PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114652}

Ocean strachu

Open Water
5,2 10 029
ocen
5,2 10 1 10029
6,8 5
ocen krytyków
Ocean strachu
powrót do forum filmu Ocean strachu

Myślę, że to co w komentarzach jest wskazywane jako wady, np. mało żywa akcja, należy właśnie do zamierzonych środków wyrazu w tym filmie. Groza tego filmu polega na tym, że towarzyszymy bohaterom godzina po godzinie, jesteśmy świadkami ich potwornego zmęczenia i rosnącej desperacji. Doświadczamy takiej samej pustki jak oni, obserwujemy ich bardzo ludzkie reakcje. Co do poziomu dialogów - czy w ich sytuacji można się spodziewać filozoficznej dyskusji?
To nie miał być horror, w którym zamaskowany morderca biega z siekierą, tylko thriller psychologiczny. A końcówka nie jest dziwna, stanowi po prostu smutny i cichy koniec powolnego umierania.

ocenił(a) film na 4
Jesienna

Wiadomo ze ten film nie jest slasherem ani filmem gore, kazdy chyba o tym wiedzial siadajac do tego filmu. Film na poczatku przedstawia serie obsurdow i glupoty skutkiem czego bohaterowie zostaja sami na srodku oceanu bez zadnych szans na ocalenie. Nastepnie zostajemy wynudzeni schematami, babka mieknie, zostaje ranna, facet sie wkurza, rekiny plywaja, meduzy plywaja, statki plywaja- niestety za daleko od naszych zagubionych :( Jesli wczesniej nie przelaczymy, lub nie zasniemy zobaczymy dlugo wyczekiwane 'tajemnicze i trzymajace w napieciu' zakonczenie.

Mnie ten film absolutnie nie trzymal w napieciu, nie zwiazalem sie z bohaterami, nie czulem tego klimatu zupelnie a chcialem. Wynudzilem sie :)

Oczywiscie mozna obejrzec wszak niektorzy uwazaja ten film za "thriller z iście hitchcockowską atmosferą"

peace

ocenił(a) film na 8
dolce8

Jeśli film został oparty na faktach to o jakich schematach się mówi?
Zaś,jeśli został wymyślony to został wymyślony bardzo dobrze:najbardziej boimy się tego czego nie możemy zobaczyć-a nie widzimy zbyt wiele,nie ratuje ich żaden Kevin Costner,ani nikt taki,obsługa atrakcji turystycznych(nurkowanie w tym wypadku) jest podobna do tych działających w większości kurortów w rzeczywistości (nastawiona na zysk i bagatelizująca zasady bezpieczeństwa).Wobec powyższego u mnie 8/10.Ukłony,esforty

ocenił(a) film na 10
esforty

Jesienna samo sedno! spokojnie 10/10

aga373

Ja również zgadzam się z założycielką tematu:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones