PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693142}

Niezłomny

Unbroken
7,2 75 547
ocen
7,2 10 1 75547
4,8 10
ocen krytyków
Niezłomny
powrót do forum filmu Niezłomny

W scenie walki powietrznej załoga bombowca zestrzeliła z broni pokładowej 4 (cztery!!!) japońskie myśliwce. Jestem średnio zorientowany w tematyce, ale wydaje mi się, że byłby to absolutnie niewykonalnie-niemożliwy wyczyn. Coś jakby nazbieranie pełnego kosza grzybów (tylko prawdziwki) z zamkniętymi oczami w ciągu 15 min. :)
Z tego co słyszałem/czytałem - o wielkim szczęściu mógł mówić strzelec pokładowy, który strącił jeden samolot w czasie całej kariery.
Wiem, że wyszkolenie japońskich pilotów drastycznie spadało w miarę kontynuowania wojny, ale...
...ale mogę się mylić, dlatego pytanie dla znawców tematu oraz osób zorientowanych w tej historii: Czy załoga tego samolotu rzeczywiście zestrzeliła 4 myśliwce podczas ostatniej misji?!?

ocenił(a) film na 6
bezkompromisowy

Nie odnotowano takiego przypadku. Dlatego najskuteczniejszą ochroną zawsze była eskorta myśliwców (co na początku było problemem z uwagi na mały zasięg myśliwców). Dlatego też wyprodukowano tzw. latającą superfortece B 29 - skuteczną nie przez potężny zestaw broni pokładowej, ale dzięki temu, że osiągała podczas lotu pułap, na który nie mógł się wznieść żaden samolot japoński (nie wspominając o wynikającej z tego nieskuteczności japońskeij naziemnej broni przeciwlotniczej).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones