PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=517396}
7,0 9 207
ocen
7,0 10 1 9207
7,3 3
oceny krytyków
Mine vaganti. O miłości i makaronach
powrót do forum filmu Mine vaganti. O miłości i makaronach

film bardzo dobry, typowa włoska rodzina, temat gejów już troche oklepany ale przynajmniej było wesoło a czasem wzruszająco. Zakończenie niejednoznaczne, być może chodziło o harmonię która zapanowała między wszystkimi ( w tańcu) a tę harmonię oglądał z boku Tommaso. Chyba że ktoś ma inną interpretację?

ocenił(a) film na 8
fav

Ja to interpretuję jako akceptację bohaterów otaczającej ich rzeczywistości. W końcu każdy z nich godzi się z tym co było i tym co się dzieje,znikają uprzedzenia i chyba każdy jest gotowy do tego aby podejmować nowe wyzwania. Fajny ,miły film. Temat gejów może i oklepany,ale ukazany mimo wszystko bez przerysowań i z poczuciem humoru ,i dystansu ,którego nadal wielu ludziom brakuje.

ocenił(a) film na 10
badi1981

Obejrzałem już sporo filmów tej tematyki, ale ten jest jakiś inny - wciągający. Obejrzałem go dziś 2. raz. Świetnie stworzone postaci, fabuła. również, pomysł z tradycyjną włoską rodziną - wspaniały. Co do przekazu tego filmu. Pokazuje on walkę z własnymi uczuciami a dość tradycyjną rodziną. Ukazuje do jakich rozdroży dochodzimy podczas wędrówki po ścieżce zwanej życiem. Film jak najbardziej na plus. Nigdy nie oglądałem włoskich filmów, ten zaskoczył mnie pozytywnie.

ocenił(a) film na 10
fav

A ja myślę, że Tomasso nie do końca jest pewien swojej orientacji...Ostatnia scena jakby pokazuje jego zadowolenie z tego, że się nie ujawnił, że brat go ubiegł i że ma jeszcze czas na odkrywanie, kim jest i czego tak naprawdę pragnie w życiu... Cudowny, ciepły film...:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones