PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542576}

7,4 10 1 192311
5,5 52
oceny krytyków
Narodziny gwiazdy
"Narodziny gwiazdy" zelektryzowały Wenecję do tego stopnia, że podczas galowego wieczornego pokazu w... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Na "Narodziny gwiazdy" łatwo można machnąć ręką. Potraktować je jak kolejne muzyczne love story, następny amerykański kicz skrojony pod nominacje Amerykańskiej Akademii Filmowej i nasze portfele. więcej
Na szczególną uwagę zasługuje niesamowita oprawa dźwiękowa, która już od pierwszych minut przenosi nas w sam środek koncertowego widowiska. więcej
Wiele było opinii o tym filmie zanim się on w ogóle pojawił. Wielu krytykowało Lady Gagę za to, że zapewne jest okropną aktorką i średnią piosenkarką, Bradleya Coopera za... można by tak długo mówić. Ale po co, jeśli można po prostu obejrzeć? więcej
Koniec końców trzeba przyznać, że film jest dość prosty, schematyczny, nawet przewidywalny, co na pewno jest wadą i nie pozwala go wzbić na poziom dzieła wybitnego na tle innych produkcji. Jednak sama realizacja, znakomite role na pierwszym i drugim planie, chemia emocjonalna w relacji Ally–Jacson, przypomnienie prostych prawd – to wszystko powoduje, że "Narodziny Gwiazdy" oceniam wysoko także za walory czysto emocjonalne, bo po to też najczęściej idziemy do kina.  więcej
Wspólne koncerty Jacksona i Ally elektryzują  publiczność, trudno nie zachłysnąć się ich promieniującą autentyczną radością, patrzeć, jak ta radość przekłada się na niepowtarzalną interpretację śpiewanych piosenek i jak zarażona bakcylem ich szczęścia widownia szaleje, nie pozwalając im zejść ze sceny.  więcej
Po "Narodzinach gwiazdy" próżno oczekiwać przesadnej golizny, nadużytej przemocy czy przedawkowania pikantnych dowcipów. Jest to stosunkowo skromny w gruncie rzeczy film, który nie bazując na tanim skandaliźmie, broni się głównie za sprawą zwykłej, niewysilonej i nieudawanej jakości, co świadczy o niezaprzeczalnej klasie świeżo upieczonego reżysera.  więcej
"Narodziny gwiazdy" okazały się dla mnie pierwszym filmowym rozczarowaniem tego roku. Miałam olbrzymie wymagania co do tego filmu i niestety zawiodłam się prawie na każdym polu. Historia jest mało poruszająca, mało wciągająca, a przy tym gra aktorska też ma wiele do życzenia. Jedyny plus tego filmu to wspaniała oprawa muzyczna i nic poza tym.  więcej
"Narodziny gwiazdy" to także opowieść o kulisach show biznesu, jego pułapkach, o artystycznych i życiowych mieliznach. Oceniając czyjąś twórczość łatwo jest zranić lub być oskarżonym o zazdrość, choć chciało się pomóc. Bo czasem, kierując się własnym doświadczeniem, tak trudno jest powiedzieć komuś odnoszącemu swój pierwszy wielki sukces, że najważniejsze nie są sława i nagrody, a poszukiwanie swojej indywidualnej artystycznej drogi, mówienie własnym głosem.  więcej
Równowaga we wszechświecie musi zostać zachowana. Wraz z wyniesieniem nowej artystki na piedestał dawna sława musi ustąpić jej miejsca. W przypadku kolejnej już odsłony kultowego filmu to właśnie blednąca gwiazda Jacka (Bradley Cooper) przykuwa uwagę do ekranu bardziej niż tytułowe narodziny kariery muzycznej Ally (Lady Gaga). więcej