Mulholland Falls

1 godz. 47 min.
6,5 2 625
ocen
6,5 10 2625
1 810
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"type":"film","id":7902,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Mulholland+Falls-1996-7902/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nieugięci
 • Caligula ocenił(a) ten film na: 7

  ale niewiele ponadto. przede wszystkim z miejsca zachwyca obsada: Nolte, Madsen, Chris Penn, Palminteri, Malkovich, Williams, Griffith i Jennifer Connelly. no i zachwyca klimat czarnego kina lat 40-ych, oddany tu naprawdę wiernie, aż czuć tą duszną atmosferę spelun, a Nolte to wymarzony twardziel w bogartowskim typie. niestety, sama intryga nie jest tu jakos wyjątkowo zaskakująca, trop właściwie prowadzi w odpowiednie miejsce, a nadzwyczajna frywolność z jaka działają sobie tytułowi "nieugięci" bywa nazbyt naciągana, zważywszy na własciwie zerowe konsekwencje ich poczynań (choć tekst do pobitego agenta FBI: "mogę spalić twój dom, przelecieć twoją żonę i kopnąć psa" uważam za pyszny:D). rozczarowuje też nieco końcówka, zwłaszcza te co bardziej sentymentalne wstawki. mimo tego własciwie bawiłem się całkiem przyjemnie, miło było popatrzeć na tak znane twarze w wymarzonych dla każdego ekranowego twardziela pozach. nie są to może drugie "Tajemnice Los Angeles", ale w sumie i tak nienajgorzej.

 • Caligula ocenił(a) ten film na: 7

  Caligula trop właściwie od razu prowadzi w odpowiednie miejsce - to miałem na mysli;]

 • _ARMIN_ ocenił(a) ten film na: 7

  Caligula "mogę spalić twój dom, przelecieć twoją żonę i kopnąć psa" - Świetny tekst:) Z pewnością zapamiętam go jako jeden z plusów "Nieugiętych".

 • tomash74 ocenił(a) ten film na: 7

  Caligula Film przede wszystkim dla fanów gatunku (czyli np. dla mnie :). Mogę się delektować takim klimatem w nieskończoność zwłaszcza przy tak rewelacyjnej muzyce Dave Grusin i doborowej obsadzie (zdjęcia są również świetne) . Osobiście gorąco polecam aczkolwiek młodsze pokolenie może uznać film za mało atrakcyjny ale to jest dobre kino XX wieku kiedy Hollywood nie było jeszcze w pełni opanowane przez różnej maści 'postępowców' w stylu feministki, genderysci i parszywi SJW (Social Justice Warriors), którzy niszczą i ruinują większość współczesnych produkcji.

 • tomash74 Bo panie , te gyndery , i te lewaki , to panie sodom i gomor.