PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496469}

Niepokonani

The Way Back
7,4 78 574
oceny
7,4 10 1 78574
5,7 10
ocen krytyków
Niepokonani
powrót do forum filmu Niepokonani

Książka "Długi Marsz"

ocenił(a) film na 6

Ja dziś idę do księgarni po książeczkę. Mam nadzieję, że dostanę. Liczę też na to, że amerykanie swoim obiektywem nie popsują tej historii.

ocenił(a) film na 5
LOL

Książka jest niesamowita, naprawdę polecam. Jeśli chodzi o film to mam poważne obawy po obejrzeniu zwiastunu. No i autorzy filmu przekręcili imiona głównych bohaterów co mnie trochę zirytowało. Szkoda też że nie ma podanej daty premiery polskiej tego filmu.

ocenił(a) film na 7
zbychu1417

Wydaje mi się że imiona bohaterów w pierwszej wersji książki, czyli amerykańskiej, brzmiały właśnie tak jak w filmie. W Polsce książka była przetłumaczona później.
A co do zwiastunu - mnie się podoba, mam tylko obawy czy nie wykorzystano w nim najlepszych scen.

rog3r

choć "autor opisanej historii" S. Rawicz okazuje się cwaniakiem który tylko przepisał raport W. Glińskiego, chyba i tak skusze się przeczytać
~źródło
http://polishexpress.polacy.co.uk/art,dlugi_marsz_glinskiego_do_prawdy,4332.html

Gregory

Książka jest super. Rozczarowuje fakt, że historia została ukradziona, a dodatkowo Rawicz trochę powymyślał :( Miejmy nadzieję, że film będzie choć trochę dopisywał książce.

użytkownik usunięty
viooletta

Wiadomo... Książka jako książka jest świetna. Doskonale się to czyta. Jednak trzeba zapamiętać, że to fikcja literacka.

Gregory

Wow... Czytając książkę, sądziłam, że historia jest prawdziwa. Dodatkowo nawet w przedmowie była napisane, iż to wszystko przeżył Rawicz... A tu totalne rozczarowanie. Teraz książka zdaje mi się jawić w zupełnie innym świetle.

Progresywna

Przeczytajcie sobie pierwsze dwa komentarze do tego artykułu http://elondyn.co.uk/newsy,wpis,4254 . W przypadku Rawicza mogła też zajść jakaś pomyłka w archiwach i mogł przezyć to co opisał. Lecz to są tylko przypuszczenia prawdy i tak się juz nie dowiemy...

kosmitka_

Dzięki za link... Cóż, w tym wypadku sprawa faktycznie pozostanie chyba zagadką...

ocenił(a) film na 8
Progresywna

nie zostanie zagadką, ponieważ Gliński żyje sobie gdzieś w Anglii i robiono z nim kilka wywiadów

johny233

I czego się dowiedziano? Bo w takim razie nie rozumiem, w czym tkwi problem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones