PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7841}
1 823
chce zobaczyć
Moonwalker
powrót do forum filmu Moonwalker

Chociazby scena Smooth Criminal albo Speed Demon... te teledyski sa czescia moonwalkera i zeby je pokazac w TV osobno trzeba było poprostu puscic fragment moonwalkera..., sa to jedne z najlepszych na swiecie teledysków.. a taniec?? nie da sie opisac.. Innowacja nie z tej ziemi :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
marobot_2

Tak to wygląda gdy ludzie lubią kogoś jedynie za to, że jest znany, nie za to co zrobił( w tym negatywnym kierunku zrobił sporo)

użytkownik usunięty
Simple_man

zrobil sporo negatywnego :P? heh powiedz mi jedno DLaczego wypowiadasz sie o kimś o kim nie wiesz NIC ? Najpierw prosze idz sie dowiedz a potem pisz :)

ocenił(a) film na 1

Zauważyłeś, że odpowiadansz na dwuletni komentarz?
Jackson jednak po tym czasie nie przestał być pedofilem i muzykiem pop ;)

użytkownik usunięty
Simple_man

znowu mowisz o czymś na czym sie nie znasz.. On nigdy nie był pedofilem :) Nie było dowodów. natomiast rodzinka ktora go oskarżyła. chciała kasy. Kobieta ktora wprosila sie z synkiem do newerland Jacksona. juz wczesniej kradła po sklepach a jak ją raz obszukali na zapleczu to pozwała sklep ze niby ją zgwałcili. i chciala odszkodowania wielkie.. Nie wygrywała tych spraw,, potem nawet leczyla sie psychiatrycznie az wreszcie była okazja wykorzystac dobroć Jacksona.. chłopak udawał ze ma raka wiec MJ zechciał pomóc i dawac kase na leczenie... potem mówił ze niby CUD i rak zniknął... GDYBYS obejrzał takie dokumentalne filmy jakc Michael jackson TAKE 2 to wiedzial bys też jak bardzo media nie chcialy sie pogodzic z faktem że MJ został uniewinniony i 10 razy padło NOT GUILTY.. oni pod koneic procesu juz na siłe szukali na niego nawet takiego czegoś CZY moze jednak podal dzieciakowi kieliszek szampana... KIEDY MJ zostal uniewinniony MEDIA były zawiedzione.. A wyrok na niego MEDIA nałozyły same wg wlasnego widzi mi sie bez czekania na rozprawy :)
Gdybyś wiedział cokolwiek wiecej niż plotki z brukowców to nie pisał byś tutaj o nim w 100% nieprawdziwych rzeczy. Zreszta te oskarzenia to nie pierwsze proby zrobienia z MJ świra.. wczesniej wymyślali takie plotki jak np że zbudował lądowisko dla UFO.. z czego MJ miał niezły ubaw jak otym usłyszał.. Kiedy był w szpitalu bo oparzył 40% głowy. dali go do namiotu tlenowego. ktos cyknął fote.. i w gazetach poszły artykuły ze ŚWIR sypia co noc w namiotach tlenowych w swoim domu.. I tak dalej i tak dalej :) MJ zrobil dla świata duzo wiecej dobrego niz jakikolwiek inny artysta i to są FAKTY.. a ty nam pociskasz jakieś niesprawdzone plotki.. no zrozum..

ocenił(a) film na 1

Nie wspomniałeś o tym, że jako dzieciak został wypromowany w światku muzycznym a później ,,zmiana" koloru skóry zrobiła to jeszcze mocniej i szybciej.
I co najważniejsze, jego muzyka jest kiepska, fanboyu ;)

użytkownik usunięty
Simple_man

on nie zmienił koloru skóry to choroba Vitiligo. dziedziczna. Wielu czarnych to ma. Kieby biale plamy zajmowaly wiekszą cześć skóry to reszte czarnej musiał pudrowac na biało.. Kiepska muzyka? OK :) tzn ze nie lubisz jego muzyki Ale pisze sie zatem że NIE LUBIE jego muzyki a nie ocenia sie jej jako kiepska. Cały swiat muzyki nie bez powodu nazywa go geniuszem o wielkim talencie muzycznym. Kojarzysz WE ARE THE WORLD for Africa? Tak ten światowy hymn też napisał i skomponował MJ. Pisał on kawalki dla wielu innych artystów. DZISIAJ artysta nagrywa 2 HITY a reszta to byle jakie zapychacze byle zaphcac plyte. DAWNIEJ artysci jak MJ nagrywali 100 piosenek by wybrac 12 najlepszych i wydac płyte. plyta BAD zawiera same Hity i były to innowacje. coś czego nikt nigdy jeszcze nie słyszał.. ALE ty oceniasz to poprzez pryzmat tego ze juz kazdy od kazdego powiela powtarza remiksuje..
mozna podawac setki przykladów :) Znawcu muzyki mówią ze miał niesamowite unikalne warunki wokalne. Przykladowo ANJA ORTHODOX z CLOSTERKELLER jednego z najlepszych zespołow w polsce.. nagrywała kiedys w studio cover jacksona EARTH SONG.. powiedziala potem ze nie dała rady tego zaspiewac jak on.. i przeżywała koszmar w studio. OK wiecej pisał nie bede a pisałem tylko FAKTY. nie napisalem zadnego widzi mi sie.

ocenił(a) film na 1

Nie będę zaczynać zdań od ,,moja opinia..." bo twierdzenie traci przy tym na przekazie.
Nie lubię jego tworów bo do mnie nie trafiają, drażni mnie jego głos i jakoś gość nigdy mnie nie interesował na tyle by się nim przejmować.
Ale to nie jest ważne, napisałeś tutaj coś co raczej nie opisuje mnie i tego co słucham ja.
Średnio mnie obchodzą remixy i kobitki, które przeżywają, że nie potrafią śpiewać pod Jacksona (co o niej świadzczy skoro nie chce/ nie potrafi zaśpiewać po swojemu)

Skoro to jest strona o filmach, i rozmowa pod filmem, powiedz mi: czym w twoich oczach ten twór zasłużył na 10/10 i wyróżniony dodaniem do ulubionych, jeżeli nie ślepym uwielbieniem do ulubionego śpiewaka, którego mimo wszystko wybraniasz?

użytkownik usunięty
Simple_man

Moonwalker zasłużył umnie na wysoką ocenę nie tylko dlatego że jest tam MJ ktory trafia w mój gust ale także dlatego że jego czescią jest naprzyklad Smooth Criminal. Widzialem wypowiedzi znawcow którzy twierdzili że jest to najlepszy teledysk jaki kiedykowielk powstał (podobno lepszy od Thrillera). W tym teledysku jest wszystko. I już sam smooth criminal ratuje cały film ktory ma także nudne i nieciekawe momenty.
Natomiast po twojej stronie problem jest taki że oceniasz Jacksona wlasnym gustem. Mozesz stwierdzić że go nie lubiszz ale nie masz podstaw twierdzić ze nie zrobił niczego dobrego. On wyznaczał nowe trendy taneczne. Kiedy stworzył taniec militarny odrazu wszyscy to podchwycili o obecnie ejst on w co czwarty teledysku chociażby Madonny (oczywiscie inne ruchy itp). Ludzie nie wiedzą jak duzy wpływ na muzyke i taniec miał MJ. Moze ci sie wydaje że go na siłe bronię ale tak nie jest. Mało tego po tylu latach oczerniania go wyssanymi z palca plotkami wręcz należy mu się teraz by niektorzy pisali o nim prawdę.
Polecam ci poczytać i poogladać na youtube wypowiedzi Artystów i znawcow muzyki.
Przykładowo Piotr Metz: " Był genialnym artystą i jedną z najważniejszych ikon popkultury końca XX i początku XXI wieku. Bez niego wielu artystów, np. Usher czy Justin Timberlake nie byłoby tymi, którymi dziś są. Wystarczy wspomnieć o piosence „Sexy back”, w której Justin Timberlake wykorzystał beat z utworu „Billy Jean” Michaela Jacksona. " Można by tak pisac o tym godzinami.
MJ pisal piosenki, komponowal muzykę, był reżyserem, choreografem scenicznym tanecznym i rysownikiem. My nie ejsteśmy tworcami w tych dziedzinach więc nie nam oceniać ich poziom. Od tego są ci co w tym siedzą.
Kiedy w 2009 po smierci MJ multikino w 1 dzien w caej polsce puscilo Koncert Jacksona z DVD z roku 92 pod kinami ustawialy się tłumy. Zagadałem wtedy do dwóch dziewczyn ktore uznałem za fanki Jacksona ze względu na kapelusze i koszulki z MJ. Jak się pózniej okazało były to fanki zespołu Scorpions ktore nigdy nie sluchały Jacksona i myślały że to dziwak (poleciały na plotki z brukowców). Były zagranicą akurat na koncercie Scorpionsów gdy w polowie koincertu wbiegł ktos z zaplecza na scenę z informacją dla zespołu. Scorpionsi przerwali koncert oznajmili śmierć wielkiego artysty i zarządzili5 minut ciszy. Dziewczyny były zdziwione. Sprawdziły zatem potem w necie co stworzył MJ i kim był naprawdę... i tak wlasnie znalazły się pod Multikinem. Opowiadaly mi że to straszne jak bardzo media go ośmieszyły do tego stopnia że przestano puszczac nawet jego muzykę.
Wracajac do twojego gustu. Gust pojedynczej osoby nie ma nic do rzeczy. To tylko gust. tak samo jak ktoś nie lubi truskawek a woli pomarańcze. Natomiast nie zmieni to faktu że truskawki moga miec jakąs bardzo potrzebną witaminę. Ja nie lubię naprzyklad opery :P nieznoszę! Ale nigdy nie powiem ze jest to daremne i niedobre ponieważ zdaje sobie sprawę że muzyka poważna czy też jakieś opery to trudny kawał sztuki. Że to wielkie talenty. Są filmy uważane za arcydzieła światowego kina ktorych ja poprostu nie trawię i nudzą mnie strasznie. Ale nigdy ich nie nazywam gównem bo w świecie filmu sa one genialne.. nieważne ze akurat nie na mój gust! Tak więć nie masz racji co do JACKSONA. Szczególnie gdy twierdzisz ze nie zrobil nic dobrego.

ocenił(a) film na 1

Moja racja jest lepsza, bo jest moja ;>
Podałeś tu przykłady Timberlaka i Madonny, akurat popowe ikonki które nie nadają się na to byś o nich wspominał.
Wiem, że Jacksona cenią sobie co niektórzy twórcy, jednak mnie to nie obchodzi.
Gościu wciśnięty w showbiznes wypromował się swoją innością, będąc coraz bardziej popularnym CO WCALE NIE ZNACZY, że mam nawet szanować jednego gościa.

Kiedy w 2010 zmarł Ronnie James Dio, nie słyszałem żadnej wzmianki o nim ani w radiu, ani w telewizji ( w tym czasie pracowałem w sklepie, gdzie radio było włączone non stop przez 8 godzin, więc raczej bym usłyszał ;]), jednak o znanym na całym świecie Jacksonie truli aż się robiło niedobrze.

Dio zapoczątkował sporo nowych stylów, na które początkowo nie było nawet nazwy, Jackson promował i unowocześniał tylko pop.

Zwolnij trochę fanboyu, nie tu dużo do obrony ;)

użytkownik usunięty
Simple_man

To jest racja co napisaleś że nie każdemu zmarłemu artyscie dają taka uwagę jak innym. Dio był wielki znam jego muzyke i wiem ze wielu artystów jego tez bardzo szanowało i uwielbiało :) Ale to pokazuje wlaśnie tez to ze media robią co im sie podoba. Nie rozumiem ostatniego zdania. Sugerujesz że powinno sie bronić Dio czy jak? :)

ocenił(a) film na 1

Sugeruję, że zbytnio się w to zagłębiasz ;)

użytkownik usunięty
Simple_man

ok :) od momentu jak napisaleś o Dio widze ze gust muzyczny tez masz dobry. Ja generalnie slucham rocka typu Smashing Pumpkins, Hey, wyjatkowo czasem metal ale taki typu MANOWAR. a Mj poprostu mial w sobie coś takiego ze zostałem fanem. Od rocka tez nie odbiegał zadaleko np. kawałki Dirty Diana, czy Give In to Me :) Nie zroumialem tego zdani co napisaleś bo chyba zjadlem tam słowo (nie "ma "tu dużo... ). Tak czy siak o gustach nie ma co dyskutować. W muzyce wielkich paru już było.. Chopin, Mercury, Cobain..itp. to byla normalna dyskusja ( nie takie jak na innych tematach gdzie potrafią sobie nazwajem nawrzucać i trolowac kto jest madrzejszy heh) Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 1

Ja staram się jakoś tam dystansować, to przecież strona o filmach, nie muzyce ;)
Chociaż nie zgadzam się z tym, że o gustach się nie dyskutuje, jeżeli rozmowa jest rozmową a nie wywyższaniem swojej racji to powinna być przeprowadzona.
Rozmowa w której sprzeczają się dwie ideologie jest najlepszą ;D

Simple_man

Simple man jego muzyka nie jest kiepska o czym świadczy odbiór MJ na świecie To światowy diament, możesz nie lubić fakty są takie że jesteś tylko domowym krytykiem z nic nie znaczącej prowincji ,spróbuj do mikrofonu coś zaspiewać i podłub coś Wyskocz na scene przed 100 tysięcy ludzi którzy na Ciebie patrzą , spalił byś się i schował

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Rossoneri1

hej, co się kłócicie, pogieło was? Wiadomo, że większość fanów ocenia kierując się swoją sympatią dla Michael'a. Ja jestem jego fanką, ale nie będę się rozpływać nad tym filmem, ponieważ fabułę ma beznadziejną. Oglądając go skaczę od klipu do klipu tak na prawdę, bo wolę słuchać muzyki i oglądać jak MJ tańczy niż słuchać tych kiepskich dialogów i oglądać jakieś walki z dziwnymi panami, czy robotami itp. Tylko nie wyjeżdżajcie mi teraz, że nie jestem prawdziwą fanką skoro tak piszę...

ocenił(a) film na 10
Jack_fw

To jest taka forma przedstawienia teledysków MJ ale niektórzy tacy jak marbot_2 piszą że Cytuje: "dobrze że michaś leży już w piachu i nie będziemy musieli oglądać takich perełek z jego udziałem"
Dlatego zawsze będe jechał takim jak marbot_2 czy w realu czy tutaj jest mi to obojętne.
Moim zdaniem jest to dla tych co lubią posłuchać dobrej muzyki i popatrzeć na fajne teledyski na resztę można przymknąć oko ponieważ waidomo o co tutaj chodzi.

ocenił(a) film na 10

Też tak uważam, ten film to arcydzieło w swoim gatunku, 10/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones