PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592775}

Mroczna wieża

The Dark Tower
5,5 66 868
ocen
5,5 10 1 66868
3,9 11
ocen krytyków
Mroczna wieża
powrót do forum filmu Mroczna wieża

Abstrahując od tego że Rolanda gra czarnoskóry Anglik Idris Elba(co mi aż tak bardzo nie przeszkadza bo lubię gościa od czasu "The Wire"),to raczej nie będzie wierna adaptacja serii książek Kinga.Po pierwsze,nie ma w zwiastunie Susannah ani Eddiego.Po drugie,wątpię żeby film zmienił się w kilka części,bo raczej McConaughey nie będzie się wiązał z serią na lata.Wszystko i tak będzie zależeć od wpływów w kinach.Książki czytałem już jakiś czas temu,ale nie pamiętam by Roland pruł z coltów do Człowieka w Czerni/Flagga.I gdzie Karmazynowy Król?

ramsay2

A ten śmieszny potwór, który pojawia się chyba dwa razy w zwiastunie to pewnie Mordred. A do Karmazynowego Króla też są nawiązania w zwiastunie, bo w 1:14 widzimy taką jakby czerwoną smugę. Musi pojawić się w filmie, w końcu był tak jakby strażnikiem Wieży.

jp2

Niech ka będzie z nami :)

ocenił(a) film na 3
jp2

Owa czerwona smuga może symbolizować cokolwiek.Tak czy siak,Ka nam może nie pomóc.Ale i tak idę do kina.

ocenił(a) film na 3
ramsay2

Gdzie będziesz miał 3 części.To kur wa nie Star-Trek.

ocenił(a) film na 6
ramsay2

To jest Karmazynowy Król. McCounaghey dawał do niego aluzje na FB i twitterze.

ocenił(a) film na 4
ramsay2

To jest sequel/alternatywna wersja rozplanowana na 3 filmy i serial (ten ma byc wierna adaptacja 4 tomu i komiksów)

ocenił(a) film na 3
Kuba_Marciniak

Zawsze tak mówią jeśli chodzi o adaptacje Kinga.Alternatywna wersja?WTF?Srać komiksy,chodzi mi o 7 tomów a nie jakieś alternatywne historie.Ja po zwiastunie jestem wkur wiony.

ocenił(a) film na 3
ramsay2

Niestety. Musimy przestać podchodzić do tego tworu jako adaptacji powieści.
Może lepiej na tym wyjdziemy.

ocenił(a) film na 6
ramsay2

Fabuła akurat Mrocznej Wieży pozwala na alternatywne historie i będzie to dalej sensowne. Nawet brak Sussanah czy Eddiego jest możliwy i może być logiczny dla fabuły. Także ja czekam na ten film i nie mam zamiaru zrzucać na niego pomyj na ten moment. Zwiastun mi się w miarę podobał i liczę na fajnie zekranizowaną opowieść w tym uniwersum. Dziwię się takim negatywnym komentarzom co do zwiastuna. Wszyscy chcą wierne odwzorowanie z powieści, co jak się dłużej zastanowić nie wyszłoby na dobre filmowi pod względem finansowym i opowiedzianej historii, bo według mnie nie jest możliwe zaprezentowanie tego o co w tej serii chodzi ekranizując wiernie po kolei książki.

ocenił(a) film na 4
ramsay2

Normalna ksiązka jest NIEKRANIZOWALNA ! Dlatego robią KONTYNUACJE z wykorzystaniem najlepszych motywów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones