Eva Marie Saint 

7,7
1 765 ocen gry aktorskiej
Eva Marie Saint
Eva Marie Saint urodziła się 4 lipca 1924 roku. Eteryczna blondynka, dość krótko była na pierwszym planie, lecz kilka jej filmów przeszło do historii. Od 1946 występowała w produkcjach telewizyjnych, odnosiła także sukcesy na Broadwayu. Jej pierwsza kinowa kreacja u boku Marlona Brando w filmie "Na nabrzeżach" przyniosła jej Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Jednak najwyższą klasę pokazała w "Kapeluszu pełnym deszczu" oraz szpiegowskim obrazie Hitchcocka "Północ-północny zachód". Interesujące kreacje stworzyła jeszcze w takich filmach jak: "W poszukiwaniu deszczowego drzewa", "Wszystkie mu ulegają" oraz komedii "Rosjanie nadchodzą". Kolejne produkcje nie dały jej szans wykazania talentu, ale mimo to kontynuowała karierę. Za rolę w "People Like Us" zdobyła nagrodę Emmy.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 lipca 1924

miejsce urodzenia: Newark, New Jersey, USA

wzrost: 163 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, inną nagrodę oraz 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Jeffrey Hayden (28.10.1951 - 24.12.2016, jego śmierć), 2 dzieci: Darrell (ur. 01.04.1955) i Laurette (ur. 19.07.1958)
Aktorka brała udział w kampanii przeciwko używaniu telefonów komórkowych przez kierowców.
Ukończyła w 1946 roku Uniwersytet Bowling Green w Bowling Green (Ohio, USA).
Początkowo miała zagrać rolę Vicki Anderson w filmie "Afera Thomasa Crowna", jednak w ostatniej chwili została zastąpiona przez dużo młodszą Faye Dunaway.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

JANUARY JONES

piękność w moim typie.

Zazdroszczę:)

Piękna i bardzo dobra aktorka

użytkownik usunięty

Po obejrzeniu '' Północ, północny zachód'' mogę powiedzieć, że Eva gra naprawde dobrze, niby gra do dzisiaj w filmach, ale jakoś nie jest znana powinni ją obsadzać/obsadzić w bardziej znanych filmach, co do wyglądu to starzeje się godnie i wygląda pięknie po mimo tylu lat, nie odbiło jej z operacjami plastycznymi jak...

więcej

Nie wiem dlaczego ale mógłbym na nie patrzeć godzinami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones