PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496469}

Niepokonani

The Way Back
7,4 78 574
oceny
7,4 10 1 78574
5,7 10
ocen krytyków
Niepokonani
powrót do forum filmu Niepokonani

Jak zobaczyłem po raz pierwszy informację, że film będzie wyreżyserowany przez Peter'a Weir'a, a było to na początku roku 2009, to się strasznie zaciekawiłem i ucieszyłem. Dobry reżyser, dobrana obsada oraz bardzo interesująca lekcja historii i szaleńczy dramat uciekinierów spowodowało, że na film czekałem bardzo długo i nawet do dzisiaj oczekuję na Polska premierę. Miałem nadzieje, że film będzie naprawdę dobry a wszystko wskazuje, że to będzie następna produkcja niezbyt zgodna z faktami z książki. Rozumiem, że można fabularyzować i dodawać nieznaczne niuanse do oryginalnego scenariusza jakim jest książka Sławomira Rawicza "Długi marsz", ale mam obawy. Faktem jest, że obsada filmu ukazuje osoby, imiona, których nie było w książce! Zgadzają się tylko dwie osoby... a gdzie reszta? Skoro jest już skucha w osobach biorących udział w tej słynnej ucieczce to mam uzasadnione obawy czy scenariusz nie został zniekształcony.
Czytałem książkę i znam fakty. Ciekawy jestem czy ta obsada osób, ich imion występujących w filmie to "chochlik drukarski" - błąd osoby, która wprowadzała dane do bazy filmów? Zaciekawionych i doszukujących się prawdy zachęcam do przeczytania mojej recenzji tej książki: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=468318

Ps. Chciałbym żeby to był super film...

Pozdrawiam
markkooos

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones