On the Waterfront

opisy filmu

(5)
  • Terry Malloy (Marlon Brando), były bokser, zaskarbia sobie sympatię bossa zarządu Związku Dokerów w portowej dzielnicy Nowego Jorku. Pomaga w utrzymaniu "porządku" wśród dokerów. Na usługach zarządu jest też jego brat, niedoszły prawnik. Kiedy zostaje zamordowany doker, który zamierzał skompromitować zarząd swoimi zeznaniami na temat korupcji, w morderstwo zostaje wplątany Terry. Siostra ofiary, Edie (Eva Marie Saint), prosi go o pomoc w wykryciu winnych zbrodni. Świat bohatera zaczyna się chwiać. Do ostatecznej decyzji zerwania z kliką i złożenia zeznań przed Portową Komisją Dochodzeniową skłania go także ojciec Barry, katolicki ksiądz. Terry decyduje się stawić czoło szefowi Związku Dokerów...

  • Niegdyś Terry Malloy był nadzieją amerykańskiego boksu, a dziś pracuje jako doker u szefa miejscowego gangu, który rządzi całą okolicą. Terry żyje w poczuciu winy, przyczynił się bowiem do śmierci robotnika, który postanowił zdemaskować szefa gangu. Bohater zakochuje się w siostrze zmarłego, a gdy członkowie gangu mordują jego brata postanawia wypowiedzieć im wojnę.

  • Terry Malloy (Marlon Brando) pracuje dla szefa związku zawodowego dokerów (Lee J. Cobb). Związek kontroluje nowojorski port. Zarząd organizacji (działający jak mafia) decyduje kto dostanie pracę w dokach. Terry przyczynił się do śmierci niewinnego pracownika, który chciał zeznawać przed komisją prześwietlającą działalność związku dokerów. Dręczą go wyrzuty sumienia, ale nie chce stracić pracy. Jednak gdy zakochuje się w siostrze zamordowanego - Edie (Eva Marie Saint) i poznaje katolickiego księdza, ojca Barry'ego (Karl Malden) decyduje się na współpracę z wymiarem sprawiedliwości. Terry z życiowego outsidera i nieudacznika przemienia się w zdecydowanego na wszystko bojownika o prawdę i własną godność.

  • Terry Malloy (Marlon Brando) niegdyś utalentowany bokser, pracuje jako doker w kontrolowanym przez związki zawodowe nowojorskim porcie. Gdy Terry przyczynia się do śmierci kolegi, który chciał zeznawać przeciwko szefom związku, zaczynają dręczyć go wyrzuty sumienia. Mężczyzna zakochuje się na dodatek w siostrze zamordowanego pracownika. Gdy jego brat zostaje zabity, Terry, z pomocą dziewczyny i miejscowego księdza postanawia walczyć o sprawiedliwość. Mężczyzna składa wyjaśnienia przed Portową Komisją Dochodzeniową, dzięki czemu wychodzą na światło dzienne przestępstwa popełniane przez zarząd związku zawodowego.

  • Niegdyś Terry Malloy (Brando) był nadzieją amerykańskiego boksu, a dziś pracuje jako doker u szefa miejscowego gangu Johnny'ego Friendly (Lee J. Cobb), który trzęsie całą okolicą. Terry żyje w poczuciu winy, przyczynił się bowiem do śmierci robotnika, który postanowił zdemaskować Johnny'ego. Gdy zakochuje się w siostrze zmarłego, Edie Doyle (Eva Marie Saint), ta uświadamia mu, jak nisko się stoczył. Wkrótce potem członkowie gangu mordują skorumpowanego brata Terry'ego, Charleya zwanego "Dżentelmenem" (Rod Steiger). Na wieść o tym chłopak postanawia wymierzyć sprawiedliwość Friendly'emu i wypowiada mu wojnę na śmierć i życie.

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię