Todd Field 

William Todd Field

6,7
756 ocen gry aktorskiej
Todd Field
Scenarzysta, aktor, reżyser i kompozytor w jednej osobie, Todd Field jest znany z udziału w wielu niezależnych produkcjach, przede wszystkim z roli w filmie Nicole Holofcener "Rozmawiając, obmawiając..." (film otrzymał specjalną nagrodę, Grand Special Prize, podczas festiwalu filmów amerykańskich w Deauville, we Francji, w 1996 roku) oraz w filmie "Ruby w krainie szczęśliwości" Victora Nuneza (film uhonorowany Główną Nagrodą na Festiwalu Filmowym w Sundance w 1993 r.). Udział w tym ostatnim przyniósł Fieldowi nominację do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego przy okazji Independent Spirit Awards. Field wystąpił również w przeboju wytwórni Warner Bros, "Twister", wcześniej "Dwoje, czyli troje", "Przyjaciele w Queens", "Projekt Manhattan" czy "Anatomia ciała". Field zagrał także w filmie "Ostra jazda", który miał swoją premierę podczas Festiwalu Kina Niezależnego w Los Angeles w 1998 roku, zdobywając nagrodę publiczności dla najlepszego filmu. Field debiutował jako scenarzysta i reżyser filmem krótkometrażowym "Too Romantic", kolejnym  był "Nonnie & Alex", nagrodzony Specjalną Nagroda Jury na Sundance Film Festival w 1995 roku, i jeszcze w tym samym roku zdobył Pierwsze Wyróżnienie na Aspen Shortsfest. Field wyreżyserował również "Delivering", "The Dog", "When I Was a Boy". Do niektórych z tych filmów Field skomponował również muzykę.
 
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 lutego 1964

miejsce urodzenia: Pomona, Kalifornia, USA

Złoty Satelita
Zdobył Złoty Satelita, 13 innych nagród oraz 51 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Serena Rathbun (od 25.07.1986), 4 dzieci, m.in. <a href=http://www.filmweb.pl/o465906/Alida+P.+Field>Alida</a> i <a href=http://www.filmweb.pl/o465877/Henry+Field>Henry</a>
W 1994 roku ukończył American Film Institute w Los Angeles (Kalifornia). Studiował reżyserię.
Ma młodszą siostrę Kelly.
Jest zapalonym fotografem a jego prace opublikowano w Away: The People of mind-coast Maine.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wszystko w tym filmie jest doprecyzowane, wyważone i wstrząsające tam gdzie potrzeba. Jest jak sama ta muzyka: wrażliwa, ostra, cicha, głośna, i ...milcząca. Nieskończona w swej nieograniczonej możliwości... wieloznaczna i wielointerpretacyjna, autentyczna i genialna. Samo zamierzenie, wolnego obrazu od napisów...

Brawo! Brawo! Brawo!
Ten serial jest tak niezwykły jak mam nadzieję jego twórca. Z pewnością pójdę na film Małe dzieci. Dobrze, że pan Todd zabrał się też za filmy fabularne. Rośnie nam drugi David Lynch proszę państwa!

Długo u Kubricka nie pograł, ale wypadł tam naprawdę wyraziście.

Brawo! Brawo! Brawo!
Ten serial jest tak niezwykły jak mam nadzieję jego twórca. Z pewnością pójdę na film Małe dzieci. Dobrze, że pan Todd zabrał się też za film. Rośnie nam drugi David Lynch proszę państwa!

Field na pewno się nie skupia na efektach specjalnych w swoich dziełach, wnioskuję to po "Little children", może za wcześnie jeszcze, ale nie spodziewałbym się po nim realizacji jakiegoś megawidowiska dla szerokiej publiki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones