PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699039}
5,7 27 029
ocen
5,7 10 1 27029
4,9 20
ocen krytyków
Obywatel
powrót do forum filmu Obywatel

tego filmu, bo na razie ma 6.6 przed oficjalnym wejściem do kin, a ostatecznie jestem pewien że
będzie miał o co najmniej 1.0/może 2.0 zaniżoną ocenę ze względu na nastroje w
społeczeństwie względem stuhrów. interesujące jak się nagle okazało przy okazji wszelkich
dyskusji o tym filmie że kompletnie nie ma w Polsce antysemityzmu, ludzie wyciągają polską
pomoc żydom w okresie II wś jakby to miało jakiś związek, argumentują że wtedy im w
większości pomagaliśmy a oni okazali się niewdzięczni, lub po prostu okazali się żydami, a teraz
to tylko pan Stuhr dostrzega antysemityzm tam gdzie go nie ma i uprawia w ten sposób politykę
nienawiści względem Polski, a tak to każdy komentujący nigdy nie spotkał żyda i nigdy nie
zauważył antysemityzmu a jeśli tak to to tylko jakiś margines. jest to dość ciekawe biorąc pod
uwagę fakt że połowa społeczeństwa uważa że żydzi sprawują władzę nad światem, ja dość
regularnie słyszę czy to w tramwaju czy autobusie głosy że jezus nie był żydem i jest to tylko
żydomasońska propaganda, a każdy żyd jest zły i nienawidzi Polaków... na koniec chciałbym
zastrzec że nie mam w sobie kropli semickiej krwi, nie uważam się ani za antysemitę, ani za
filosemitę, uważam się za Polaka i tyle. nienawidzę tylko dorabiania wszędzie ideologii, jak do
filmu pokłosie, który miał bardzo dobry wydźwięk międzynarodowy(wystarczy zagłębić się w
prasę międzynarodową), czy teraz do tego filmu...

ocenił(a) film na 7
Genesiricos

wyważona opinia. Ja uważam jednak, że my jak mało kto lubimy pokazywać swoje wady i chwalić się nimi. Pokazywać na festiwalach filmy utrwalające stereotypy o polakach... i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby robili tak wszyscy, ale tak raczej nie jest. Inne kraja podkreślają swoje zalety i wielkie zwycięstwa - tylko nie my.
Bo jak skomentować start do Oskarów z np. filmem "Ida" ? Oglądałem i Idę i Obławę i nie oburzają mnie takie filmy, tylko dlaczego one właśnie są "towarem eksportowym".. dodajmy do tego "Dom zły" i mamy wspaniały obraz polski za granicą.
Czemu nie Miasto 44, nawet Bogowie, albo Jacek Strong ?

Genesiricos

"połowa społeczeństwa uważa że żydzi sprawują władzę nad światem" - jaka firma przeprowadzała te badania opinii?

"dość regularnie słyszę czy to w tramwaju czy autobusie głosy że jezus nie był żydem i jest to tylko żydomasońska propaganda, a każdy żyd jest zły i nienawidzi Polaków" - w jakim to mieście, i co to znaczy dość regularnie? 1 x godzine, 1 x na dzień, 1 x tygodniu, 1x w miesiącu, 1 x w roku?

gnomen

Każde dziecko wie, że Jezus był Polakiem. Precież jego matka pochodziła z Częstochowy.

ocenił(a) film na 4
aww

a tu pan(i?) ma rację, nieodmiennie zadziwia mnie jak dużo ludzi tak uważa... do tego można dodać jeszcze milion innych takich faktów, jak np to że bitwę warszawską i obronę częstochowy wygrała przenajświętsza panienka a nie "My, naród", bardzo smutne.

ocenił(a) film na 4
gnomen

błagam, na co i po co taka demagogia, każdy kto mieszka w tym państwie i rozkoszuje się jego strukturą i wyglądem w rytm np utworu "Polska" Kultu, a nie wozi się limuzynami po Wa-wie i nigdy nie był w komunikacji miejskiej gdzie przy każdej podróży słyszy jak zarówno młodzi jak i starzy są zwykłymi cebulowymi chamami, wie, jak to wygląda. i w tym wszystkim ani mnie, ani Stuhrowi jak mi się wydaje, nie chodzi o to, że nie lubi Polski czy Polaków, w moim przypadku jest dokładnie odwrotnie, kocham ten kraj całym sercem, kocham właśnie to wszechobecne cebulactwo, lubię tę mieszankę społeczną, lubię sarmatyzm, którym wciąż tak jesteśmy przesiąknięci bez względu na to czy uważamy się za socjalistów czy kapitalistów, wszystko to tworzy mnie i tak naprawdę taki też jestem jak całe to społeczeństwo bo tu się wychowałem i bardzo się z tego cieszę. Jedyne czego nie mogę ścierpieć to hipokryzja. I ten pseudopatriotyzm, w którym pewna grupa ludzi odbiera możliwość bycia patriotami innym, tylko dlatego że mają inne poglądy lub inną ocenę jakiejś sytuacji. patriotyzm jest indywidualnym przekonaniem i tak jak nie można za kogoś zdecydować czy jest patriotą, tak za kogoś nie można zdecydować że nim nie jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones