PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137}
6,9 130 738
ocen
6,9 10 1 130738
5,7 18
ocen krytyków
Ogniem i mieczem
powrót do forum filmu Ogniem i mieczem

Jeszcze nie widziałem żeby muzyka tak pasowała do filmu i była przy tym tak piękna!!! Krzesimir Dębski jest mistrzem na miarę Ennio Morricone!

sarmackipolak

Dokładnie!

ocenił(a) film na 9
sarmackipolak

soundtrack <3

ocenił(a) film na 10
dewu1

Przepraszam, ale co soundtrack?

ocenił(a) film na 9
sarmackipolak

kocham go , proszę.

ocenił(a) film na 10
dewu1

Zgadzam sie;)

ocenił(a) film na 9
sarmackipolak

Jest dobra nawet świetna, ale porównywanie kogoś do mistrza kalibru Morricone, który stworzył takich świetnych kawałków do filmu nie jednego a co najmniej do kilkudziesięciu to już lekkie nieporozumienie

ocenił(a) film na 10
Logan_123

Dębski również skomponował muzykę do wielu filmów i seriali a poza tym jest kompozytorem wielu piosenek i melodii wszystkim świetnie znanych i powszechnie nuconych. Zapominamy jednak czasem ,że to on je stworzył... Dajmy jako przykład piosenki Dumka na dwa serca, Rzeka marzeń, czy czołówki z Na dobre i na złe, Złotopolskich, Rancza itp...
Morricone, Dębski czy Nino Rota (Ojciec Chrzestny) mają to do siebie ,że skomponowane przez nich utwory pasują idealnie i oddają klimat filmów/seriali.
Jest wielu kompozytorów cenionych, z dużym dorobkiem komponujących piękne utwory, ale ich muzyka choć ładna to jednak jest elementem nie istotnym i nawet nie zwracamy na nią większej uwagi i nie wywiera żadnego wpływu na odbiór filmu.
Natomiast muzyka wspomnianych przeze mnie mistrzów jest integralną i nierozerwalną częścią obrazów i bez niej by się nie obyło. Bo czy można wyobrazić sobie Pewnego razu na dzikim zachodzie, Ogniem i Mieczem czy Ojca Chrzestnego bez przewodnich utworów muzycznych? Filmy te straciły by sens...

ocenił(a) film na 6
sarmackipolak

Co wy wypisujecie. Przecież to disco polo na smyczki. Żenada, psuje cały film.

ocenił(a) film na 8
pm66

Kilar, niekiedy większy kompozytor od Morricone w gatunku muzyki filmowej, uznawał własne filmowe kompozycje za mniej uniwersalne i doskonałe od swoich dzieł artystycznych, jak symfonie. Mimo że tez tak uważam, chylę czoła przed Dębskim za to, co tu skomponował. Zdarzało mi się na w pół oglądać ten film przy domowych pracach, nie skupiając sie na obrazie, i uderzało mnie piękno muzyki, że przerywałem pracę, zwracając twarz ku ekranowi, a raczej głośnikom. Filmowe kompozycje muszą być prostsze niż te z filharmonii, do samego słuchania - ale też mogą być piękne, z szlachetną harmonią, melodyką, itd. Żadne to disco polo, zabłądziłeś, pomyliłeś kierunki, współczuję.

ocenił(a) film na 10
sarmackipolak

Tak, jest wspaniała!! Czasami jak film leci w tv zdarza mi się oglądać dla samej muzyki właśnie, coś pięknego !

sarmackipolak

Muzyka mojego dzieciństwa <3 Zajechałam płytę w odtwarzaczu.

ocenił(a) film na 7
sarmackipolak

Jaka szkoda że nie ma napisów do dialogów po ukraińsku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones