PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10050493}
5,3 6 189
ocen
5,3 10 1 6189
3,4 5
ocen krytyków
Nieobliczalna
powrót do forum filmu Nieobliczalna

Zacznę od książki bo ją przeczytałem najpierw i to szybko . W mojej biblioteczce są różne gatunki lecz po taki typ literatury opowiadający o kobietach w ten szczególny sposób sięgnąłem po raz pierwszy . I nie zawiodłem się . Sposób prowadzenia czytelnika , dramaturgia , opisy bohaterów oraz pokazanie trudnej życiowej sytuacji pełnej napięcia i bólu zaskoczyły mnie niesamowicie. Przewijająca się miłość , strach i pragnienia i chyba jednak błędne decyzje pokazują jak trudno jest się z nich wydostać a czasem jest to niemożliwe . Wszystkie bohaterki żyją w sidłach pułapki emocjonalnej i fizycznej . Bardzo dobrze pokazane zostały relacje między głównymi bohaterkami czyli Alicją i Martyną . Czuje się tą bliskość i przyjaźń oraz skrywane tajemnice które jak na przyjaciółki nie powinny być ukrywane jednak strach potrafi zdziałać wszystko. Męskie postaci które również zostały dobrze nakreślone pięknie się przenikają z całością fabuły .Książka uświadamia jak różnie można widzieć szczęście i jak finansowa oprawa może przyćmić prawdę . Trudno jest się oderwać od książki . Mam po raz pierwszy przyjemność obcować z tą właśnie autorką czyli Magdą Stachulą i nie zawiodłem się . Ta książka to czysty rześki powiew spożytkowanego profesjonalizmu pisarskiego . POLECAM .
Natomiast film to kiepski żart. Marazm scenariuszowy i kartonowe postaci które aktorsko dają z siebie wiele bo obsada jest bardzo dobra pozostawiają duży niedosyt . Nie czuje się więzi między postaciami , wycięte detale związane z Danielem a tyczące się jego ojca oraz jego matki Alicji dlaczego Alicja wychowywała go sama powodują iż postać jest pusta i schematyczna . wręcz kabaretowa . Przemoc domowa w klinczu rodzinych obowiązków i poświęcenia , matka samotnie wychowująca syna z przesadną zaborcza miłością spowodowaną strachem przed utratą syna i samotnością oraz zmysłowa dziewczyna wychowywana przez samotna matkę to wszytko zostało tu bardzo słabo pokazane . Rola Cieleckiej która jest bardzo dobrą aktorką nie dała jej możliwości wykazania się aktorsko bo jej bohaterka względem książki została bardzo okrojona i spłycona . Film jest niewykorzystanym potencjałem . Zawiodłem się na filmie i ubolewam że tak dużo wycięto z książki pozbawiając film głębi . Detale też są istotne jak zawody głównych bohaterów ich majętność itd itd . Książka zdecydowanie lepsza bardziej przejmująca dobitnie pokazująca tożsamość postaci i ich problemy w matni życia .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones