Film

1971 1 godz. 38 min.
7,6 101 220
ocen
7,6 10 1 101220
12 712
chce zobaczyć
7,7 6
ocen krytyków
{"rate":7.6666665,"count":6}
{"id":"901","linkUrl":"/film/Nie+lubi%C4%99+poniedzia%C5%82ku-1971-901","alt":"Nie lubię poniedziałku","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/09/01/901/7431990.2.jpg"}
Włoski przedsiębiorca przylatuje do Warszawy. Od samego początku prześladuje go pech, tak jak i inne osoby, które napotyka na swojej drodze.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Rzecz dzieje się pewnego feralnego poniedziałku w Warszawie. Bohaterem zaś jest zbiorowość - kilkanaście osób, których pechowe i skomplikowane perypetie słabiej lub silniej zazębiają się ze sobą. "Nie lubię poniedziałku" to satyra na polską rzeczywistość wczesnych lat siedemdziesiątych. Codzienność ukazana jako świat absurdu.

studio
Zespół Filmowy "Plan"
inne tytuły
Film został nakręcony w Warszawie (Polska).
Film pt. "Nie lubię poniedziałku" należy z pewnością do jednych z najlepszych produkcji polskiej kinematografii. Mimo upływu ponad trzydziestu lat od jego powstania, ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 56%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • W tę jedną godzinę przed świtem

  lajceps_lajcepsowaty ocenił(a) film na 9

  Gdy w sennej martwocie trwasz, Odkrywam zasnutą błękitem Twą młodą, Warszawo, twarz. Uwielbiam. Ostatnie sceny począwszy od sceny pod klatką, podsumowały całe piękno tego miasta.

 • Film po prostu zajebisty!!!!

  Matiasparviere70 ocenił(a) film na 10

  Ten klimat początku lat 70-ych.Warszawa tamtych lat pięknie pokazana.Motoryzacja,syrenki,ż uki,nysy,warszawy,itd.Piwko w tych beczkowatych butelkach(z pianą).Urocza komedia omyłek,mimo poniedziałkowego pecha tam ciągle świeci slońce.

 • Klasyka i niepowtarzalny klimat

  Syn_Mariana ocenił(a) film na 9

  Przyjemny, zabawny i życiowy film ze wspaniałą obsadą!

  27
  • kocham ten film

   lenaeem ocenił(a) film na 9

   Kocham ten film, kocham te obrazy, neony, mentalność miejscowych, pierwsze domofony i to Miasto.

  • Świetny!!!

   Flooreek ocenił(a) film na 9

   Pojechałem autostopem do Maroka i naprawdę po trzech tygodniach byłem stęskniony za Polską i obejrzałem właśnie "Nie lubię poniedziałków". Od razu wrócił mi humor, poprawiło się samopoczucie. Film idealny dla Polaków, którzy są daleko od Ojczyzny!