PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691078}

Noc oczyszczenia: Anarchia

The Purge: Anarchy
6,2 57 554
oceny
6,2 10 1 57554
5,2 11
ocen krytyków
Noc oczyszczenia: Anarchia
powrót do forum filmu Noc oczyszczenia: Anarchia

W porządku, jedynka może nie była mistrzowsko dopracowana, a akcja działa się niemal cały czas
w jednym budynku, ale przynajmniej akcja nie uciekła gdzieś w kąt poszarpanych wątków, co stało
się w drugiej części. Bohaterów mamy sporo, każdy ma swoją historię, nawet postacie poboczne
przez jakieś nie do końca wyjaśnione pobudki wpływają na akcję filmu (scena u przyjaciółki Ewy).
Absolutnie nie podoba mi się wmieszanie w akcję rządu, a ukazanie na ekranie sceny "zakupu"
wieje na kilometr "Hostelem". Film jest strasznie chaotyczny, bohaterowie nie wzbudzają
cieplejszych uczuć. Największą zaletą filmu jest jedynie syrena zaczynająca i kończąca tytułową
czystkę, bo robi świetny klimat, choć i ona została skopiowana z "Silent Hill" oraz "Czarnobyla.
Reaktora strachu."

ocenił(a) film na 3
Marcy_May

popieram w 100 % 2 część to jakas zenada szkoda czasu na to :P

Marcy_May

Zachowanie bohaterów w jedynce było tak koszmarnie irracjonalne, że od połowy oglądałem trzymając się za głowę. Życzyłem im wszystkim śmierci za ich głupotę. Dodatkowo niesamowity błąd w postaci znikających rolet antywłamaniowych. Po wyważeniu drzwi wejściowych wszystkie osłony z okien ZNIKNĘŁY. Tak po prostu. Druga część moim zdaniem była lepsza, nie denerwowała aż tak bardzo. Chociaż na miejscu głównego bohatera zostawiłbym tą wlokącą się za nim zgraję idiotów, którzy zamiast okazywać mu wdzięczność za ratunek jeszcze na niego krzyczeli że jest zły i prawili mu kazania - w środku miasta podczas czystki, zamiast rozglądać się i szukać snajperów itd... Nie podobał mi się za to motyw z bogaczami i ich polowaniem obserwowanym zza szyby. Żywcem ściągnięte z hostelu 3. Rządowe tiry też jakoś mi nie pasowały. Spodziewałem się, że podczas czystki zobaczymy ulice pełne czyścicieli, tak jak pokazują to taśmy w TV, a tu raptem jeździły może 2, 3 grupy zorganizowane po kilka osób.

ocenił(a) film na 4
Marcy_May

Zgadzam się zupełnie Twoją wypowiedzią.
Pierwsza część może i była nieco bez sensu i naciągana, ale trzymała w napięciu i fabuła skupiona była w jednym miejscu. W dwójce natomiast jest kompletny chaos a nazywanie tego filmu horrorem to jakaś pomyłka, bo to nawet nie stało obok horroru.
Nie będę się rozpisywać, bo wszystko co chciałam ująć w swojej wypowiedzi zostało już napisane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones