PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746114}

Morderstwo w Orient Expressie

Murder on the Orient Express
6,5 127 420
ocen
6,5 10 1 127420
5,2 27
ocen krytyków
Morderstwo w Orient Expressie
powrót do forum filmu Morderstwo w Orient Expressie

Czy odgadliście kto jest mordercą? I czy intryga była dla was angażująca? Chcę namówić znajomych na ten film, a nie chcę zostać potem zlinczowany ;)

GOTTWD

1.Tak, 2.Nie. Brak jakiegokolwiek napięcia, "dedukcje" wyciągane znikąd, postacie wyglądały ciekawie ale wyszły płytko. Jeszcze jak domyślisz się o co tutaj chodzi, to tylko czekasz na koniec. Wydaje mi się za to, że książka może być genialna (choć znając zakończenie już trochę nie ma sensu :<).

ocenił(a) film na 2
militenk

Ten film jest tak nudny, że trzeba do siebie wzajemnie mówić, aby nie zasnąć.

ocenił(a) film na 7
GOTTWD

Jestem b zadowolony, kocham kryminały i specjalnie nie czytałem tej książki Agathy,a wcześniejsze filmy jakoś nie były mi po drodze.
Kenneth mi b podszedł jako Poirot, film był w stylu klasycznych kryminałów i świetnie się bawiłem. Podobały mi sie przesłuchania, historia była ciekawa, a zakończenie ciekawe ponieważ można było zakładać że to spisek ale motyw z tym że morderstwo było w stylu śmierci Cezara- super.
To nie są filmy w stylu Zwierząt Nocy czy Hitchocka ale mają to coś!

Czekam na kolejną część!

GOTTWD

wrażenia są takie, że człowiek wychodząc z kina zastanawia się jak to jest z tą Agatą Christie, czy jest to możliwe, że pisze tak absurdalnie kiepskie kryminały?

btnk

Piękne zdjęcia, wnętrza, kostiumy... i na tym koniec plusów.
Obsada aktorska świetna, ale niestety moim zdaniem nikt nie stworzył kreacji wychodzącej poza poprawność.
Główny bohater irytujący i sztuczny, w dodatku zbyt nachalnie ucharakteryzowany.
Sama fabuła mnie raczej nużyła, niż wciągnęła.
Wszystko to jakieś takie na siłę.
Nie polecam.

ocenił(a) film na 5
GOTTWD

Zwiastun zapowiadał ciekawą zagadkę morderstwa do rozwiązania, no.. ale coś nie wyszło.

Co prawda klimat był przyjemny ale czegoś mi w tym brakowało.
Miło było zobaczyć Johny Deppa szkoda, że na tak krótko.
Jedyną osobą z obsady, która według mnie podołała roli i zachwyciła mnie aktorstwem i wprowadziła w klimat jest Michelle Pfeiffer, oczarowała. Natomiast Kenneth Branagh mi się po prostu do tej roli nie podobał. Co prawda nie czytałam książki i może właśnie taki miał być, ale mnie irytował. Reszta obsady podobnie.

No i rozwiązanie zagadki morderstwa... rozumiem, że poszli wersją książkową? Według mnie było słabe. Po dźgnięciu nożem Caroline Hubbard wiedziałam już o co chodzi. Za mało wskazówek, poszlak, w których widz mógłby sam zgadywać i na końcu się zdziwić.
I dialogi...

Ogromny plus za zimową scenerię. I to niestety tyle :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones