Amy Heckerling 

Amy I. Heckerling

6,6
432 oceny pracy reżysera
Amy Heckerling
Amy Heckerling ukończyła Film i Telewizję na Uniwersytecie Nowojorskim i otrzymała stopień magistra w dziedzinie filmu od Amerykańskiego Instytutu Filmowego. Mimo tego, nie udało jej się zrobić kariery w Hollywoodzie pod koniec lat 70. Jednakże w 1982 Amy nakręciła swój pierwszy film "Beztroskie lata w Ridgemont High" i publiczność oraz krytycy zaczęli ją zauważać w świecie filmu. W 1987 roku podczas gdy Amy była w ciąży, jej mąż żartując, udawał kilkanaście głosów dziecięcych, które zainspirowały Amy do zrealizowania filmu "I kto to mówi". Dzięki zadowoleniu publiczności z pierwszej części filmu udało jej się wyreżyserować drugą część kinowego przeboju. Jest ona reżyserką i autorem scenariusza do tych dwóch filmów. W 1995 roku napisała "Słodkie zmartwienia" z Alicią Silverstone, który doczekał się produkcji serialu telewizyjnego od 1996-1999 roku, którego Amy była także pomysłodawczynią.

W 2000 roku powstał film "Frajer" z Jasonem Biggsem i Meną Suvari, który okazał się klapą w dziedzinie komedii i nie zarobił na swój budżet filmowy. W marcu 2007 roku odbyła się premiera w Polsce najnowszego filmu Amy "Nigdy nie będę twoja" z Michelle Pfeiffer i Paulem Ruddem. Amy jest liberałem a także działaczem ekologicznym i zbiera pieniądze na pomoc w odbudowywaniu środowiska.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 maja 1954

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 160 cm

dwukrotnie zamężna: 1. David Brandt (07.11.1981 - 1983, rozwód); 2. Neal Israel (22.07.1984 - 1990, rozwód), córka Mollie (ur. 03.09.1985)
Ukończyła studia na Uniwersytecie Nowojorskim (Nowy Jork, USA) na kierunku film i telewizja.
Była kandydatką do wyreżyserowania filmu "Czy to ty, czy to ja", lecz stanowisko objął Andy Tennant.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ja chyba najbardziej I kto to mówi i Europejskie wakcje lubię

1.I kto to mówi 6/10
2.Słodkie zmartwienia 6/10
3.W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje 5/10
4.I kto to mówi 2 5/10
5.Frajer 4/10

najlepsze to słodkie zmartwienia

'Nigdy nie będę twoja' to chyba pierwszy film Amy Heckerling od czasu 'I kto to mówi' który oglądałam i jestem mile zaskoczona - świetnie udało jej się odnaleźć w nie tak znowu prostym gatunku komedii romantycznych.

Najbardziej przypał mi do gustu film "Look Who's Talking"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones