PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496469}

Niepokonani

The Way Back
7,4 78 574
oceny
7,4 10 1 78574
5,7 10
ocen krytyków
Niepokonani
powrót do forum filmu Niepokonani

po polsku, to niech mówią dobrze, a jeśli nie potrafią, to niech dadzą spokój i mówią po angielsku. NKWudzista lepiej mówi po polsku (rusek) aniżeli Polka (żona bohatera). Niech sobie odpuszczą. Ehhhhh

ocenił(a) film na 10
mnulka

ale niestety zaden z naszych super aktorów polskich sie nie nadawał do tego filmu.... nasi to co najwyzej w polskich gównianych komediach romantycznych moga sobie grac

bohun82

Ujmę to inaczej. Nie stawiaj w jednym rzędzie np. Karolaka i Szyca z powiedzmy Dorocińskim i Luboszem. Ci dwaj ostatni to naprawdę klasa. Na pierwszą dwójkę miłosiernie opuszczam całun milczenia.

Sanderus

Oczywiście. Pytanie tylko, dlaczego żaden porządny polski aktor nie zagrał w tym filmie? Przecież z naszego budżetu poszła kasa na ten film.

mnulka

Jest jeszcze taki film amerykański, który miał być horrorem... Dla mnie jednak zakrawal o groteske. Akcja działa sie w Polsce i wiadomo - język polski... :) nie pamietam tytułu, może ktoś zna?

milax

Ten film to "The Shrine".

mnulka

dopiero zaczęłam oglądać (jestem na 5minucie 30sekundach), ale od razu napiszę...gdyby sobie odpuścili z polskim dialogiem to zaraz byłoby narzekanie jak przy Pianiście: czemu Polak nie mówi po polsku.. I tak uważam, że zrozumiale mówiła, a to jest dla nas najważniejsze.
A może też stwierdzono, że mówi jak Rosjanka i przez to zdradziła męża?
oglądam dalej.

ocenił(a) film na 6
kolba88

Tak, tylko zwróć uwagę, że film jest produkcji m.in. polskiej. Chyba nawet ze środków Ministerstwa, więc uważam, że naprawdę mogli się bardziej postarać i zadbać o fakty m.in. o datę wprowadzenia komunizmu w Polsce. Na końcu podali, iż jest to 1945, a faktycznie przecież 1944, czy się mylę?

mnulka

komunizm został wprowadzony do Polski w 1944 przez ogłoszenie jakiegoś tam Manifestu ( nie pamiętam już :/), ale został uznany przez resztę krajów dopiero w 1945.

ocenił(a) film na 9
mnulka

Oh, moim zdaniem i tak czysto mówili. Lepiej niż w "Wodzie dla słoni"...ja tam ich zrozumiałam bez problemu. Należy docenić wysiłek aktorów, dla mnie mieli całkiem niezłą wymowę.

ocenił(a) film na 7
Gatiniusha

W "Wodzie dla słoni" po polsku to chyba ten słoń najlepiej mówił :D

ocenił(a) film na 7
mnulka

dla mnie wszyscy mówili bardzo dobrze po polsku bo przecież byli zdubbingowani... nie ma czego się czepiać, raczej brawa dla twórców za starania i w ogóle użycia języków innych niż angielski!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones