PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496469}

Niepokonani

The Way Back
7,4 78 574
oceny
7,4 10 1 78574
5,7 10
ocen krytyków
Niepokonani
powrót do forum filmu Niepokonani

Pierwszy raz obejrzalem Amerykanski film z tak mocnym polskim akcentem. Film nie zawiodl, chociaz wg mnie czegos brakowalo. Przepiekne zdjecia, Himalaje, pustynia Gobi, Syberia. Ksiazke czytalem lata temu, bardzo mi sie podobala, pozniej okazalo sie ze Rawicz klamal..ucieczka byla prawdziwa lecz on nie byl jej czescia.

ocenił(a) film na 8
rainbow_crabb

mam podobne odczucia, film jest dobry, ale chwilami zbytnio przypomina film przygodowy w stylu "W pustyni i w puszczy", wydaje mi się że opowiedziana historia nie jest wystarczająco dramatyczna. Początek i koniec filmu opowiada nieco o historii Polski np. podkreślając fakt iż w 39 napadli nas niemcy a po nich rosja - fakt, o którym mało kto na zachodzie wie- jak dla mnie to duży plus. 8/10

ocenił(a) film na 9
Lukasz_smok

no ja się wybieram dzisiaj to ocenię :)
ps. lukasz - jaki ten swiat maly :P

ocenił(a) film na 9
Mendzik

OK świeżo po seansie. Mi film się bardzo podobał. Lubię tego typu filmu (przygodowe/biograficzne jak np "Into the Wild"). W tym przypadku historia wydaje się być jednak jeszcze ciekawsza niż we wspomnianym tytule, gdyż częściowo dotyczy Polski i naszych(ego) rodaków(a). Nie mam pojęcia na ile film zgodny jest z książką, bo po prostu jej nie czytałem (a szkoda). Fabuła bardzo ciekawa, niesamowita historia i heroizm bohaterów (nie wiem czy wyolbrzymiony czy nie, ale z pewnością nie odnośi się takiego wrażenia oglądając film). Film jest po prostu świetny. Dobrze dobrana obsada (nawet Colin Farrell dobrze spisuje się w swojej roli). Cieszy mnie także fakt, iż większość wydarzeń nie kręci się właśnie wokół tego aktora. Lubię Colina i filmy, w których występuje, ale gdyby to jego postać stanowiła trzon filmu, myślę, że "The Way Back" dużo by na tym stracił. Dzięki temu, iż do obsady nie wybrano wyłącznie wielkich nazwisk z Hollywood, a raczej wschodzące dopiero gwiazdy (Jim Sturgess, Saoirse Ronan, Mark Strong), można było się skupić na fabule. Wyjątek stanowi Ed Harris ale jego wyśmienity kunszt aktorski pozwolił mu świetnie wpasować się w swoją rolę i nie odnosi się wrażenia, że "The Way Back" to typowa hollywoodzka produkcja. Dodatkowym atutem filmu jest osoba reżysera. Peter Weir znany m.in z takich produkcji jak "Master and Commander: The Far Side of the World" czy "Truman Show" nakręcił moim zdaniem najlepszy jak na razie film w swoim dorobku. Jak dla mnie największym atutem filmu są zdjęcia. Wspaniałe i urzekające krajobrazy, zarówno te z Syberii, jak i Chin, Tybetu oraz Indii, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Zdecydowanie ze względu na nie warto ten film zobaczyć w kinie lub na bardzo dużym ekranie w kinie domowym. Stawiam 9/10. Polecam każdemu, komu podobały się takie filmy jak: "Into the Wild", "127 Hours", czy "Touching the Void".

ocenił(a) film na 9
Mendzik

Nie do końca zgodzę się z tobą Łukaszu, w kwestii częściowego podobieństwa do "W pustyni i w puszczy" - ta pozycja kojarzy mi się raczej z wyjątkowo przygodowym tytułem dla młodzieży, w której raczej nie zobaczymy (lub zobaczymy bardzo nieliczne) brutalnych scen lub ogólnie "śmierci". Zgodzę się natomiast z tym, iż subtelne zarysowanie historii Polski/komunizmu w Europie na początku wojny i w okresie powojennym stanowi atut filmu.

ocenił(a) film na 4
rainbow_crabb

uwazam, ze film nie jest udany.. brakuje charakteryzacji bohaterow, za malo o nich wiemy, zeby tak narpawde sledzic ich losy z uwaga... plusem jest polski watek, ale niestety szereg artykulow w zachodniej prasie o tym, ze historia jest sfingowana troche rozmyla wymowe calosci... oglnie jest to wielka szkoda, ale fajnie, ze powstal taki wysokobudzetowy film z tak mocnym polskim watkiem.. czas zrobic cos naprawde dpbrego za dobre peiniadze, cos co narpawde pojdzie w swiat... ten film nie odbije sie wiekszym echem, tak uwazam...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones