Christina Hendricks 

Christina Rene Hendricks

7,4
5 781 ocen gry aktorskiej
Christina Hendricks
Christina Hendricks urodziła się w Knoxville w stanie Tennessee w USA 3 maja 1975 roku. Jej matka była Amerykanką, ojciec zaś Anglikiem. Z powodu profesji ojca, który był pracownikiem leśnictwa, rodzina Christiny wielokrotnie zmieniała miejsce zamieszkania. Swoje ogniście rude włosy zawdzięcza sentymentowi do "Ani z Zielonego Wzgórza", naturalnie bowiem jest blondynką i z powodu tej właśnie powieści postanowiła się przefarbować.

Przygodę z aktorstwem zaczęła w Twin Falls (stan Idaho), gdzie należała do dziecięcej musicalowej grupy teatralnej. W wieku 18-27 lat pracowała jako modelka.

Przez wiele lat Christinę Hendricks można było oglądać głównie w rolach serialowych. Zadebiutowała w "Rekiny i Płotki". Później można było oglądać ją w serialach takich, jak "Ostry dyżur", czy "Kevin Hill". Światową sławę przyniosła jej rola Joan Holloway w serialu "Mad Men", za którą dostała między innymi nagrodę Emmy w 2010 roku (kategoria: najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym).

Od 1999 roku jest żoną amerykańskiego aktora Geoffreya Arenda. W tym samym roku zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Sorority". W 2011 roku zagrała krótką, aczkolwiek ważną rolę nieroztropnej Blanche w głośnym filmie "Drive" u boku Ryana Goslinga.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 maja 1975

miejsce urodzenia: Knoxville, Tennessee, USA

wzrost: 170 cm

Aktor
Zdobyła 2 nagrody Aktor, 1 inna nagroda i 12 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Geoffrey Arend (11.10.2009 - 2019, rozwód)
Wystąpiła wraz z Piercem Brosnanem w reklamie kart kredytowych Visa.
W 2013 r. zajęła 3. miejsce w rankingu "100 Najgorętszych kobiet świata" według magazynu "Men'sHealth".
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 1999 - "One Hit Wonder" - Everclear;
- 2010 - "The Ghost Inside" - Broken Bells.

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych