PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=288488}

Obiecaj mi!

Zavet
7,1 11 267
ocen
7,1 10 1 11267
5,6 8
ocen krytyków
Obiecaj mi
powrót do forum filmu Obiecaj mi!

Jeżeli ktoś oczekuje od kina łopatologii stosowanej lub logicznego od a do z filmu, to niech lepiej za "Obiecaj mi" się w ogóle nie zabiera, bo to będzie dla niego raczej strata czasu. Patrząc na komentarze dodane pod filmem widać wyraźnie, że nie jest to uniwersalna komedia dla każdego. Do mnie akurat ten film trafia bezbłędnie. Piękna historia o miłości a w tle naszpikowany absurdami i dziwactwami świat rodem z sennych majaków narkomana. Fantastyka to mało powiedziane. Prawie cała historia jak i poszczególne sceny są kuriozalne i żeby czerpać z tego przyjemność należy ograniczyć trochę aktywność lewej półkuli mózgowej na rzecz prawej. Wtedy "Obiecaj mi" staje się prawdziwą ucztą i można go oglądać wiele razy.

Kondri6

Ode mnie maksymalne noty. Film po prostu bajeczny. Po obejrzeniu od razu zacząłem szukać tak mnie oczarował. Po wielu trudach w końcu znalazłem. Wydała to "Rzeczpospolita" na DVD. No i mam !!! Obejrzałem sam już nie wiem ile razy. Teraz to jest to jedna z pereł w mojej kolekcji. Za sprawą odjechanej fabuły, pięknych krajobrazów, drewnianych chałup, cerkiewnych malowideł, wymyślnych urządzeń, latającego gościa wystrzelonego z armaty no i przede wszystkim przecudnej Mariji Petronijević, która chyba nie z tej ziemi pochodzi... Szczęściarzem ten, co się kiedyś z nią ożeni. A wychwalane po niebiosa i nagradzane na festiwalach "Arizona Dream" oraz "Underground" zrobiły na mnie umiarkowane wrażenie, ponad wszelką wątpliwość mniejsze niż "Obiecaj mi!'

ocenił(a) film na 8
Kondri6

Kusturica kpi ze wszystkich i ze wszystkiego. Dworuje sobie z serbskich sympatii do Rosji. Cudowna scena, gdy dziadek płacze ze wzruszenia, gdy słyszy w telewizji hymn rosyjski. I jeszcze znakomity dialog, w cerkwi: To samo mówiłeś, gdy Hitler napadł na Polskę. I riposta: Niemcy napadały z nienawiści, a współczesne mocarstwa napadają z miłości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones