PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583006}

Mistrz

The Master
6,6 28 857
ocen
6,6 10 1 28857
7,4 40
ocen krytyków
Mistrz
powrót do forum filmu Mistrz
kaioken26

Prawda, aczkolwiek rola Hoffmana też świetna, tylko, że skądinąd genialny Phil nie miał szans w starciu z tym, co pokazał Phoenix.
Chyba nikt by nie miał.

ocenił(a) film na 7
kaja84

Adams tez byla dobra ;)

Solarie

Właśnie sobie wczoraj jeszcze raz obejrzałam film i stwierdzam, ze była świetna.

ocenił(a) film na 7
kaioken26

Jestem wprawdzie dzisiaj po spóźnionym seansie, ale Phoenix ukradł film Hoffmanowi, a ten naprawdę dobrze zagrał. Co tu dużo gadać, absolutnie zgadzam się z Oscarowymi nominacjami.

kaioken26

Czuje się w obowiązku bronić Hoffmana. Zresztą co to znaczy "zniszczył", "ukradł film"? Wbrew tytułowi, rola Phoenixa jest tutaj główna, więc to z założenia jego film. Phoenix zagrał efektownie, żeby nie powiedzieć: efekciarsko. Oczywiście małpie wygłupy nie wykluczają wybitnego aktorstwa (Nicholson chociażby), ale musi za tym iść równie interesująca psychologia. W tym przypadku jest ona trochę dziwna i niespójna.

Hoffman przy minimum środków wyrazu zbudował postać guru-hochsztaplera równie ciekawą, złożoną i tragiczną. A na pewno bardziej przemyślaną. Do wielu rzeczy w tym filmie mogę się przyczepić, ale nie do roli Hoffmana (brak Oscara będzie skandalem). Hoffman potwierdził swoją klasę i to, że wybroni się z każdej produkcji. W odróżnieniu od Day-Lewisa, którego przygniótł socrealistyczny klocek Spielberga.

ocenił(a) film na 7
kaioken26

w 100% prawda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones