PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699039}
5,7 27 029
ocen
5,7 10 1 27029
4,9 20
ocen krytyków
Obywatel
powrót do forum filmu Obywatel

dlaczego komedia?

ocenił(a) film na 3

na sali śmiech był tylko jak Koziełowa z " Rancza " pojawia się jako zakonnica, za co ten stuhr tak tych Żydów nie lubi??

ocenił(a) film na 1
klcw57

on cały film stara się udowodnić że to MY POLACY żydów nie lubimy... Film jest totalnie antypolski, a przy okazji przeidiotyczny

ocenił(a) film na 3
qzet

ale tak to jest, że w życiu złodziej krzyczy łapać złodzieja

ocenił(a) film na 7
klcw57

u mnie w kinie śmiech był co chwila więc może trafiłeś na sztywną grupę na seansie ;)

ocenił(a) film na 8
klcw57

Nie uważam, że to był film antypolski, trzeba być strasznie przewrażliwionym na swoim punkcie. Poza tym film ukazywał jeśli o antysemityzmie mówimy to co działo się za czasów przede wszystkim stalinizmu później Gomułki, emigracja żydów w 1968 spowodowana partyjnymi atakami. Jak dla mnie same fakty.

klcw57

Faktycznie, opisanie filmu jako komedii -przesadzone. Dobrą chwilę musiałam zmienić nastawienie. I udało się. Uważam, że film jest bardzo dobry, prześmiewczy ale jakże prawdziwy. Osobiście bardziej mnie zasmucił niż rozśmieszył. Dotyka drażliwych tematów i w świetny sposób je komentuje. Nie rozumiem nadąsanych opinii o antypolskości - trochę samokrytyki i dystansu a uda nam się odnaleźć w obrazie Stuhra na prawdę sporo prawdy o nas samych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones