type.film.name

Niebezpieczny Johnny

Johnny Dangerously
1984
1 godz. 30 min.
6,5 622
oceny
6,5 10 1 622
428
chce zobaczyć
Nastoletniego sprzedawcę gazet dostrzega boss mafijny. Z biegiem lat Johnny staje się znaczącym gangsterem. Więcej Mniej
Niebezpieczny Johnny vod.label.see_where_to_watch

profession.director.name

profession.screenwriter.name

genre.title

label.production_country

label.premiere

Jest rok 1910, gangsterzy kontrolują poszczególne dzielnice. Nastoletni Johnny (Byron Thames) jest skromnym sprzedawcą gazet i ma ciężko chorą matkę (Maureen Stapleton). Aby zarobić na opłacenie operacji i leków dla niej, najmuje się u lokalnego gangstera Dundee'ego (Peter Boyle). Początkowo robi drobne numery, ale wkrótce, jako dorosłyJest rok 1910, gangsterzy kontrolują poszczególne dzielnice. Nastoletni Johnny (Byron Thames) jest skromnym sprzedawcą gazet i ma ciężko chorą matkę (Maureen Stapleton). Aby zarobić na opłacenie operacji i leków dla niej, najmuje się u lokalnego gangstera Dundee'ego (Peter Boyle). Początkowo robi drobne numery, ale wkrótce, jako dorosły (Michael Keaton) nabiera takiej wprawy, że zostaje prawą ręką Dundee'ego, a po jego rezygnacji awansuje na szefa gangu. W międzyczasie płaci za coraz droższe leki matki i pomaga młodszemu bratu Tommy'emu (Griffin Dunne) ukończyć szkołę prawniczą, a potem dostać się do lokalnego biura adwokackiego prowadzonego przez Burra (Danny DeVito).

boxoffice
$17 124 395 w USA
studio
Edgewood Productions / Twentieth Century Fox Film Corporation
tytuł oryg.
Johnny Dangerously
inne tytuły
Kiedy Tommy Kelly przedstawia dowody wystarczające na skazanie "Niebezpiecznego Johnny'ego", wyciąga nagrania audio zapisane na taśmach magnetycznych. Takie taśmy wynaleziono dopiero pod koniec lat 40. ubiegłego wieku, a akcja filmu dzieje się w latach 30.
Podczas rozprawy Moroniego, Tommy Kelly nosi obrączkę, chociaż na tym etapie filmu jeszcze się nie pobrali z Sally.
W filmie edukacyjnym, który Johnny pokazuje swojemu bratu, używany jest krój pisma Helvetica. Został on stworzony dopiero w latach 50. ubiegłego wieku, a akcja filmu osadzona jest w latach 30.
XX wieku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych