PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1267}

Missisipi w ogniu

Mississippi Burning
7,7 22 495
ocen
7,7 10 1 22495
7,3 14
ocen krytyków
Missisipi w ogniu
powrót do forum filmu Missisipi w ogniu

Takie samo kołtuństwo, ksenofobia, bigoteria, powoływanie się na "chrześcijańskie" wartości, wyzywanie od komunistów i duma z opartej na tym zespole cech tożsamości. U nas jednak niestety nie ma prawa federalnego, do którego można by się odwołać. ZZ Top i jego przełożony stoją tam, gdzie leżało Mississipi...

ocenił(a) film na 9
Barabarasz

Co do przypominania: na Twojej osi czasu najpierw jest Polska 2016, potem obejrzenie filmu, też w 2016. No i dobrze. Na mojej osi czasu najpierw jest 1964 potem 2016.
„Missisipi w ogniu” to film o policjantach, również takich, którzy porywając podejrzanego, wymuszają na nim zeznania. Mojego gniewu działanie „specjalistów z Chicago” nie wzbudza. Gdzieś w tle filmu jest niechęć do uczestnictwa Murzynów w polityce. Gdyby nie grupa szeryfa Stuckeya, nie byłoby filmu i nikt by się tą niechęcią nie interesował. Film bierze się z zabójstwa i dlatego są policjanci z FBI.
W mojej Polsce nie ma świadomego działania mającego na cel trwałe rozbicie jakiejkolwiek wspólnoty. Wiem tylko coś o Cyganach, mieszkają w mojej dzielnicy, zachowują się na ulicy hałaśliwie i jest opinia, że lepiej nie mieć ich za sąsiadów. Mój dobry znajomy w konflikcie z sąsiadami przed rokiem 2016 używał argumentu: siedźcie cicho, bo sprzedam swoje mieszkanie Cyganom. To nie jest dla mnie żaden problem i to nie jest problem na film fabularny. A Cyganie niech się organizują jak chcą.
Reasumując: „Missisipi w ogniu” to film o walce FBI z organizacją, która likwiduje aktywistów strony przeciwnej. Dziś w Polsce takiej walki nie ma a walkę z atmosferą zacofania uważam za ciemnogród i broń Boże przed angażowaniem w tę walkę policji i pisania prawa do walki z zacofaniem. Tylko ciemnogród walczy z atmosferą. Uważaj na siebie, jesteś bliski Ciemnogrodowi i nie bądź z tej tożsamości dumny.

Beel

Pięknie. Pozwól że pójdę za Twoim sposobem rozumienia filmów:

"Czas apokalipsy" to film o żołnierzach walczących z przeciwnikiem w trudnym, tropikalnym terenie. Gdzieś w tle filmu jest konflikt między oficerami. Film bierze się z wojny w Wietnamie i dlatego są żołnierze z USA.

"La Strada" to film o trupie cyrkowej przemierzającej prowincjonalne Włochy. Gdzieś w tle filmu jest wątek miłosny. Film bierze się z biedy we Włoszech, dlatego są tam biedni cyrkowcy.

"Spaleni słońcem" to film o wakacjach spędzanych na rosyjskiej prowincji. Gdzieś w tle filmu jest niechęć do uczestnictwa pewnego generała w polityce. Film bierze się z trudnych realiów życia w ZSRR, dlatego są tam dobrzy i źli bohaterowie.

W przeciwieństwie do mnie pochodzisz z Jasnogrodu, pełen dumy z wykropkowanej tożsamości, możesz więc mieć problem z odczytaniem przesłania. Może i dobrze, "dobra zmiana" będzie mniej bolała.

ocenił(a) film na 9
Barabarasz

Likwidacja trzech aktywistów ruchu na rzecz prawa Murzynów do udziału w polityce wywołuje reakcję FBI. Nie ma to nic wspólnego z Polską w roku 2016. Mord polityczny z roku 2010, o którym wspomniałem, nie był przez nikogo poważnego popierany i sprawca nie był przez nikogo chroniony, poszedł do więzienia i koniec jego kariery.
Twoja sugestia, aby zacofanie zlikwidować przy pomocy prawa, jest rodem z Ciemnogrodu i nie ma nic wspólnego z filmem, który jest zbyt dobry na to by mieć przesłanie.

ocenił(a) film na 9
Barabarasz

Nie odpowiadasz, więc udało mi się powstrzymać porównanie społeczeństwa polskiego w roku 2016 z KuKluxKlanem w naszej wymianie poglądów. Zdaję sobie sprawę z tego, że zaliczenie Ciebie do ciemnogrodzian miało tu decydujące znaczenie. To zaliczenie nie jest w jakikolwiek sposób przypadkowe, bo przyjąłeś jakiś zestaw aksjomatów do opisu świata i usunąłeś prawo innego zestawu aksjomatów do opisu świata. I z jakiegoś powodu uznałeś, że Twoje aksjomaty pasują do Missisipi w roku 1964.
Ja wiem, że Wy, Cienmogrodzianie istniejecie. Twórzcie Wspólnoty Ciemnogrodzian i pies z kulawą nogą nie zwróci na Was uwagi, póki nie odezwiecie się na filmwebie.

Beel

Istniejemy, istniejemy. Znajdziesz nas w dużych miastach, ciężko pracujących w szpitalach, w sądach, na uniwersytetach. Naiwnie uznajemy za aksjomat, że wspomniane kołtuństwo, ksenofobia czy bigoteria nie powinny być powodem do chluby. Niestety, co jakiś czas Beel i jemu podobni przekonują nas, że jest inaczej. Że można całe życie spędzić w Jasnogrodzie, pod budką z piwem albo w zakładzie blacharskim w jakimś przysiółku między Łomżą i Ostrołęką i zbudować sobie świat w oparciu o zupełnie przeciwstawne wartości.
Mimo, że kulawe psy są dla nich codziennością, to podobnie jak Ciemnogrodzianie łakną uwagi świata, dlatego w avatarze umieszczają zdjęcie pod krawatem i z wyglancowanym czołem i zaczepiają Ciemnogrodzian swoimi miałkimi komentarzami.

ocenił(a) film na 9
Barabarasz

Czyli wszystko się zgadza, Ciemnogród Ci dojadł.
Jak dla mnie „Missisipi w ogniu” ma kontynuację w filmie „Bogowie ulicy” z jakem Gyllenhaalem i Michaelem Peñą.
Film zaczyna się od tekstu:
Jestem z policji, muszę cię aresztować. Złamałeś prawo, nie ja je pisałem, nie zawsze się z nim zgadzam, ale będę je egzekwował. Choćbyś nie wiem jak błagał, czy próbował zyskać moją sympatię, nie powstrzymasz mnie od wsadzenia cię za kratki. Jeśli uciekniesz, będę cię ścigał, jeśli stawisz opór, użyję siły. Jeśli do mnie strzelisz, odpowiem ogniem. Prawo nie pozwala mi stać bezczynnie. Jestem konsekwencją, niespłaconym rachunkiem, przeznaczeniem z odznaką i bronią. Za tą odznaką kryje się serce jak twoje. Krwawię, myślę, kocham. I mnie też można zabić. A choć jestem tylko jeden, mam tysiące braci i sióstr mnie podobnych. Oddadzą za mnie życie, a ja za nich. Wspólnie stoimy na straży niczym cienka niebieska linia strzegąc ofiarę przed drapieżnikami, dobrych - przed złymi. Jesteśmy policją.

ocenił(a) film na 10
Barabarasz

Porównujesz film i sytuację w Polsce, a potem się tłumaczysz, że użyłeś słowa przypominać. To ja teraz ci napiszę, że przypominasz mi Hitlera. Zapytasz jak? Nieważne, przypominać przecież nie znaczy, że jesteś jak Hitler, tylko że jesteś podobny. A teraz przeczytaj sobie o społeczności Tatarów na Podlasiu i od ilu wieków żyją w Polsce jako pełnoprawni obywatele. A Cyganie? Pracować nie muszą i dostają pieniądze za nic z naszej pracy. No ale tobie Mississippi 1964 przypomina Polskę 2016. Co za ignorant.

Beel

skoro mowa o ciemnogrodzie, to proszę bardzo:
http://www.filmweb.pl/film/Ciemnogr%C3%B3d-1964-4576/discussion/Czy+Wojciech+%2C %2CWC%22+Cejrowski+to+ogl%C4%85da%C5%82,2985893

ocenił(a) film na 9
Shadow_dawnego_ggggggg

A dlaczego wybrałeś mnie na cel swoich dywagacji na temat historii.

Beel

Jak to dlaczego? Przecież napisałem powyżej: bo obaj piszemy o tym samym, czyli ,,ciemnogrodzie"

ocenił(a) film na 9
Shadow_dawnego_ggggggg

Niejaki Barabasz widzi w filmie Alan Parker przesłanie walki z czymś, co sobie sam wymyślił, Ty sobie wymyślasz, że warto się odwołać do filmu o Ciemnogrodzie sprzed ponad pięćdziesięciu lat. To jest sprawa miedzy Wami, ja nie dam się do tego włączyć.

Beel

Z Tobą mam identyczny problem jak pewnym człowiekiem (WielkimSzu), który pisał wulgaryzmy pod Karoliną Szymczak.
http://www.filmweb.pl/person/Karolina+Szymczak-2137117/discussion/Ma+du%C5%BCe+% C5%9Bliczne+cycusie-2894728
Później go gdzieś zobaczyłem i zauważyłem, że była zbieżność pomiędzy moimi, jego i jakiejś trzeciej osoby wypowiedziami.
http://www.filmweb.pl/film/Wi%C4%99zie%C5%84+nienawi%C5%9Bci-1998-30633/discussi on/American+History+X,2691387#post_15670487
Od razu się zdenerwował, że go cały czas komentuję. Ty pisałeś o ciemnogrodzie, ja pisałem o ciemnogrodzie. Zażartowałem z tego (kłóciłem to się najwyżej z barabaszem). Od razu się obraziłeś. Z takimi jak Ty nie ma co żartować.

ocenił(a) film na 9
Shadow_dawnego_ggggggg

Cóż, inne poczucie humoru, Twoje zdecydowanie mi nie odpowiada.

Beel

mylisz się: nie masz go w ogóle

ocenił(a) film na 9
Shadow_dawnego_ggggggg

Ważne, abyś mnie nie dotykał swoim poczuciem humoru.

ocenił(a) film na 9
Barabarasz

Własne poglądy to często przekleństwo - a poziom spłycenia polskich sporów i racji pokazuje, że niewiele rozumiesz z otaczającej nas rzeczywistości.

ocenił(a) film na 10
hagen_filmweb

Myślisz, że w innych krajach mają sensowniejsze sporty?

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 9
Mowiacy_do_reki

Trudno je nazwać sensowniejszymi, ale one są bardziej realne, wynikają z historii, fundamentów, realnych podziałów społecznych, etnicznych, religijnych natomiast w Polsce mamy spory symboliczne, czy zjawiska z pogranicza politycznej magii jak próba wynaradawiania własnego narodu przez PiS. Wprowadzenie do debaty publicznej religii
Smoleńskich, głupot Macierewicza, które pod katem fizyki są przecież absurdalne, a facet
funkcjonował jako szef MON. Cały antykomunizm po 30 latach III RP, gdzie komuniści to
obecne pokolenie 40 latków, które nie popiera PiS.

ocenił(a) film na 10
hagen_filmweb

To może inaczej - uważasz, że w innych krajach ludzie są inteligentniejsi?

ocenił(a) film na 5
Barabarasz

A kiedy otwierasz lodówkę to wyskakuję z niej Hitler.Rozumiem, rozumiem pewni ludzie cierpią na tą przypadłość ale to uleczalne.

ocenił(a) film na 9
Barabarasz

tylko tobie

Barabarasz

Tak, tylko Tobie film kojarzy się z dzisiejszą Polską, bo gdyby tak było już byś wisiał towarzyszu z pod znaku sierpa i młota.

Barabarasz

Z grubsza trudno się z Tobą nie zgodzić. Ale faktycznie Murzyni mieli o tyle lepiej, że stało za nimi (lepiej czy gorzej egzekwowane) prawo federalne. U nas, w roku 2017, prawu prawie doszczętnie wyłamano zęby. Dziś jesteśmy świadkami, że poukrywany dotąd po rozmaitych przysiółkach i niewidoczny dla nikogo plebs został uznany szumnie za suwerena i dano mu prawo do głosu mimo że nie ma nic mądrego do powiedzenia. To go jednak nie deprymuje, ba szczyci się swoją głupotą i prostactwem, a władza potrzebująca takich ludzi bije im brawo, a z ekscesów tłumaczy. Ta władza jest dla nich i tylko dla nich. Ta władza potrzebuje ich, bo to głosy wyborcze i oni potrzebują tej władzy, bo jest pińcet na flaszkę. Złudzenia co do tego prostactwa można było mieć, jeśli ktoś jest naiwny albo ma 15-17 lat, przed wyborami. Pamiętam jak mówiono, żeby nie straszyć PiSem, że nie będzie tragedii. Dziś to wszystko dzieje się na naszych oczach i nie ma wątpliwości (ulubione powiedzenie Macierewicza) czemu ta władza ma służyć. Realizacji wizji Polski jaką ma przeciętny zupełnie człowieczek, który tak de facto dnia nie przeżył jak normalny człowiek, najdalej w życiu był na Zalewie Szczecińskim z Brudzińskim, a całą wiedzę o życiu i świecie czerpie z książek. Głównie XIX wiecznych. Człowieczek o naturze i charakterze dostatecznie podłym, aby jakieś 3/4 Polaków uznać za gorszy sort. Ciągnie się za nim cały tabun dziwnych ludzi, nieudaczników życiowych, którzy kufajkę zamienili na płaszcz z jenota, pyskate jałówki po przekwitaniu, pozbawieni kręgosłupa ale z głęboką kieszenią cynicy, mięśniaki napakowani na rampie przy paleciaku którym się marzy bycie prezydentem, którzy przewodzą wymoczkom drącym japy o "Wielkiej Polsce", bo czują się z nimi bezpiecznie i czują się kimś. Plus religijne oszołomy gadające bzdury na granicy schizmy. Niech za symbol posłuży słynny podróżnik zapitalający boso po całym świecie stanowiący żywe zaprzeczenie powiedzenia, że podróże kształcą, a wypowiada się jako autorytet na każdy temat. Ostatnio o Sądzie Najwyższym. Więc tak, jest wiele podobieństw do kołtunów z Jessup County, którzy wykończyli lewaka, Żydka i czarnucha, żeby im Murzynów nie buntowali. U nas byłoby tak samo, już bywa, tyle że w obronie przed "zalewem uchodźcami" albo za karę za odstępstwo od czegoś czego nie ma i nigdy nie było. Wyobrażeń o tym, że jest coś takiego jak prawdziwy Polak.

SicSemperTyrannis

Ja rozumiem, że można nie być zwolennikiem Pisu ale to co ty wygadujesz, to są jakieś omamy.
Za PO było podobnie to tego co mamy teraz, ale nikt nie tracił kontaktu z rzeczywistością, krzycząc wszem i wobec, że demokracja się skończyła.
Ja na PiS nie głosowałem, ale cieszy mnie kilka rzeczy które pis robi moim zdaniem dobrze - zwracanie kamienic prawowitym wlaścicielom (za PO mogliby sobie pomarzyć), rozliczanie poprzedniej skorumpowanej ekipy z afer. Twarde stanowisko w sprawie islamistów. Wreszcie reforma wymiaru sprawiedliwości - to już dawno powinno być zrobione. Jest w ogóle nie do pomyślenia, żeby sędziowie byli ponad wszelkim prawem i robili co im się żywnie podoba. Już nawet nie wspominając, że hańbą dla Polaków są sędziowie, którzy za komuny służyli komunistom, a dziś dalej jak gdyby nic wydają wyroki.
W Niemczech po II wojnie była denazyfikacja, w wielu krajach Europy po upadku komunizmu była dekomunizacja, jednak Polskę dekomunizacja ominęła przez co mamy to co mamy - syf i patologię w polskich sądach. To prędzej czy później należało wyczyścić.

forek23

Czy Ty jesteś pewien, że na PiS nie głosowałeś? A propos omamów zapytam: komu PiS zwrócił kamienice? Na razie nikomu, trwa promowanie Patryka Jakiego jako kandydata na prezydenta Warszawy pod nazwą komisji d/s reprywatyzacji. Adekwatną rolę, tyle że chodzi o prezydenta Krakowa, pełni pani Wassermann w komisji d/s Amber Gold. Oboje udają, że coś wyjaśniają, nikt z tego nic nie ma, no ale można ludziom opowiadać banialuki, że coś się wyjaśnia. Przypominam komisję d/s katastrofy smoleńskiej. Tyle lat "badań", tyle wersji, tyle doświadczeń i czy ktoś pamięta, że ta komisja w ogóle była? A była i nie wyjaśniła nic bo do nie do tego była powołana. Gdy piszesz o rozliczaniu afer PO to już wiem, że jesteś PiSowcem. Przypominam te płachty papieru jakie PiSowcy pokazywali w Sejmie z aferami PO. Kto siedzi z tych oskarżonych niby ludzi? To zwykły spektakl dla ciemniaków, oskarża się, czasami zatrzymuje na jakiś czas jak Gawłowskiego i wypuszcza, bo nie ma za co karać. Ale ciemniaki pamiętają, że "złodzieja z PO" zatrzymano i właśnie o to chodzi. W Polsce ludzie nie pamiętają co kto wczoraj powiedział i można im kłaść do łbów byle co. Islamiści? Ktoś tu się do nas pcha? A kto islamistów ma powstrzymać? Ludzie Błaszczaka, którzy nawet samochodami BORu nie potrafią jeździć? Z tymi komunistami to mnie nie rozśmieszaj, bo "reformę" sadownictwa robi u nas zasłużony i nagradzany komuch, który sadzał do pierdla opozycjonistów z których dziś tak łacha drzecie. Kto uzdrowi sądownictwo? Magister Przyłębska? Magister Ziobro? A może doktor Duda? Śmiech pusty po prostu. Dajecie się wkręcać jak pańszczyźniani chłopi, a kasa leci, ojjjj leci i to szerokim strumieniem. Nie do PO bynajmniej.

SicSemperTyrannis

Nie nie głosowałem na PiS. Głosowałem na pana "wstrzymujęsięodgłosu" Kukiza i do dziś tego żałuję. Na razie nikomu nie zwrócono kamienicy ale już dużym plusem jest to, że ci dranie, którzy wyzyskiwali tych biednych ludzi teraz sami mają się czego bać. Wierzę, że za jakiś czas kamienice odzyskają poprzednich wlaścicieli. Jaki się promuje. Ktoś musi. Na tym polega bycie politykiem, czyż nie? Na promowaniu własnej osoby. Lepszy Jaki, niż młody Wałęsa. Ja osobiście wierzę, że spośród wszystkich 460 posłów zasiadających w sejmie może z 5 jest takich, którzy są tam, by naprawdę coś zmienić. Reszcie zależy tylko na dostępie do przywilejów jakie ma władza. Czy Jaki jest w tej 5? Nie wiem. To bez znaczenia. Za politykiem przemawiają jego czyny i słowa. Na razie Jaki jest dobry w tym co robi ale z pewnością nie będzie taki zawsze. Ktoś jednak musi odgrywać rolę "szeryfa". Przed nim byli inni promotorzy własnego wizerunku, po nim będą następni. Polityka, życie.
Zgadzam się, że za długo się ciągnie to wszystko. Już powinny być zarzuty i zatrzymania. Na razie końca nie widać i robi się to już trochę nudne. Ale druga sprawa, z takimi sądami jakie obecnie mamy, ciężko będzie skazać ludzi, którzy mają pieniądze i wpływy, widać to było po wyroku na tego bambosza, który potracił kobiecinę na pasach. Takie są sądy właśnie. Jesteś parobkiem g...możesz. Jesteś bogatym celebrytą, masz chody i ugody.
Otrząśnij się stary z letargu albo zmień pana doktora, ja nie jestem pisowcem i nie będzie mnie od pisowców wyzywał byle filmwebowy forumowicz. Skoro wiesz lepiej ode mnie kim ja jestem, to gratuluję proroczych zdolności. Nie obchodzi mnie z jakiej frakcji byli politycy, którzy za rządów PO-PSL dopuścili się tych wszystkich afer (retoryczne pytanie, prawda, z jakich frakcji mogli być skoro sami rządzili?) Trzeba ich rozliczyć. Jeżeli w te afery byli umaczani obecni politycy pisu, trzeba ich rozliczyć także. Każdego bez wyjątku.
No i ponownie się zgadzamy. Rozliczeń z afer nie ma i pewnie nie będzie. Przed kamerami mówi się jedno, za kamerami politycy podają sobie ręce. Cóż, może chociaż część z tych afer uda się naprawdę rozliczyć, przynamniej pozwalam się w ten sposób łudzić.
No o to chodzi, że do nas nikt się nie pcha, bo i nie ma po co. Na takie marne zasiłki kto tutaj przyjedzie? Ale oczywiście unia wciska nam relokantów na siłę. Niczym "wielki brat" zza wschodu, który zawsze wiedział lepiej czego nam trzeba.
Ten komuch o którym mówisz to faktycznie jest problematyczny ale lepszy "komuch" nasz niż nie nasz. Na razie jest po jasnej stronie mocy i robi co do niego należy. Rozliczyć się trzeba, tak czy inaczej.

forek23

Jak działa PiSowska, buracka, propaganda widać przywołując przykład Dudy w kampanii prezydenckiej. Boże ile on obiecywał, kto by czego nie potrzebował to mu wszystko Duda podaruje. Tylko go wybrać. Jeszcze mi brzmi w uszach jego przygłupiasty śmiech i widzę jego gębę wiejskiego przygłupa, gdy mówił-proszę państwa proszę nie wierzyć, że na to nie ma pieniędzy, to są bzdury. Przecież wystarczy nie kraść. Wygrał i co? Zaraz zaczęło się kwękanie, że kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami. Cymański (PiS jak ma wizerunkowy problem to wysyła Cymańskiego do telewizji, bo on niby taki gołąbek) mówił-proszę państwa my musimy być odpowiedzialni, trzeba policzyć, bo budżet ma ograniczone możliwości, nie dla każdego starczy od razu. Na razie starcza tylko dla koleżków i Rydzyka, dla niepełnosprawnych już nie. Teraz mamy kampanię prezydencką w Warszawie i Patryk Jaki co mówi? "Proszę państwa ja nie chcę słyszeć, że się nie da." I znów czego on nie wybuduje-przedszkola, siedem mostów, trzy linie metra, dokładnie ta sama gadka co Duda. I wiecie co? Oni mogą być prostakami, choć de facto nie są. Oni potrzebują prostaków, aby na nich głosowali i znajdują ich. Ślepe, głuche, cielęta bez pamięci, którym wystarczy dać na kiełbasę, piwo i powiedzieć, że są potomkami najdzielniejszego narodu na świecie, dać im flagi do łapy do machania i będą szczęśliwi. Zobaczcie jak oni "rządzą". Duda (podobno zwierzchnik armii) leci z delegacją do Australii kupić 30to letnie korwety, żeby miał się wreszcie czymś pochwalić. Dolatuje na miejsce (luksusowymi arabskimi liniami lotniczymi) i dostaje informacje, że nie ma zgody premiera Morawieckiego na kupno korwet. Więc nie ma tematu, spotkanie z Polonią, paciorek i do domciu. Wczoraj z kolei Morawiecki zaprzecza, żeby wydał taką decyzję. Więc kto tu rządzi do cholery? Co tu jest grane poza tym co widać gołym okiem? Macierewicz rozbroił armię, nowych zakupów nie ma, nie ma pomysłów i nie ma za co. Kaczyński dogorywa i nie ma nikogo kto by miał jaja podjąć jakąkolwiek decyzję, bo takich współpracowników sobie dobrał. On nie potrzebuje ludzi z inicjatywą, potrzebuje poddanych i takich ma. Więc kręcą się wszyscy jak g... w przerębli. Jak Ruskie przykładowo tu wejdą i pobiją nas w jakieś dwa-trzy dni to znów będzie stękanie i mazgajenie na pokolenia jak to nas zdradzono, jak nas Żydzi oszukali a Tusk sprzedał. Zawsze ta sama głupawa gadka, bo tu wciąż tacy ludzie mieszkają.

SicSemperTyrannis

Duduś to jesze wiele się musi nauczyć. Miękkie z niego ciacho i marny prezydent. Mówi jedno, obiecuje drugie, potem robi jeszcze coś innego.
Amerykę odkryłeś. Politycy, mówiąc twoimi słowami "potrzebują prostaków" od zawsze. Czasy się zmieniają, nazwiska, a polityka dalej rządzi się tymi samymi prawami. Są obietnice, plany, zrzeszanie wyborców i autopromocja. Czyli nic, czego byśmy nie wiedzieli od setek lat. Czy to będzie Jaki, Walęsa, Tusk. Metody są te same. Tylko ludzie inni. Niektórzy bardziej zepsuci, niektórzy mniej. Jakiego zaliczam na razie do tej drugiej grupy, może coś z niego będzie, jednak każdy laik wie, że "matką teresą" on nie zostanie. Oczywiście tą przysłowiową, bo byłoby katastrofą, gdyby poszedł w ślady tej fanatycznej defraudantki, która cierpienie ludzkie miała za nic, a z milionów, które otrzymywała jej fundacja 95 procent trafiało do Watykanu.

A niby po co ruskie mieli do nas wejść i nas pobić? No ale zgadzam się, armii nie mamy. Jest dużo dziur w płocie i wiele do naprawienia, a niestety w pisie są i tacy też, którym nie zależy na naprawie tylko na wygryzaniu się ze stołków. Znowu kłania się ta najpodlejsza twarz polityki.

Barabarasz

Za to na zachodzie, masz postęp, równość i raj na ziemi ..... I ten raj wkrótce przejmą muzułmanie ,wprowadzą szariat , .robiąc tam takie składowisko ciemnoty, kołtuństwa,a nawet bestialstwa i ludobójstwa, o jakich ci się nawet nie śniło .

Danio31b

Sprawdź w encyklopediach w ilu krajach muzułmanie stanowią większość i w ilu w nich wprowadzili szariat. O świecie wiesz tyle, ile wyczytasz w memach na prawicowych portalach.

Barabarasz

nie muszę ,wystarczy mi ,że na lewicowym Onecie abo Wp czytam o zamachu w Europie co drugi dzień.To mi wystarczy, nie chce i nie biedę chciał mieć z nimi nic do czynienia, a tym bardziej nie chce ich w moim kraju .

Danio31b

Co drugi dzień? Łżesz. A piszą tam, że w każdym tygodniu 10 Polaków jest w Polsce mordowanych przez innych Polaków? Ich też nie chcesz w swoim kraju?

Barabarasz

Mordercow nikt nie chce. Dlatego ich zamykamy.

Barabarasz

Pragne zauwazyc ze Klan nienawidzi katolikow i ich tepi na rowni z Murzynami. To organizacja protestancka zywiaca pogarde dla "papistow". W Kosciele Katolickim hierarchowie sa czarni wiec porownanie niejako z kosmosu.

ocenił(a) film na 9
Szarobure

whhaaaaaattt???

przecież to katoliccy księża z ambon pierwsi krzyczeli że czarny to nie człowiek tylko zwierze i nie może mieć praw jak ludzie więc nie wiem o czym ty piszesz

BartasBartas

Film mówi o Ku Klux Klanie. To organizacja bazująca na protestantyzmie i w swoim statucie ma wyrzucenie z USA wszystkich innowierców, w tym katolików, czyli papistów. Dla Klanowca papista to takie samo zło jak czarny. I tak jest do dzisiaj. Moim zdaniem piszesz nieprawdę, ale jeśli uważasz, ze coś takiego miało miejsce, powołaj się na jakieś źródło naukowe. Albo chociaż na popularnonaukowe. Wtedy możemy rozmawiać.

Szarobure

Pozwolę się wtrącić. "Ludowa historia Stanów Zjednoczonych". Bardzo pouczająca książka. Jest w niej na początku fragment o kolonizacji Ameryki przez Kolumba, czyli mówiąc krótko - wyżynanie Indian w pień przy pełnej akceptacji ówczesnych duchownych biorących udział w misji. Jeden jest wymieniony z nazwiska. Nie dość, że duchowni się nie sprzeciwiali w mordowaniu indian i robieniu z nich niewolników, to jeszcze twierdzili, że mają prawo do tego co robią, bo stoi za nimi chrześcijański Bóg.

forek23

Nikt nie przeczy, że w historii kościoła były karty niechlubne. Ale po pierwsze, nie wynikało to z rasizmu, bo nie chodziło o rasę ale o wiarę/niewiarę i nawracanie (a często też wiara stanowiła wymówkę, zeby sobie pomordować i złupić). Po drugie, to miało miejsce kilkaset lat temu i cały ówczesny świat myślał w taki sposób - znajdź mi proszę dowolny kraj zachodni który miał odmienne zdanie w temacie podbijania nowych terytoriów. Po trzecie, to o czym piszesz, nie ma nic wspólnego z Ku Klux Klanem. Ku Klux Klan nie tylko nie jest organizacją katolicką, ale wręcz katolików nie znosi. Więc nie łączmy rzeczy które są kompletnie ze sobą niepowiązane :)

ocenił(a) film na 7
Barabarasz

Ja bym radził jednak odpocząć od polityki.
Serio co niby przypomina Polskę w tym serialu?

ocenił(a) film na 8
Barabarasz

W tym jakże idiotycznym wpisie zauważam parę pocieszających informacji. Po pierwsze to, że ludzie o takich poglądach jak twoje i takim poziomie spaczenia umysłowego to margines. Po drugie, że nazywanie kogoś komunistą uważasz za obelgę :D

ocenił(a) film na 8
Barabarasz

Problemem tego filmu jest to, że pokazuje problem tylko z jednej strony. Nie pokazuje milionów przestępstw które popełniali i nadal popełniają afroamerykanie.

ocenił(a) film na 9
Barabarasz

Zasadniczo zgadzam się z Tobą , że to przypomina obraz Polski AD 2017 , wystarczy słowo komunista zastąpić słowem lewak lub kodziarz. Film z resztą ukazuje pięknie jak konflikt eskaluje.
Druga strona medalu jest taka ,że obydwie strony konfliktu nie zauważają jak pięknie są manipulowane.
"Dziel i rządź " -najstarsza zasada świata. Najlepiej i najwygodniej rządzisz wtedy gdy masz podział .
Mam wrażenie ,że plan z uchodźcami był od początku żeby zaostrzyć konflikty społeczne ,żeby wszystkim się lepiej rządziło.
Olać deficyty, ubóstwo, podatki coraz wyższe , powszechną zapaść w służbie zdrowia, rozmawiajmy o drących ryja baranach.


ocenił(a) film na 10
Barabarasz

na szczęście jest tyle innych miejsc na ziemii, gdzie możesz wylewać żale na temat okropnej ojczyzny...

Barabarasz

Mój współoglądający miał podobne spostrzeżenia, z którymi nie sposób się nie zgodzić. :D

Barabarasz

Człowieku, a kiedy taka Litwa czy Ukraina nie przypominały ci Polski anno domino 2016? Powiedz mi. Pomijając już to, iż mnie się wydaje że Polska nigdy nie dorówna tym dwóm ,,bochaterskim" krajom, to mnie się wydaje, że tylko komunizm sprzed 1991 w jakimkolwiek stopniu tłumił ich ohydny nacjonalizm. Trzeba było więc totalitaryzmu. To smutne.

ocenił(a) film na 8
Barabarasz

O k#rwa... odstaw to co palisz. Palenie szkodzi

Barabarasz

Film opowiada o segregacji rasowej i nie ma nic wspólnego z tym o czym mówisz. Muzułmanie kontra chrześcijanie - tu jest problem o podłożu religijnym przede wszystkim, a nie rasowym.
Zresztą nie widzę w tym nic zdrożnego, że wyznawcy jednej religii starają się utrzymać dominującą pozycję. Muzułmanie w krajach arabskich postępują jeszcze surowiej z wyznawcami innych religii, w tym z chrześcijanami. U nas, choć naród opętany jest przez zabobony, przynajmniej dominuje jakieś cywilizowane prawo. W krajach muzułmańskich mentalność tych ludzi dalej tkwi na etapie średniowiecza. W kulturze chrześcijańskiej dialog religijny jeszcze jest możliwy, w kulturze muzułmańskiej nie dyskutuje się z innowiercami.
Pomagać należy zawsze i wszędzie ale trzeba uważać też kogo zaprasza się do własnego domu.

ocenił(a) film na 8
Barabarasz

Quwa idiota jesteś normalnie .

Barabarasz

Niepopisałes się. Uprawiasz nudny postępowy bełkot to jedno. Drugie; ten ów bełkot już jest dobrze zdiagnozowany przez znienawidzony przez was zwyrodniałych rasistów o postępowych poglądach, krąg ludzi podzielających katolickie wartości, które są podwalinami kultury europejskiej. Wszystko co potrafią postepowcy to stygmatyzacja przeciwników ponieważ dobrze wiedzą, że to co robią nie posiada krzty racjonalności, czyli sami siebie stawiają po stronie zbrodniczych rasistów i imperialistów od holokaustu typu Hitler, Stalin, Lenin, Polpot itp itd. Tacy amoralni ludzie bez sumienia gdy dostają się do władzy bez zmróżenia oka strzelają w tył głowy ludzi, którzy są niewygodni programowo. Tak tak. Takie są tego konsekwencje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones