PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=206486}

Nieproszeni goście

The Uninvited
6,9 59 393
oceny
6,9 10 1 59393
5,5 4
oceny krytyków
Nieproszeni goście
powrót do forum filmu Nieproszeni goście

jak w temacie,
a jesli tak to pytanie do tych co ogladali oba filmy
czy wg was lepszy?

El_Magiko

tak,to remake :). Bardziej podobał mi się film Nieproszeni goście.

mrs robinson

Ja z kolei uważam, że Nieproszeni Goście to taki kompletnie nieudany twór oparty na dobrym pomyśle, a w porównaniu do pierwowzoru jest koszmarny. Raczej wątpię, aby na moją końcową ocenę miało wpływ to, że A Tale of Two Sisters obejrzałem znacznie wcześniej. Nieproszonych oglądałem ze znajomym, który nie znał pierwowzoru, a zakończenia domyślił się przed połową filmu, mimo że trzymałem buzię na kłódkę.

Filmy z zasadzie opowiadają identyczną historię, ale przepaść między nimi jest ogromna. Nastrój, scenografia, zdjęcia, montaż, sugestywność, element zaskoczenia, mnogość interpretacji, wiarygodniejsi bohaterowie - to wszystko było zdecydowanie lepsze w pierwowzorze. Brak doświadczenia na reżyserskim stołku braterskiego duetu aż razi.

ocenił(a) film na 8
mrs robinson

A powiedzcie mi, jeśli można, czy zakończenie - powiedzmy 20 ostatnich minut - jest takie samo jak w Nieproszonych Gościach? Tak z ciekawości, miałam się zabrać za ten film, ale jakoś nic z tego..

El_Magiko

Obejrzałam obie wersje i uważam, że "Uninvited" jest słabsze od "Opowieści o dwóch siostrach". Jednak azjatyckie kino zawsze przemawiało do mnie bardziej, ma bardzo specyficzny, wyjątkowy klimat, poza tym oglądając wersję amerykańską, miałam wrażenie, że twórcy na siłę starali się odejść od pierwowzoru i pokazać coś nowego, co w mojej opinii jednak im się nie udało. Poza tym cała symbolika w "Opowieści o dwóch siostrach" i to, że ten film chce się po seansie zobaczyć jeszcze raz, by zweryfikować swoje własne podejrzenia, spoglądać na to wszystko z punktu widzenia znającego zakończenie. Obejrzałam amerykańską wersję z ciekawości. Nie była to strata czasu, ale na pewno rozczarowanie, jeśli porównywać to do wersji azjatyckiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones