PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848823}

Nie patrz w górę

Don't Look Up
6,7 136 810
ocen
6,7 10 1 136810
6,1 53
oceny krytyków
Nie patrz w górę
powrót do forum filmu Nie patrz w górę

Ja mam wrażenie że ten film nie jest w ogóle o meteorycie (i nie miał być), tylko o covid. Reakcje ludzi, mediów dokładnie te same. Głos autorytetów medycznych się nie liczy, ludzie bez wiedzy medycznej zabierają głos w temacie o którym nie maja pojęcia. Wszystko wypisz wymaluj obecna sytuacja. Smutne trochę, że w tym filmie przecież każdy zobaczy absurdalność reakcji na kometę, a jednocześnie chyba dużo osób nie widzi jak absurdalnie sporo osób zareagowała na fakty naukowe o covid. Są 2 obozy, część neguje fakt medyczny, część czerpie wiedzę z chipsów(internetu) i ma swoje zdanie na ten temat pomimo braku jakiejkolwiek wiedzy z zakresu wirusologii. Głos nauki zakrzyczany przez głos ludzi nie mających o niczym pojęcia, ale posiadających bardzo dużo zapału w wyrażaniu swoich opinii, które nie są niczym sensownym podparte. Zwykły problem medyczny jakich wiele nagle został wydarzenie medialnym. Temat gdzie nie powinno być nigdy 2 obozów, bo to nie kwestia przekonań tylko faktu medycznego, który jest jednoznaczny. Z powodu choroby jakich wiele media, celebryci, ludzie widzący we wszystkim spisek doprowadzili do sytuacji, gdzie nauka jest schowana głęboko i nie jest w stanie się przedostać przez ich bełkot, bo ich jest po prostu znacznie więcej i znacznie głośniej krzyczą niż jakiś tam specjalista od wirusologii, który nigdy się w życiu nawet nie logował do portali social media, bo to nie jego bajka, a nawet gdyby się tam udzielał, to ludzi wiedza naukowa by nie ciekawiła i więcej polubień itak dostanie Anna Lewandowska jak kupi nowe buty.

ocenił(a) film na 9
SiwaBudda

I co, zaćmienie nie przychodziło?

miroll

Pełny aktualny raport IPCC to ok. 4000 stron. Podejrzewam, że to co przeczytałeś to streszczenie 1 części raportu z sierpnia 2021. Już w na pierwszych stronach jest wyraźnie napisane, że ocieplenie klimatu i jego tempo jest spowodowane działalnością człowieka. Powiedz mi jakim cudem odbierasz to inaczej? I jakim cudem uważasz się za "rozumiejącego" w tej kwestii więcej i "pełniej"? Jak? Jak to się stało, że nie publikując naukowo, nie mając w tej materii doświadczenia , prawdopodobnie nie rozumiejąc większości terminów naukowych tam zawartych i w związku z tym nie posiadając umiejętności łączenia ich w logiczną (nie myl z intuicją) całość twierdzisz bezceremonialnie, że Ty sam wyciągnąłeś wnioski i jest inaczej niż to co Ci od kilkudziesięciu lat ludzie wałkują bez przerwy? Oświeć mnie...albo może lepiej już nie, bo w ostatnim komentarzu juz zacząłeś naświetlać, że ekonomię też znasz, a ja nie i koniec.

ocenił(a) film na 8
kamisia27

napisz wiadomość prywatną.

ocenił(a) film na 1
kamisia27

No to dobrze, ze sie ten kilmat ociepli bo gaz juz taki drogi, ze qwa nie wiadomo czy grzac czy jesc.

ocenił(a) film na 7
kamisia27

Ocieplenie klimatu mamy od milionów lat mniej więcej co tysiąc lat

ocenił(a) film na 9
miroll

"masz na mysli 99% naukowców promowanych w mediach"
Media nie promują żadnych naukowców. Media co najwyżej szukają taniej sensacji, akurat Nie patrz w górę bardzo ładnie to pokazuje.

ocenił(a) film na 6
kamisia27

Swoją drogą Thunberg zarejestrowała swoje nazwisko jako znak towarowy.

ocenił(a) film na 9
kamisia27

Raczej Sarah Palin! :oD

kamisia27

Tylko że Greta nie jest doktorantką naukową, tylko niedojrzałym dzieckiem bez szkoły. Poza tym, ona nie mówi nic odkrywczego, i wciąż ni daje rozwiązań problemu.

kamisia27

Ocieplenie klimatu ... kto wam to do łbów wbił ? Jakie ocieplenie ?! Jakie zagrożenie ?! Zagrożeniem sa te green peacy itp

ocenił(a) film na 8
kamisia27

Też tak mi się wydaje, tym bardziej, że gra w tym filmie Leonardo DiCaprio, który sporo udziela się w temacie globalnego ocieplenia.

ocenił(a) film na 9
kamisia27

Ten film jest o tym wszystkim na raz. O panującej idiokracji, chciwości rządzącej dzisiejszym światem

andand22

Tak, o tym wszystkim co się dzieje wokół tematu katastrofy klimatycznej. Bez względu na to ilu komentujących tutaj temu zaprzeczy czy też przy okazji personalnie obrazi tego faktu nie zmieni. Można natomiast spróbować posłuchać profesjonalistów, którzy tematem globalnego ocieplenia zajmują się naukowo. Jest tego trochę w internecie.

ocenił(a) film na 9
kamisia27

W pandemię też się bardzo dobrze wpisuje.

ocenił(a) film na 8
kamisia27

Nawet gdyby nie było człowieka na świecie...klimat zmieniał się i będzie się zmieniał, człowiek może ewentualnie przyspieszyć różne procesy.
Jakoś nikt nie krzyczy, gdy jakiś kraj, żeby na np. olimpiadzie była piękna pogoda, bawi się jej zmianę. Moje zdanie jest takie, że to jeden z wielu tematów zastępczych...no i super sprawa na napełnianie kabzy cwaniakom, którzy wiedzą jak manipulować wrażliwymi osobami na punkcie środowiska.

dona_mika

Proszę zmień zdanie i oprzyj swoją opinię o fakty , o badania i artykuły naukowe. Samo uczynienie z tego tematu środka do zarabiania pieniędzy nie czyni go nieistniejącym.

ocenił(a) film na 7
michalwojcik

Nic nie ma wspólnego o covidzie, nawet Dicaprio i reżyser to nie raz mówią w wywiadach. Tak samo prezydent jest miksem 4 prezydentów I różnych afer, związanymi z ich otoczeniem. Scenariusz i produkcja była, już rozpoczęta na rok przed Covidem. Widać po komentarzach że każdy chce w tym filmie zobaczyć, swoje teorie i dopasowywać je pod swoje myślenie lub poglądy polityczne. Równie dobrze, to może być ostrzeżenie przed kolejnym konflikcie na światową skale, a jest ostrzeżeniem przed ocieplaniem klimatu - film nawet przewidział przyszłość co do zbawcy ziemie „Bill Gates finansuje badania nad "przyciemnianiem Słońca". SCoPEx pomoże obniżyć temperaturę na Ziemi„

ocenił(a) film na 8
MegaMaro

W punkt.

ocenił(a) film na 7
MegaMaro

Pokaż gdzie dementowano te plotki. Kilka dni temu współpracujący przy produkcji sami zarzucili ten wątek a ty twierdzisz, że tak nie jest. To czekamy na link do źródła.

ocenił(a) film na 7
2076

Jeszcze masz coś ciekawego do powiedzenia https://dontlookup.count-us-in.com/ ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
MegaMaro

Matka cię nie kocha? To ścierwo strona z fejk newsami, gratuluje lewaku xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
MegaMaro

z kogo naśmiewa się ten film? z prawaków czy lewaków?

ocenił(a) film na 7
Ush

Z obu, co dla m ie jest na plus ;)

ocenił(a) film na 7
Ush

Zobacz kolejny raz to może zrozumiesz.

ocenił(a) film na 8
MegaMaro

ale ja go nie oglądałem ani razu, dlatego pytam..

ocenił(a) film na 7
Ush

Dużo nawiązań do wyborcach republikańskich (np że to spisek żeby zabrać broń) z drugiej strony po mediach i celebrytach reprezentujących bardziej poglądy progresywne (chodź przebija się też coś Ala Fox ale mało tego jest na ekranie) i wyborcach którzy łykają papkę medialną. Jest siwy chłop co ma reprezentować zgniliznę korporacyjną (Jobs,B.Gates,Musk w jednym) pani prezydent w każdej scenie, gra kogoś innego raz Trumpa,Bush a zaraz coś w stylu Hillary i jego męża (też nawiązuje np. Do afer demokratów Katie Hill i Anthony Weiner (na Netflixie chyba jeszcze jest cały dok. o nim) więc tutaj, jazda po całej Ameryce. (Widać po recenzjach w USA że się nie spodobał)

ocenił(a) film na 5
MegaMaro

No przecież nie mówią tam covid wprost, ale to po prostu idealnie pasuje do obecnej sytuacji, a odniesienie są do wielu rzeczy i dzieje się to bardziej w amerykańskich realiach. Nawet jeśli nie mieli takiego zamiaru, to świetnie to nawiązuje do obecnego zachowania ludzi co do wirusa. Na początku to część ludzi nawet negowała istnienie tego wirusa.

ocenił(a) film na 7
michalwojcik

https://dontlookup.count-us-in.com/ Zobacz sam o co tu chodzi 2 min szukania z Tweeta DiCaprio. Naprawdę ten film pokazuje nasze czasy co widać po kolejnych komentarzach ;-D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kamisia27

Ale gadasz bzdury. Tylko dlatego, ze jak na postępowego lewaka przystało nie potrafisz znieść odmiennego zdania niż twoje co dobitnie pokazałaś tym komentarzem.

ocenił(a) film na 7
kamisia27

Ja mam ambiwalentny stosunek do tego, z jednej strony powinnismy dbać o środowisko, z drugiej jak widzę tą obłudę celebrytów, gwiazd i zbawicieli świata z tym związana to niedobrze się robi. Taki Arnold, tu nagle wege. pokazuje się z Gretą. Zaraz wchodzi, do wojskowej wersji Hummera co pali z 70 litra czy prywatnego odrzutowca. Tak samo Di Caprio, też do nie dawna latał prywatnym samolotem na te zjazdy o ochronie środowiska (aż fani mu zwrócili uwagę) Nie wspomnę, o najbogatszych i ich korporacjach, co do niedawna prawie wszystkie fabryki były w Chinach i w krajach obok (wiadomo jak te kraje podchodzą do środowiska) teraz do Afryki się przenoszą. Szybciej to konflikt, Światowy jakiś wybuchnie niż środowisko. Pewnie pójdzie o Iran Chiny vs USA.

MegaMaro

Ja natomiast z poglądu , że należy dbać o środowisko (nadal w swoim możliwym zakresie próbuję to robić) dołożyłam do tego taki, w którym wiem, że my czyli zwykli ludzie nic nie zmienimy, jeśli masowo nie zaczniemy się sprzeciwiać serwowanej przez m.in. celebrytow papce. Jeśli nadal będziemy poświęcać swoją energię i uwagę kretynom w rządach, mediach, jeśli nadal pozwala się na rozmywanie konkretnych i niepodważalnych diagnoz pieprzeniem głupot to spalą nam planetę....

MegaMaro

Celne spostrzeżenia. Obłuda lewaków jest wręcz odrażająca.

ocenił(a) film na 7
BruceParker

Abstrahując, od tematu ok 10 dni temu (teraz przeczytałem). Mówiłem że el.Presidento długopisdol zawetuje, LexTvn. Może czas grać, w lotto ;-D niektórzy dalej na to się nabierają.

MegaMaro

To było oczywiste, ze Dupa zawetuje. I cyk po świętach ceny w sklepach to kosmos, zaraz dołączą do tego ceny prądu i gazu, ale dla idiotów ważne jest to żeby krzyczeć na ulicy, ze już nie obejrzą sobie hotel paradajs czy innego top model bo im WOLNE media zabiorą xD

ocenił(a) film na 7
BruceParker

Też z innej strony. Dziś pisałem ze znajomą z Miami, (piękna kobieta zajmuje się fitnessem oczywiście Republikanka ;-D). Ludzie masowo, przeprowadzają się do nich zwłaszcza z NY, to samo z Kalifornie, do Teksasu. Wszystko otwarte, zero restrykcji już się mówi po cichu że, ten kongresmen może zostać kolejnym prezydentem. https://turystyka.wp.pl/usa-dlaczego-kalifornijczycy-masowo-przeprowadzaja-sie-d o-teksasu-6645965651987008a Do tego plus 30 po pracy, relax na plaży i niskie podatki ;-D a u nas socjalna pisdaaaaa, aż łezka w oku się zakręciła.

ocenił(a) film na 7
BruceParker

Typowy głupek wyzywajacy KAŻDEGO od lewaka

braindead138

Jeżeli poczułeś się urażony to znak żeś durny lewak. Tfu!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
michalwojcik

Na początku to cały swiat był zesrany z powodu "śmiertelnego" wirusa, który na przestrzeni 2 lat pochłonął 0,07% i nikt tego nie bagatelizował. Co jest wręcz śmiesznym wynikiem biorąc pod uwagę mechanizm walki z owym wirusem, gdzie sprawdziła się zasada, ze lekarstwo stało się gorsze od choroby. Problem tego filmu jest taki, ze strzela w pysk tezą zamiast zmusić widza do refleksji. Gdyby to się działo w realnym świecie podjęto by kroki aby ratować ludzi a nie ich zabijać (celowo) jak ma to miejsce przy walce z covidem. Kolejny problem to ci tzw specjaliści i eksperci, którzy muszą kreować jedyną słuszną narracje bo przyjdzie who i im pluszakiem powie co jest prawdą a co nie. Tu już od dawna nie chodzi o wirusa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
BruceParker

haaaaahahahaaa ;) ;) ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
BruceParker

Całkowicie się zgadzam.

BruceParker

Chodzi o wprowadzenie nowego porządku świata, internet rzeczy, jeden spokoju rząd , dochód podstawowy i świat na zdalnym „wirusa z takim olbrzymim procentem śmiertelności jak covid „ to tylko pretekst

supermarioktos

Oczywiście, ze tak. Tylko głupiec nie dostrzega tego co się obecnie dzieje na świecie. Oczywiście samego wirusa nie neguje natomiast nie da się ukryć, ze jest bardzo łatwy środek, który wprowadzi NWO.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones