PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496469}

Niepokonani

The Way Back
7,4 78 574
oceny
7,4 10 1 78574
5,7 10
ocen krytyków
Niepokonani
powrót do forum filmu Niepokonani

WTF?! Kto go wymyślił?! Tytuł jest wprost beznadziejny. Gratuluję polskim tłumaczom...

ocenił(a) film na 9
Progresywna

Tragiczny tytuł.

Progresywna

Zgadzam się jak zawsze nasi spisali się tragicznie, zamiast pomyśleć nad bardziej oryginalnym tytułem poszli na skróty. :(

Ghost165

Czy ja wiem, czy poszli na skróty... Po prostu chyba chcieli być na siłę oryginalni i wymyślili tytuł z dupy wzięty... Aż żałość mnie ogarnia jak patrzę się na niego. Właśnie lepiej by było, gdyby poszli na łatwiznę i zachowali tytuł książki - ''Długi marsz''. A nie ''Niepokonani''...:/

ocenił(a) film na 4
Progresywna

Nie mam nic przeciwko inwencji twórczej tłumaczy gdy tytuł jest nieprzetłumaczalny albo po przetłumaczeniu brzmi dziwnie. Ale w przypadku tego filmu są co najmniej dwa dobre i wierne tłumaczenia tytułu książki i filmu, oddające sens filmu - "Długi Marsz" i "Droga Powrotna". Od razu wiadomo o co chodzi. A Niepokonani ? O co kaman... szukałbym tego w kinach i nigdy nie wpadłbym na to, że to właśnie to.

użytkownik usunięty
Richtie

A najlepsze jest to, że założę się, że za jakiś czas wejdzie faktycznie film do kin który będzie miał tytuł "Niepokonani" i Polska będzie musiała wymyślić coś innego żeby nie było dwóch filmów o tym samym tytule i znowu będzie wtopa jak zawsze:)

ocenił(a) film na 7

dokładnie, w tym przypadku nie było problemu żeby wymyślić polski tytuł, który będzie dobrze brzmiał. Zachowany tytuł książki lub "Droga powrotna" idealnie pasują :) ale dystrybutorzy jak zwykle mądrzejsi ;)

użytkownik usunięty
Mihtan

Do fabuły filmu być może tytuł "Droga powrotna" faktycznie pasuje idealnie, natomiast sam Gliński uważa go za nieporozumienie, bo będąc uciekinierem z łagru, wcale nie mógł wrócić do Polski rządzonej przez komunistów. Ale reżyserowi amerykańskiemu pewnie trudno to sobie uzmysłowić, a szkoda, bo ta sprawa jest bardzo ważna, dla wielu była prawdziwą tragedią. Akurat Gliński był kawalerem i rodzinę założył dopiero w Wielkiej Brytanii, ale inni mieli w PRL-u rodziny, do których nie mogli wrócić - zakończenie ich bohaterskich wojennych przygód nie było tak różowe, jak w filmie "Jeniec - tak daleko jak nogi poniosą".

Progresywna

Dokładnie - IDIOCI!
Teraz to brzmi jak jakiś denny film akcji w stylu "The Expendables"!

BUNCH

Miałam identyczne skojarzenie.

Progresywna

My Polacy jesteśmy w tej kwestii mistrzami... nie ma to jak "Szklana pułapka".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones