Nicholas Hoult 

Nicholas Caradoc Hoult

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":28242,"rate":7.920048155229799,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":20,"rate":8.55,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":8,"rate":7.125,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":3,"rate":7.666666666666667,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
7,9
28 242 oceny gry aktorskiej
Nicholas Hoult
Nicholas Caradoc Hoult przyszedł na świat 7 grudnia 1989 roku, w mieście Wokingham. Jest angielskim aktorem, najbardziej znanym za rolę Marcusa Brewera w filmie pt." Był sobie chłopiec" oraz Tony'ego Stone'a w telewizyjnym serialu "Kumple".
Urodził się jako trzeci z czwórki dzieci Glenys i Rogera Houltów. Jego matka jest nauczycielką śpiewu oraz gry na pianinie, ojciec zaś pracuje jako pilot linii lotniczych. W dzieciństwie Nicholas grał na puzonie i śpiewał w chórze. Hoult po raz pierwszy został zauważony w wieku trzech lat, siedząc na widowni z matką w teatrze. Dyrektor teatru zauważył go i zaproponował mu rolę.
Uczęszczał do Sylvia Young Stage School. Zadebiutował w 1996 roku w filmie "Intimate Relations". Pracował głównie w  telewizji, dopóki nie osiągnął sukcesu w filmie "Był sobie chłopiec", w którym zagrał, obok znanego aktora  Hugh Granta, dziecko o imieniu Marcus. Hugh Grant
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 grudnia 1989

miejsce urodzenia: Wokingham, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 190 cm

Teen Choice
Zdobył Teen Choice, 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma troje rodzeństwa: starszego brata Jamesa (ur.1977) oraz dwie siostry: młodszą Claristę (ur. 1992) i starszą Rosannę (ur. 1984).
Miał zagrać dwunastoletniego geniusza Artemisa w filmie "Artemis Fowl", jednak z powodu problemów produkcji nie rozpoczęto, a Nicholas wyrósł z roli.
W 2010 roku wystąpił w teledysku do piosenki "Lez Be Friends" zespołu The Midnight Beast.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych