film

Noce i dnie

1975
4 godz. 5 min.
7,5 23 949
ocen
7,5 10 1 23949
8,1 10
ocen krytyków
Z obawy przed staropanieństwem Barbara Ostrzeńska wychodzi za mąż za Bogumiła Niechcica, którego nie kocha. więcej mniej
Noce i dnie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Srebrny Niedźwiedź
Film zdobył nagrodę Srebrny Niedźwiedź, 9 innych nagród oraz 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Ekranizacja powieści Marii Dąbrowskiej. Saga rodzinna, dwóch pokoleń rodziny Niechciców, ukazanie na tle przemian, społeczeństwa polskiego w latach 1865-1914. Podczas ucieczki z zajętego przez Niemców i płonącego Kalińca (I Wojna światowa) Barbara wspomina swoje życie...Nie spełniona miłość do Józefa Tolibowskiego, małżeństwo z Bogumiłem,Ekranizacja powieści Marii Dąbrowskiej. Saga rodzinna, dwóch pokoleń rodziny Niechciców, ukazanie na tle przemian, społeczeństwa polskiego w latach 1865-1914. Podczas ucieczki z zajętego przez Niemców i płonącego Kalińca (I Wojna światowa) Barbara wspomina swoje życie...Nie spełniona miłość do Józefa Tolibowskiego, małżeństwo z Bogumiłem, człowiekiem pełnym energii, gospodarnym, ale nie obytym towarzysko; trudy budowania wspólnego życia w Serbinowie, dużym majątku, którym mąż administrował; śmierć pierwszego dziecka, narodziny następnych; kłopoty z wychowaniem syna Tomasza; opuszczenie męża; romanse z Bogumiłem; sprzedaż Serbinowa; chorobę i śmierć Bogumiła.

na podstawie
Maria Dąbrowska (powieść)
studio
Zespół Filmowy "Kadr"
tytuł oryg.
Noce i dnie
inne tytuły
Nights and Days Miedzynarodowe
więcej
Stanisław Jasiukiewicz miał zagrać Bogumiła Niechcica, ale uniemożliwiła mu to choroba.
Filmowy Kaliniec to krakowska dzielnica Stary Kazimierz. Była ona przeznaczona do rozbiórki, ale władze miasta wyraziły zgodę na przesunięcie terminu wyburzeń o dwa lata, dzięki czemu można było kręcić sceny pożaru w autentycznej scenerii.
Zdjęcia do filmu realizowano w Seroczynie, Krakowie, Pogorzeli Kołodziążu, Warszawie oraz Sokule (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych