PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500497}

Oddział

The Ward
5,4 14 312
ocen
5,4 10 1 14312
3,3 3
oceny krytyków
Oddział
powrót do forum filmu Oddział

Tosz to ściąga z Wyspy tajemnic ;O

ocenił(a) film na 5
AniaScene

A więc twoim zdaniem każdy film poruszający tematykę rozdwojenia jaźni jest "ściągnięciem z Wyspy tajemnic"? To Cię zasmucę, gdyż sam pomysł nie jest innowacyjny również w odniesieniu do Wyspy tajemnic, gdyż przed obrazem Scorsese powstało multum filmów o identycznym rozwiązaniu akcji.

ocenił(a) film na 6
retroxfuture

Widocznie moje oczy nie widziały tych "multum" filmów

ocenił(a) film na 6
AniaScene

to masz problem

ocenił(a) film na 6
AniaScene

Mi podobnie się skojarzył...

ocenił(a) film na 6
wmbco

O ! To jednak miałam trochę racji ;)

ocenił(a) film na 7
AniaScene

Problem polega na tym, że Wyspa Tajemnic jest najgłośniejszym filmem o tej tematyce ;) Choć sam wcześniejszych nie widziałem to nie wierzę, aby Scorsese jako pierwszy wykorzystał ten motyw.

ocenił(a) film na 6
Quatrox

Być może xd

ocenił(a) film na 7
AniaScene

Pewnie, są podobieństwa. Ale to nie zmienia faktu, że Oddział jest niezłym filmem. Zdarzały się Carpenterowi gorsze dzieła.

ocenił(a) film na 6
moooras

Wiem ;) Poniosło mnie trochę , zostawiłam 7 ;3

AniaScene

To w takim razie wyspa tajemnic, zerżnęła z dziesiątków innych filmów:D Poza tym filmy wyszły w tym samym roku, więc raczej nie za bardzo;p

ocenił(a) film na 6
HellsMasta

O Jezuu ale się czepiacie xd To był impuls napisałam co wiedziałam DZIĘKUJĘ ;]

ocenił(a) film na 6
AniaScene

Miałam takie same odczucia. Tylko, że wyspa tajemnic zasługiwała na oskara a ten film nudny, taki sobie, przewidywalny.

ocenił(a) film na 6
jarzyna118

Zgadzam się :)

ocenił(a) film na 6
AniaScene

Raczej z "Tożsamości", która była wcześniej.

Sighma

Fight Club był jeszcze wcześniej.

ocenił(a) film na 2
AniaScene

Tego filmu nie można porównywać do Wyspy Tajemnic!!! -,- "Oddział" to totalna żenada, GNIOT w porównaniu do thrillera z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Film jest prosty, bez żadnych przemyślen, nie ma w nim nic. Wyspa Tajemnic skłania nas do myślenia, ma dwa zakonczenia, tam cały czas coś się dzieje w porównaniu do tego filmu....

ocenił(a) film na 8
3ndorfina

Dlatego Wyspa ma u mnie 10 a ten film 8/10. Ale z pewnością nie zasługuje na 2 porównując do np "dwugłowy rekin atakuje"

ocenił(a) film na 5
AniaScene

A "Wyspa tajemnic" ściąga z "Gabinetu doktora Caligri" ...

ocenił(a) film na 6
malysz369

Zapomniałam już o tym durnym filmie ... no masz rację. A, już na pewno zapomniałam o swoim durnym komentarzu.. Rada do mnie z przeszłości: NIE KOMENTUJ! :D.

ocenił(a) film na 4
AniaScene

Odkopię i przypomnę ci twoją głupotę.

ocenił(a) film na 6
RAC_79

W internetach nic nie ginie ... Dzięki za troskę ;)

ocenił(a) film na 4
AniaScene

Nie bierzemy jeńców.

ocenił(a) film na 6
RAC_79

:')

AniaScene

5 to i tak za dużo jak na taki gniot

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones