Ogniem i mieczem

1999 2 godz. 55 min.
6,9 125 309
ocen
6,9 10 125309
4 512
chce zobaczyć
5,5 8
ocen krytyków
{"rate":5.5,"count":8}
{"type":"film","id":137,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ogniem+i+mieczem-1999-137/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Ogniem i mieczem
  • sarmackipolak ocenił(a) ten film na: 10

Jeszcze nie widziałem żeby muzyka tak pasowała do filmu i była przy tym tak piękna!!! Krzesimir Dębski jest mistrzem na miarę Ennio Morricone!

• sarmackipolak Dokładnie!

• dewu1 ocenił(a) ten film na: 9

sarmackipolak soundtrack <3

dewu1 Przepraszam, ale co soundtrack?

• dewu1 ocenił(a) ten film na: 9

sarmackipolak kocham go , proszę.

dewu1 Zgadzam sie;)

• Logan_123 ocenił(a) ten film na: 9

sarmackipolak Jest dobra nawet świetna, ale porównywanie kogoś do mistrza kalibru Morricone, który stworzył takich świetnych kawałków do filmu nie jednego a co najmniej do kilkudziesięciu to już lekkie nieporozumienie

Logan_123 Dębski również skomponował muzykę do wielu filmów i seriali a poza tym jest kompozytorem wielu piosenek i melodii wszystkim świetnie znanych i powszechnie nuconych. Zapominamy jednak czasem ,że to on je stworzył... Dajmy jako przykład piosenki Dumka na dwa serca, Rzeka marzeń, czy czołówki z Na dobre i na złe, Złotopolskich, Rancza itp...
    Morricone, Dębski czy Nino Rota (Ojciec Chrzestny) mają to do siebie ,że skomponowane przez nich utwory pasują idealnie i oddają klimat filmów/seriali.
    Jest wielu kompozytorów cenionych, z dużym dorobkiem komponujących piękne utwory, ale ich muzyka choć ładna to jednak jest elementem nie istotnym i nawet nie zwracamy na nią większej uwagi i nie wywiera żadnego wpływu na odbiór filmu.
    Natomiast muzyka wspomnianych przeze mnie mistrzów jest integralną i nierozerwalną częścią obrazów i bez niej by się nie obyło. Bo czy można wyobrazić sobie Pewnego razu na dzikim zachodzie, Ogniem i Mieczem czy Ojca Chrzestnego bez przewodnich utworów muzycznych? Filmy te straciły by sens...

• pm66 ocenił(a) ten film na: 6

sarmackipolak Co wy wypisujecie. Przecież to disco polo na smyczki. Żenada, psuje cały film.

• buzzkill ocenił(a) ten film na: 10

sarmackipolak Tak, jest wspaniała!! Czasami jak film leci w tv zdarza mi się oglądać dla samej muzyki właśnie, coś pięknego !

• sarmackipolak Muzyka mojego dzieciństwa <3 Zajechałam płytę w odtwarzaczu.