo spoglądającego w przyszłość swym bydlęcym wzrokiem w oczekiwaniu na lepsze jutro, które nigdy nie nadejdzie. Dziękuję Państwu za uwagę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones