Od zmierzchu do świtu

From Dusk Till Dawn

1996 1 godz. 48 min.
7,2 148 140
ocen
7,2 10 148140
27 597
chce zobaczyć
5,9 15
ocen krytyków
{"rate":5.866667,"count":15}
powrót do forum filmu Od zmierzchu do świtu
 • zarptak ocenił(a) ten film na: 4

  Pierwsza cześć filmu to rewelacyjny kryminał z elementami pastiszu, trochę w klimatach "Pulp Fiction" trochę "Desperado". Drugą cześć to jakaś festynowa żenada w stylu przygód Xeny i Herculesa. Wszystko na absolutnie śmieciowym poziomie. Ni to śmieszne, ni straszne, ni absorbujące.

  Tarantino i Rodriguez chcieli pewnie nakręcić drugą części filmu jako komedie gore w stylu "Martwego Zła 2" czy "Matwicy Mózgu" ale trochę im nie stykło. Co ja piszę "trochę", dali d... po całości, żenada na miarę uwe bolla.

  Co nie zmienia faktu, że bezkrytyczni fanboje Quentina i tak ten film kochają i otaczają kultem jak wszystko co jest podstemplowane Tarantino.

  Amen

 • zarptak I z duchem Twoim... zgadzam się w 100%.

 • junior_dos_santos ocenił(a) ten film na: 7

  zarptak Prawda, niestety. Tak czy inaczej ja tam jestem fenam tego filmu własnie za tą pierwszą połowe, którą mógłbym oglądac w nieskończonosc - świetny czarny kryminał z klimatem tamtych lat, ta pierwsza godzina to bezwzględne 10/10. W drugeij rzeczywiście wszystko poszło w złą stronę i zrobiła się z tego głupawa komedyjka z wampirami, szkoda.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

  zarptak Film w całości bardzo dobry. Szkoda, że następne części to już lipa.

 • georghe ocenił(a) ten film na: 8

  zarptak 100 % racji. Goowno, goowno po całości, a tak się się dobrze zapowiadało.
  Szkoda czasu na chujnię z grzybnią.

 • zarptak I właśnie to w tym filmie jest fajne! Dostajemy obrót akcji o 180 stopni- czy się to podoba czy nie Rodriguez i Tarantino ewoluują, nie chcą stać w miejscu. Pewnie robiąc Od zmierzchu do świtu nieźle się bawili.

 • Danio31b ocenił(a) ten film na: 9

  zarptak Swietny do 58 i od 58 minuty