PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691078}

Noc oczyszczenia: Anarchia

The Purge: Anarchy
6,2 57 554
oceny
6,2 10 1 57554
5,2 11
ocen krytyków
Noc oczyszczenia: Anarchia
powrót do forum filmu Noc oczyszczenia: Anarchia

Pytam, ponieważ jedynkę uważam za niezły film, pomimo niewykorzystanego potencjału
konceptu systemu zabezpieczeń (był trochę prymitywny jak na dom geniusza w tej materii) oraz
kilku absurdów psychologicznych, które drażnią inteligencję widza. Przymknąłem jednak oko na
te wady, z powodu oryginalnego, chwytliwego pomysłu i perełki w obsadzie - Ethana Hawke'a,
jak zawsze niezawodnego i potrafiącego tchnąć życie w tak sobie rozpisaną postać.. Druga
część nie ma żadnej gwiazdy w obsadzie i nieco mnie to martwi.

Wracając do celowości pytania: pierwsza część poprzeczkę zawiesiła dość wysoko, czy dwójka
naprawdę jest lepsza? Nie miałbym poczucia zmarnowania kasy na kino, nawet gdyby była na
poziomie jedynki. Oczekuję przede wszystkim mniejszej liczby niespójności i absurdów
psychologicznych. Czy to dostanę?

ocenił(a) film na 8
jojok21

W mojej ocenie część druga zdecydowanie przebiła część pierwszą. Polecam jak najbardziej.

P.S. Znajduje się tam parę fajnych scenek :) Jedna z moich ulubionych to pierwsze minuty rozpoczęcia czystki i zajmujący miejsce na dachu facet ze snajperką otwierający sobie do tego piwko :)

ocenił(a) film na 6
adas_tcz_filmweb

Jestem świeżo po seansie i niestety dwójka jest moim zdaniem gorsza od części pierwszej, choć znalazło się tu kilka ciekawych pomysłów na rozwinięcie tematu. Największa bolączka kontynuacji to bezpłciowe i zbudowane z klisz postacie. Zbyt dużo tu też elementów "shootera", zbyt mało klimatu grozy.

ocenił(a) film na 8
jojok21

Każdemu podoba się co innego. Mi właśnie bardziej dwójka bardziej przypadła do gustu.

ocenił(a) film na 6
jojok21

"zbyt mało klimatu grozy" Piszesz jakby to miał być horror...

ocenił(a) film na 6
nikike

Nie. Ale thriller jak najbardziej.
PS: Teraz zwróciłem uwagę, że Filmweb uważa, że to gatunkowo horror. Oj chyba nie.

ocenił(a) film na 8
jojok21

Część druga zdecydowanie poziomem przebija część pierwszą. Jak to w sequelach bywa dzieje się tu więcej ostrzej i mocniej. Tylko tutaj to poszło jak najbardziej na plus. Nie ma aż takich durnot jak to było w cz.1 czyli ryzykowanie własnym życiem oraz całej rodziny dla zupełnie obcej osoby. Wiadomo, że parę rzeczy zawsze się znajdzie co będą kłuć po oczach ale jak dla mnie to były drobiazgi. Do kina sam szedłem z dużą obawą, że pieniądze będą wyrzucone w błoto gdyby okazało się, że będzie na poziomie cz.1. Jednak siedziałem oglądałem i sam nie wierzyłem w to co widziałem. Bardzo pozytywnie zostałem zaskoczony. Jak dla mnie to mogliby zrobić jeszcze ostrzej ale wiadomo - kategoria wiekowa.
Ja oceniłem na mocne 7. I zapewne jeszcze sobie oglądnę taką "Anarchię" :)

jojok21

"Anarchia" jest nudnym filmem akcji, kompletnie pozbawionym psychologicznej siły pierwszej części. Często niedorzeczne strzelaniny przeplatają się z niezbyt ciekawymi dialogami, postacie zaś są płytkie i średnio zagrane. Jak dla mnie, spokojnie możesz sobie odpuścić ten film, bo to produkcja bardzo niskiej klasy...

ocenił(a) film na 9
matstu

Co nie zmienia faktu że można się bawić bo przyjemnie się ogląda ;)

Widziałem dziś

Hellers

Prawda, jak ktoś lubi przygłupie filmy akcji, to będzie się bawić nieźle. I w żadnym razie nie mówię, że to coś złego, bo sam jestem fanem niezbyt ambitnych horrorów klasy B ;)

ocenił(a) film na 9
matstu

Nie można powiedzieć nawet że to horror bo nie jest straszny :D
Bardziej Sensacja/Thiller

jojok21

Jak dla mnie pierwsza część lepsza.

ocenił(a) film na 5
jojok21

Dla mnie jedynka byla lepsza, moze dlatego ze motyw byl wtedy nowy. W dwojce oczekiwalam czegos lepszego czytajac tyle pozytywnych komentarzy i rozczarowalam sie. Film do obejrzenia oczywiscie ale bez rewelacji, ja akurat nie przepadam za taka strzelanina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones