PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=301266}

Mroki pamięci

Ring Around the Rosie
4,4 1 446
ocen
4,4 10 1 1446
Mroki pamięci
powrót do forum filmu Mroki pamięci

Oj słabiutki, słabiutki. A tak w sumie, kto mi może wytłumaczyć, o co chodziło? No bo na końcu jest taka scena, jak te dwie małe śpią i podchodzi jakiś facio w butach. Co się stało, jak one były małe? Ten facet od koni zabił wtedy tę siostrę? A ta druga była chora psychicznie, że jej się to wszystko zdawało? Naprawdę nie ogarniam.

ocenił(a) film na 2
noelka101

mnie się wydaje że jak były na wakacjach w dzieciństwie pokłóciły się i ta starsza przez przypadek wypchnęła ta młodszą i ona zginęła. A facio w butach to po prostu personifikacja poczucia winy!

użytkownik usunięty
karol_b_84

Brzmi logicznie, ale mi się wydaje, że ta młodsza siostra była prawdziwa. Oglądnąłem ponownie film i tak stwierdziłem. Kiedy przyjeżdżał ten
policjant, to Karin była razem z Wendy. Policjant był prawdziwy, gdyż
przysłał go narzeczony Karin, to znaczy, że arin nie miała wtedy złudzeń.

karol_b_84

Wyjaśnienie, o co w tym filmie naprawdę chodzi jest dość enigmatyczne i was rozumiem, ale ja zrozumiałem w pełni ten film.
Po części rację ma karol_b_84, ale ta młodsza siostra (Wendy) zginęła, uciekając przed tym facetem od koni (Piercem), który próbował ją zgwałcić (niewykluczone, że wcześniej im to robił, dlatego były pokazane urywki pokazujące dwie małe, wystraszone dziewczynki). (więc rację ma "makinetka").
Zgadzam się z tym, że Pierce był postacią istniejącą tylko w umyśle Karen, zresztą młodsza siostra też była wytworem jej wyobraźni (dowodem może być fakt, że gdy Wendy rzekomo wypadła przez balkon, to owszem leżała "martwa", ale jak pojawił się facet Karen, to postać Wendy zniknęła, a facet głównej bohaterki (czyli Karen) odpowiedział na panikę Karen, że jej siostra nie żyje od 18-stu lat (nie pamiętam dokładnie jaka liczbę podał). Ta cała przygoda z wymyśloną siostrą była retrospekcją sprzed kilkunastu lat, ale została odtworzona z myślą o tym, że siostry były już dorosłe. Mnie się ten film bardzo podobał, owszem ciągnie się niesamowicie, ale cały czas trzyma w napięciu.
Lubię takie filmy z taką enigmatyczną fabułą, bez względu na rodzaj filmu (przykładami takich filmów są m.in. Piła, V jak Vendetta, Kod Da Vinci, Sherlock Holmes itp.)

noelka101

Według mnie ten film ma troche niedociagnięć. Szczeże mówiąc nie wiedziałabm o co chodzi, gdybym nie przeczytała recenzji na odwrocie opakowania po płycie ;)

noelka101

Mi się wydaje raczej ,że to dziadek molestował tą siostrę jak one były małe i ona wypadła uciekając przed nim albo on sam ją wypchnął. dziadek , bo babcia powiedziała że on tam bardzo lubił przyjeżdżać jak one tam przebywały. Ogólnie sie rozczarowałam bo siedziałąm w napieciu cały film a wyjaśnienie nie nadeszło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones