Nasze noce

Our Souls at Night

2017 1 godz. 42 min.
6,8 6 812
ocen
6,8 10 6812
3 269
chce zobaczyć
6,4 5
ocen krytyków
{"rate":6.4,"count":5}
powrót do forum filmu Nasze noce
 • Kasha ocenił(a) ten film na: 8

  nie przypuszczałam, że tak szybko zleci czas na tym filmie :-)
  bardzo przyjemnie spędzony czas,film wyciszający, spokojny, zabawny miejscami i wspaniała para doskonałych aktorów.

 • wmbco ocenił(a) ten film na: 8

  Kasha Spodziewałem się osobiście czegoś innego, ale ogólnie podzielam twoje zdanie.

 • lo__ ocenił(a) ten film na: 4

  Kasha A ja niestety odwrotnie, ogromne rozczarowanie mimo tak cudownej obsady :( Historia mogłaby być naprawdę nietuzinkowa, ale niestety koniec końcow ->

  SPOILER

  <- film idzie udeptanymi ścieżkami, po latach spotykają się dojrzali, w podeszłym wieku ludzie , zawsze dziecko któregoś musi być przeciwko, zawsze musi być przez tego rodzica w młodości potwornie skrzywdzone. Postać syna Jane Fondy jest tak sztuczna, sztywna i na siłę jakby była wycięta z kartonu. Oczywiście w celu odkupienia win bohaterka musi się poświęcić , przeprowadzić i zerwać relację. Nie ma tu nic świeżego. Jak dla mnie niepotrzebnie też ten wątek ze sceną łóżkową, myślę że film by się tym wyróżniał gdyby nie szedł w tę stronę romansową aż tak klasycznie (ale to akurat nie jest w zasadzie minus filmu).

  Całość pod względem fabuły niestety mocno mierna, mimo to należy wskazać na plus atmosferę filmu, który toczy się nieśpiesznie i tym samym dobrze oddaje monotonność życia po przekroczeniu pewnego wieku. Myślę, że film byłby o wiele ciekawszy gdyby bardziej skupiał się na tworzeniu się więzi między dwoma głownymi postaciami które do tej pory w zasadzie mijały się na ulicy a teraz postanowiły że ich ścieżki się połączą - a nie wprowadzał wątki takie jak właśnie córka Louisa (po co była ta 3 minutowa scena?!) czy syn i wnuk Abbie. Mam wrażenie , że twórcy sami nie wiedzieli o czym ten film ma być i jaką historię ma opowiadać. Oczywiście powyższe rozważania opieram jedynie na seansie, ponieważ nie czytałam książki która była podstawą scenariusza więc nie odnoszę się w ogóle do relacji książka - ekranizacja.

 • Krzypur ocenił(a) ten film na: 4

  lo__ Dałem taką samą ocenę temu melodramatowi geriatrycznemu. Starzy ludzie mają prawo być bez iskier, ale scenarzysta i reżyser już nie.