Odtwórz Zwiastun nr 1 2:25

Zobacz Nawiedzony zwiastun

Film

The Haunting

1999 1 godz. 53 min.
5,7 19 129
ocen
5,7 10 19129
3 181
chce zobaczyć
{"id":"776","linkUrl":"/film/Nawiedzony-1999-776","alt":"Nawiedzony","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/07/76/776/7818290.2.jpg"}
Grupa osób cierpiących na bezsenność zgłasza się do badań prowadzonych w oddalonym od cywilizacji domu. Nie wiedzą, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Nawiedzony
Nawiedzony (1999) Zwiastun nr 1 2:25
Nawiedzony | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 1999 | Film W XIX wieku pewien przemysłowiec zbudował dom, w którym chciał zamieszkać z żoną i dziećmi, ale szczęśliwe małżeństwo nie spełniło swych zapowiedzi. Sto lat później zjawia się tam lekarz z trojgiem ludzi, którzy mają być poddani eksperymentowi. Chodzi o zbadanie dolegliwości związanych z zaburzeniami snu.

W XIX wieku pewien przemysłowiec zbudował dom, w którym chciał zamieszkać z żoną i dziećmi, ale szczęśliwe małżeństwo nie spełniło swych zapowiedzi. Sto lat później zjawia się tam lekarz z trojgiem ludzi, którzy mają być poddani eksperymentowi. Chodzi o zbadanie dolegliwości związanych z zaburzeniami snu.

boxoffice
$177 311 151 na świecie
$91 411 151 w USA
$85 900 000 poza USA
budżet
$80 000 000
na podstawie
Shirley Jackson "Nawiedzony" (powieść)
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
DreamWorks SKG (przedstawia) / Roth-Arnold Productions
data produkcji
1999
tytuł oryg.
The Haunting
inne tytuły
Nawiedzony Polska
The Legend of Hill House (tytuł roboczy) USA
The Haunting of Hill House (inny tytuł) USA
Więcej...
Film nakręcono w Harlaxton, Belvoir, Grantham (Anglia, Wielka Brytania), Orlando (Floryda, USA), Long Beach, Manhattan Beach oraz w Tustin (Kalifornia, USA).
Owen Wilson rozciął sobie podbródek podczas sceny, w której jako Luke atakuje portret Crane'a świecznikiem. Musiał mieć założone szwy.
Tytuł filmu zmieniono z "The Haunting of Hill House" ponieważ film o podobnym tytule ("House on Haunted Hill") miał wtedy trafić do kin.
Niedawno obejrzałem ten film w telewizji. Reklamy oczywiście ukazywały go jako wybitne dzieło - niezła scenografia, słynni aktorzy, ujęcia... Po tym parę godzin przed ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 55%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Nawiedzony złom

  Shiloh ocenił(a) film na 1

  Naprawdę. To nie tyle horror, ile czysta komedia. Może trochę straszy, ale jeśli przyrównać ową atmosferę do atmosfery z filmu Wise'a to nie jest ona nic warta. Scenariusz fatalny, do tego całkowicie idiotycznie rozwinięty, muzyka jak z fatalnej opery. Jeśli zaś o aktorów idzie to nie moge zrozumieć co ... więcej

 • A ja bardzo lubie ten film.

  a_h28

  Uwielbiam Liama Neesona i dlatego każdy film, w którym zagrał jest dla mnie arcydziełem. A "Nawiedzony" wcale nie jest kiepski, troche humoru, troche strachu, jakiś dreszczyk się znajdzie. Ja daje 10/10.

 • Horror? Błagam... bajka a'la Steven Spielberg

  KASTCOM ocenił(a) film na 5

  Daje 4/10 za scenografie. Myślałem, że to horror. Kategoria wiekowa powinna być 12+ maksymalnie.

  1
  • Bardzo dobry

   BDZ64 ocenił(a) film na 8

   Ludzie marudzicie czego się spodziewaliście że w tym filmie będzie krew i flaki. To jest zwykły horror może nie jakieś arcydzieło ale katastrofa to też nie jest. Ja tam film polecam. 8/10.

  • Dobry film można obejrzeć napewno czas nie bedzie stracony....

   Rossoneri1 ocenił(a) film na 8

   Przyjemny o tak powiem. Nie latają flaki i kończyny a z mordy nie wystają kły które wysysaja krew.